לימודים בישראל

לימודי כלכלה באוניברסיטת אריאל

אוניברסיטת אריאל מציעה את האפשרות ללמוד לתואר ראשון בכלכלה וכן אפשר להמשיך ללימודים מתקדמים בניהול. המסלול הפופולרי ביותר לתלמידי כלכלה הינו כלכלה ומנהל עסקים. יש אפשרות לשלב גם נושאים אחרים ביחד עם כלכלה כגון חשבונאות, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ועוד.

קהל היעד

לימודים באוניברסיטת אריאל מאפשרים ליהנות מרמה של אוניברסיטה ויחד עם זאת, אווירה של מכללה. שכר הלימוד אוניברסיטאי והאווירה בקמפוס נעימה. הלימודים נועדו לבעלי שאיפות מקצועיות בתחום הכלכלה והכספים, הניהול והחשבונאות. בין בסטודנטים ניתן למצוא צעירים חסרי ניסיון תעסוקתי לצד מועסקים בתחומים כלכליים ומנהלים שרוצים להתקדם.

תנאי קבלה

כיצד ניתן להתקבל לתואר הראשון בכלכלה, באוניברסיטת אריאל? יתקבלו מועמדים בעלי ממוצע בגרות של 94 לכל הפחות, ללא צורך בבחינה פסיכומטרית. בעלי ציון פסיכומטרי טוב יוכלו להתקבל גם על סמך ממוצע בגרות נמוך יותר. בנוסף לכך, יתקבלו אך ורק מועמדים בעלי בגרות של 4 יחידות לפחות באנגלית ובמתמטיקה, או בעלי ציון קרוב למושלם במתמטיקה ברמה של 3 יחידות. ישנה אפשרות להתקבל גם על סמך מכינה, כאשר נדרש ממוצע של 86 לכל הפחות ויש גם אפשרות לוועדת חריגים במידה וקיימת חריגה קלה מהתנאים הכלליים הנדרשים.

משך הלימודים

לימודי כלכלה באוניברסיטת אריאל אורכים שלוש שנים. לסטודנטים אפשרות להמשיך מיד לאחר הלימודים ולעיתים גם במהלכם להכשרה מקצועית לתפקידים בעלי זיקה לתחום הכלכלי והפיננסי.

נושאי לימוד

במהלך שנה א' ילמד הסטודנט בקורסי מבואות חשובים כגון מבוא לכלכלה, מתמטיקה, חשבונאות, סטטיסטיקה. בנוסף, ילמדו קורסים בניהול ובשיווק, ברמה בסיסית, שימוש בתוכנה סטטיסטית וכן יתקיימו שיעורים לרכישת ידע בצורת הכתיבה המדעית. בשנה השנייה ללימודים ישתתף הסטודנט בקורסים מתקדמים בכלכלה – מקרו ומיקרו, במקביל לנושאים באקונומטריקה, מימון ברמה מתקדמת, שיטות מחקר וקורסים מקיפים בשיווק ובניהול. בשנה השלישית ללימודים יוכל הסטודנט לבחור קורסים מגוונים מתוך נושאים נתונים וכן ישתתף בקורסים כגון מיסוי עסקים, חקר ביצועים, כלכלת ישראל, תמחיר, דיני עסקים.

מסלולי לימוד

באוניברסיטת אריאל ניתן ללמוד תואר ראשון בכלכלה עם שילוב של מנהל עסקים. זהו שילוב מומלץ על ידי ראשי האוניברסיטה כאשר קיימת אפשרות להמשיך לתואר שני במנהל עסקים במגוון התמחויות. ניתן ללמוד גם לתארים משולבים אחרים ביחד עם כלכלה כגון למשל כלכלה עם פסיכולוגיה, כלכלה עם סוציולוגיה או קרימינולוגיה, כלכלה בשילוב חשבונאות. קיים גם מסלול של כלכת המזרח התיכון. מסלולי לימוד נוספים, דו חוגיים, אפשריים בתיאום עם האוניברסיטה ובכפוף לאישור. במסלול הפופולארי, כלכלה ומנהל עסקים, יש אפשרות להתמחות במסלולים המכונים באוניברסיטת אריאל בשם "מקבצים". מקבץ אפשרי אחד מבוסס על התמחות במימון ויש גם מקבצי התמחות בתחומים כגון שיווק, יזמות או ניהול.

דרישות כלליות

על מנת לעמוד בדרישות לצורך השלמת התואר בכלכלה לקראת הסמכה מסוג B.A בכלכלה ומנהל עסקים נדרש הסטודנט להשלים 128 נקודת זכות. מתוך סך כל נקודות אלה יהיו 12 נקודות בקורסי בחירה ומספר דומה של נקודות בקורסים מורשת. יתר הקורסים הינם קורסי חובה בכלכלה ובמנהל עסקים. בנוסף, יצטרך הסטודנט להגיע עד לשנה ב' לרמה של פטור בשפה האנגלית. בנוסף יש להשלים עבודת חקר מעמיקה, סמינריון, בנושא שאושר בכלכלה וכן בניהול.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן