לימודים בישראל

לימודי חשבונאות

בעלי ראש מתמטי? בואו ללמוד חשבונאות! לפניכם כל המידע על לימודי חשבונאות במדריך המלא של אתר לימודים בישראל! החל מלימודי תואר ראשון ושני בחשבונאות ועד ללימודי תעודה והכשרה מקצועית באמצעות קורסים. לימודי תואר ראשון בחשבונאות מקנים ידע יקר ערך וכלים רבים. יחד עם זאת, תואר בחשבונאות אינו מאפשר עבודה כרואה חשבון. לשם כך יש לעבור גם את בחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון בישראל (גוף המשויך למשרד המשפטים) וכן תקופת סטאז' העומדת בקריטריונים שגיבשה המועצה.

לימודי חשבונאות לתואר ראשון

לימודי חשבונאות

למי מתאים ללמוד חשבונאות?

לימודי חשבונאות בישראל מתמקדים בשיטות ניתוח ורישום דו"חות ורובם נערכים בסביבה מתמטית, על כן מועמדים ששוקלים ללמוד חשבונאות צריכים פתוחים לסביבת לימוד זו. בנוסף, נדרשות מהתלמידים ומהעוסקים בתחום יכולות סדר וארגון.

תנאי קבלה ללימודי חשבונאות

תנאי הקבלה ללימודים אקדמיים בחשבונאות שונים מטבע הדברים מתנאי הקבלה ללימודי תעודה בתחום. כמו כן, קיים שוני בין מוסד לימודים למשנהו, וכן בין סוג התואר המבוקש. מוסדות רבים גם מציעים אפשרות של מכינה בחשבונאות, שמטרתה להשלים את ידיעות הסטודנטים המיועדים בטרם יחלו בלימודי התואר.

משך הלימודים

לימודי חשבונאות לתואר ראשון נמשכים בין שלוש לארבע שנים. תואר שני עשוי להמשך בין שנתיים לשלוש שנים, ולימודי תעודה והכשרה מקצועית באמצעות קורסים בחשבונאות נמשכים בדרך כלל מספר חודשים עד שנה(בהתאם למסלול שנבחר ומוסד הלימודים).

תכנית הלימודים

לימודי חשבונאות אקדמיים שייכים לתחום מדעי החברה אך ניתן ללמוד אותם גם מחוץ לאקדמיה, במסלולי תעודה ללא תואר. התחום משלב בין לימודי כלכלה, הנהלת חשבונות ולימודים פיננסיים אחרים ומטרתו להכשיר אנשים לטפל בנושא הכספים בארגון, עסק או חברה.

ניתן ללמוד חשבונאות במסלולים שונים, קצרים וארוכים, לתואר או לתעודה. מסלולי לימוד מקוצרים וממוקדים מתקיימים לרוב מחוץ למסגרות האקדמיות בישראל אך חלקם נספרים במניין הנקודות לתואר, במידה ובוגרי הקורס ממשיכים לימודים אקדמיים. בנוסף, קיימים מסלולים המיועדים לאקדמאים המעוניינים לבצע הסבה לחשבונאות, או לשלב את התחום עם נושא התואר האקדמי אותו כבר השלימו.

לימודי תואר ראשון בחשבונאות כוללים קורסים שונים מתחום החשבונאות, הכלכלה ומתחומים אחרים, כגון: חשבונאות ניהולית, חשבונאות פיננסית, כלכלה, מימון, שיעורים העוסקים במיסוי ובדינים הקשורים לחשבונאות. במידה ומדובר בתוכנית לתואר ראשון דו חוגי או משולב, התכנים מגוונים אף יותר.

מסגרות לימוד לא אקדמיות, מציעות ללמוד את מקצועות החשבונאות היישומיים תוך מיקוד בתחום התמחות צר, ולקבל תעודה המעידה על הכשרה. הם מיועדים לאנשים שמעוניינים לרכוש מקצוע מעשי בזמן קצר יחסית או למנהלים ובעלי תפקידים אחרים שמחפשים להעמיק את ידיעותיהם בתחום הפיננסי. לימודי חשבונאות לתעודה נערכים כלימודי בוקר או לימודי ערב ואורכים בין שלושה חודשים לשנה וחצי. רובם דורשים כתנאי קבלה 12 שנות לימוד, ובחלקם מתקיימת בחינת כניסה במתמטיקה או ראיון בוועדת קבלה.

חלק ממוסדות הלימוד שמלמדים לתעודה מוכרים לצבירת נקודות אקדמיות, במידה והסטודנטים מעוניינים להמשיך מאוחר יותר לתואר. חלקם מיועדים אך ורק כהכשרה מעשית ואינם עומדים בדרישות אקדמיות. מומלץ לברר טרם בחירת המסלול מהן אפשרויות התעסוקה בסופו וכן מהן האפשרויות להתפתחות מקצועית ולימודי המשך.

מסלולי לימוד בחשבונאות

לימודי חשבונאות מקנים ידע רחב וכלים שימושיים בנושאים כמו ניתוח דוחות פיננסיים, סטטיסטיקה, דיני מיסים, שוק ההון, דיני תאגידים ועוד. מכללות ואוניברסיטאות רבות מציעות לימודי חשבונאות לתואר ראשון ואף מכינה בחשבונאות לצורך השלמת ידע לקראת הלימודים. חלק מתוכניות הלימוד האקדמיות מאפשרות לבחור מסלול חד חוגי בחוג לחשבונאות או מסלול דו חוגי או משולב.

ראיית חשבון, הנהלת חשבונות וייעוץ מס שייכים כולם לתחום החשבונאות. מרבית מוסדות הלימוד האקדמיים בארץ מאפשרים ללמוד במסלול חד חוגי או לשלב חשבונאות כחוג אקדמי עם חוגים נוספים, בתוכניות שנותנות בסיס למגוון רחב יותר של אפשרויות תעסוקה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרים

רואה חשבון הוא אחד המקצועות היותר מתגמלים בימינו, הן מבחינת השכר והן מבחינת מרכזיות תפקידו בכל חברה או ארגון בהם הוא מועסק כשכיר או תורם להם את כישוריו כעצמאי. יחד עם זאת, כל תחומי החשבונאות הנוספים נחשבים גם הם לתחומי עיסוק נדרשים במשק והמשרות המוצעות בהם מתאימות למי שמעוניין בתפקיד מפתח ופחות בפן הניהולי.

בימינו, אין חברה או ארגון שלא מנהלים רישומים מדוקדקים של כל פעילויותיהם ובפרט מעקב מדויק אחר הפן הפיננסי של הפעילויות השונות. מצב זה מוביל לביקוש נרחב לאנשי מקצוע בתחום כגון: רואי חשבון, מנהלי חשבונות, יועצי מס וחשבי שכר ולכן אפשרויות העבודה בתחום החשבונאות מגוונות וזמינות.

מוסדות ללימודי חשבונאות

 • המרכז האקדמי רופין – מסלול תואר B.A בכלכלה וחשבונאות.
 • המרכז האקדמי כרמל – תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות.
 • הקריה האקדמית אונו – תואר במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות.
 • אוניברסיטת תל אביב – תואר במתכונת דו חוגית בפקולטה לניהול.
 • מכללת שערי משפט – תוכנית לימודי תואר ראשון בחשבונאות (B.A).

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן
מועדי ימים פתוחים