לימודים בישראל

לימודי ייעוץ חינוכי

לימודי ייעוץ חינוכי (Educational Consulting) לתואר ראשון מהווים את השלב הראשון בדרך להפוך ליועץ חינוכי והם מוצעים במבחר מצומצם של מוסדות לימוד, בניגוד ללימודי התואר השני הנפוצים במגוון רחב יותר של אוניברסיטאות ומכללות בישראל. השלמת תואר ראשון בייעוץ חינוכי אינה מקנה הסמכה כיועץ חינוכי אך בוגרי התואר הראשון יכולים להשתלב במגוון משרות מאתגרות ומתגמלות.

חשוב לדעת: על מנת לקבל הסמכה של יועץ חינוכי, יש צורך להיות בעלי תעודת הוראה, להשלים תואר שני בייעוץ חינוכי ולעבור הערכה מקצועית במשרד החינוך.

תואר ראשון בייעוץ חינוכי

לימודי ייעוץ חינוכי לתואר ראשון יכולים להוות קרש קפיצה מצוין ללימודי התואר השני בייעוץ חינוכי אך הם אינם חובה. מוסדות הלימוד המציעים תואר שני בייעוץ חינוכי – אוניברסיטת בר אילן, המכללה האקדמית עמק יזרעאל, אוניברסיטת חיפה ועוד – מאפשרים גם לבוגרי תואר ראשון בתחומים אחרים להתקבל אל מסלול זה (כשחלק מהמועמדים, באופן טבעי, נדרש ללימודי השלמה).

תנאי קבלה

על מנת להתקבל אל לימודי הייעוץ החינוכי לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב יש להיות בעלי פסיכומטרי 725 ומעלה (ובנוסף זכאות לבגרות מלאה) או לחילופין בעלי ממוצע בגרויות משוקלל של לפחות 110 (ופסיכומטרי 570 ומעלה). ניתן כמובן להתקבל גם על סמך שקלול שני הנתונים הנ"ל, כלומר ציון ההתאמה – שחייב להיות מעל 550 (כשבנוסף הפסיכומטרי המינימלי הוא 570). בעלי תואר ראשון עם ציון של 85 או יותר יתקבלו גם הם ללימודים, וכך גם מי שהשלימו לפחות 30 שעות לימוד במסגרת תואר ראשון כזה או אחר עם ממוצע 85 ומעלה.

גם בשאר מוסדות הלימוד נדרשים הן ציון פסיכומטרי והן בגרות מלאה, וכמו כן רף הקבלה הינו גבוה למדי. באוניברסיטת בר אילן ניתנת עדיפות לבעלי תעודת הוראה. הנתונים המדויקים משתנים משנה לשנה ואם תרצו לדעת מהם סיכוייכם להתקבל לכל מקום המציע תואר ראשון בייעוץ חינוכי מומלץ לפנות למכללה/אוניברסיטה או לייעוץ לימודים ולקבל תמונת מצב עדכנית ומפורטת.

משך זמן הלימודים

לימודים לתואר הראשון נמשכים 3 שנים אקדמיות.

מוסדות ללימודי תואר ראשון בייעוץ חינוכי

לימודי תואר ראשון בייעוץ חינוכי מוצעים על ידי אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת בר אילן. במכללה האקדמית גליל מערבי מוצעת תוכנית ל-B.A רב תחומי בחינוך ובמסגרתה אחד האשכולות עוסק בייעוץ חינוכי, ואילו במכללה האקדמית אשקלון ישנו מסלול המוביל אל B.A רב תחומי במדעי החברה ובמסגרתו ניתן לבחור בחטיבה בייעוץ חינוכי.

 • אוניברסיטת בר אילן – במסגרת המגמה לייעוץ חינוכי מוצעים לימודים לקראת תואר ראשון, שני ושלישי במגוון מסלולים, כולל מסלול לימודים ייחודי המאפשר קבלת תואר שני בייעוץ חינוכי (MA) בשילוב לימודי תעודה בטיפול ההתנהגותי-קוגניטיבי (CBT). תכנית לימודי התואר הראשון מבוססת על ארבעה תחומים: חינוך ופדגוגיה, פסיכולוגיה, ייעוץ חינוכי ומחקר וכוללת, בין היתר, את הקורסים הבאים: "נושאים נבחרים בפילוסופיה של החינוך", "אפיוני ילדים עם הפרעות רגשיות והתנהגותיות" ו"אלימות והתנהגויות סיכון בבית ספר".
 • אוניברסיטת תל אביב – מסלול הלימודים נקרא "חינוך מיוחד וייעוץ חינוכי", והוא נועד להקנות ידע נרחב לגבי התפתחות בני אדם בהיבט החינוכי – הן התפתחות תקינה והן בלתי תקינה. מתכונת הלימודים הינה דו חוגית, ובין הקורסים הנלמדים: "הסתגלות לבית הספר", "התפתחות חברתית ורגשית בקרב ילדים עם התפתחות תקינה וילדים עם לקויות" ו"מי אני ומה אני מתכוון להיות – תהליכי הבניית זהות". בנוסף, כל סטודנט חייב להשתתף בתוכנית פר"ח במהלך השנתיים הראשונות מתוך השלוש.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן