לימודים בישראל

לימודי חשבונאות לבעלי תואר אקדמי

ראיית חשבון הינה מקצוע שהפך למבוקש מאוד בשנים האחרונות, וזאת לאור ההתפתחות המואצת של העולם העסקי והנחיצות ההולכת וגוברת של שירותיהם של רואי חשבון לארגונים ולחברות. כל מי שעוסק בתחום של ייעוץ לימודים מדווח על התעניינות רבה מאוד בלימודי מקצוע זה, בין השאר גם על ידי אקדמאים שכבר השלימו תואר ראשון בתחום זה או אחר אולם מעוניינים לבצע הסבה מקצועית ולהפוך לרואי חשבון או לחילופין להניח על ראשם בנוסף לקיים גם את הכובע היוקרתי והמתגמל הזה.

לימודי חשבונאות לבעלי תואר ראשון ושני

המסלול של לימודי חשבונאות הינו אחד הפופולאריים, שכן למרות התדמית האפרורית משהו של רואי חשבון בפועל מדובר באנשי מקצוע הנהנים מעניין רב בעבודתם (הם נמצאים בלב ליבם של ארגונים וחברות ומשפיעים רבות על אופן התנהלותם) ומשכר נאה גם יחד.

לנוכח היתרונות המשמעותיים של לימודים אלה, פונים אליהם גם אקדמאים רבים – בין אם כאלה שמעוניינים לשלב את תחום עיסוקם הנוכחי עם ראיית חשבון (למשל משפטנים שרוצים להיות גם רו"ח) ובין אם כאלה המבקשים ליהנות מהסבה אל מקצוע מבוקש. הביקוש הוליד כמובן גם היצע, וכיום ישנן מספר אופציות של לימודי חשבונאות לבעלי תואר ראשון.

איפה מוצעים לימודי חשבונאות לבעלי תואר אקדמאי?

האופציה של לימודי חשבונאות לבעלי תואר אקדמאי, שכאמור הפכה בשנים האחרונות לרווחת מאוד לאור השכר הנאה לו זוכים רואי חשבון והביקוש הרב לשירותיהם, מוצעת על ידי אוניברסיטת בר אילן, על ידי המכללה למנהל ועל ידי האוניברסיטה הפתוחה. בעבר גם במרכז האקדמי רופין היה מסלול של לימודי חשבונאות לבעלי תואר אקדמאי אולם הוא כבר אינו פעיל.

באופן טבעי יכולים אקדמאים לפנות ללימודי חשבונאות גם באוניברסיטאות ומכללות אחרות, אולם מן הסתם האופציה פחות אטרקטיבית שכן התחייבות למסלול המלא הינה תובענית למדי עבור מי שכבר השלים לימודים אקדמאים, מה גם שאין שום סיבה שהידע והיכולות שכבר נצברו לא יוכרו על ידי האוניברסיטה או המכללה.

האוניברסיטה הפתוחה

אחד ממוסדות הלימוד המציע לימודי חשבונאות לבעלי תואר ראשון הוא האוניברסיטה הפתוחה.

המסלול הוא של לימודי חשבונאות עם חטיבה בכלכלה, ועל מנת להרכיב את תוכנית הלימודים המתאימה לכם ביותר, וזאת על סמך לימודים אקדמיים קודמים, מומלץ לפנות ליועצי הלימודים של האוניברסיטה.

דוגמה לאופציה של לימודים לבעלי תואר ראשון היא המסלול של השלמת לימודי החשבונאות לבעלי תואר ראשון בכלכלה: תוכנית זו מתפרסת על פני 5 סמסטרים, וכוללת קורסים דוגמת חשבונאות פיננסית א' + ב', יסודות תורת ההחלטות וחקר ביצועים, מיסים א' + ב', דוחות כספיים מאוחדים, מערכות מידע חשבונאיות ממוחשבות – מבנה וביקורת, ועוד.

אוניברסיטת בר אילן

אוניברסיטת בר אילן השוכנת בין רמת גן לקרית אונו ובסמוך לגבעת שמואל (על כביש 4) מציעה מסלול מיוחד של לימודי חשבונאות לבעלי תואר אקדמאי המקנה את התעודה פותחת הדלתות וכן מעניק לבוגריו פטור מ- 13 מתוך 15 בחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון (המבחנים הנותרים, אליהם יש לגשת, הם חשבונאות פיננסית מתקדמת וביקורת חשבונות ובעיות ביקורת מיוחדות).

הלימודים נמשכים 7 סמסטרים, כשבכל סמסטר יש להקדיש יום וחצי ללימודים, ומאחר שמדובר במתכונת הכוללת גם סמסטר קיץ הרי שהאקדמאים שבוחרים באופציה של בר אילן משלימים אותם תוך שנתיים וחצי (ויכולים להתחיל אותם כבר בשנה השלישית של התואר הראשון).

גם במסלול זה נדרשים חלק מהסטודנטים ללימודי השלמה במכינה לחשבונאות עוד בטרם יתחילו ללמוד לקראת התואר בחשבונאות, ובסיום הלימודים ניתן להמשיך ללימודי תואר שני הנמשכים שנה אחת בלבד (חשוב להדגיש כי גם תואר שני בחשבונאות אינו פוטר מהצורך בסטאז').

המכללה למנהל

המכללה למנהל, או בשמה המלא "המסלול האקדמי המכללה למנהל", מאפשרת גם היא לאקדמאים ליהנות ממסלול מקוצר בדרך לתואר בחשבונאות ומעניקה להם גם ייעוץ לימודים פרטני על מנת שיעלו על הנתיב החדש באופן האופטימלי עבורם.

המכללה, השוכנת בראשל"צ, מאפשרת בחירה בין תואר בחשבונאות לבין לימודים נרחבים יותר וליהנות מ- B.A במנהל עסקים (עם התמחות בחשבונאות). בוגרי התוכניות של המכללה למנהל פטורים מ- 9 מתוך 15 הבחינות של מועצת רואי החשבון, וזאת כמובן בתנאי שעמדו בכל המבחנים של המסלול עצמו (עליהם להיבחן רק ב"דיני מיסים א'", "חשבונאות פיננסית" וב- 4 הבחינות הנקראות "סופיות חלק ב'").

ייחודה של התוכנית של המכללה למנהל היא שהיא כוללת גם קורסים בתחום הניהול, המקנים ידע חיוני מאוד שמהווה יתרון של ממש בעת חיפוש עבודה בחברות וארגונים רבים.

הלימודים נמשכים עד 6 סמסטרים, כשבחלק מהמקרים נדרשים המועמדים ללימודי השלמה של קורסים בתחומי הסטטיסטיקה, הכלכלה, טכנולוגיות המידע והמימון. ניתן גם ללמוד לתואר B.A במנהל עסקים עם התמות בחשבונאות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן