לימודים בישראל

לימודי כלכלה באוניברסיטת בר אילן

המחלקה לכלכלה באוניברסיטת בר אילן, השוכנת ברמת גן בסמוך למחלף אלוף שדה, נוסדה ב- 1960 ומאז הכשירה אלפי כלכלנים שרבים מהם מאיישים עמדות מפתח במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי. לימודי כלכלה באוניברסיטת בר אילן מאפשרים ללמוד לקראת תואר ראשון בכלכלה וכן לקראת תואר שני ושלישי בתחום. הלימודים מתקיימים במרכז לכלכלה ומנהל עסקים ע"ש ש. דניאל אברהם הנמצא ליד שער 3.

מהם תנאי הקבלה?

על מנת ללמוד באוניברסיטת בר אילן לימודי כלכלה לתואר יש צורך בממוצע בגרות משוקלל של 97 ומעלה ובנוסף בציון פסיכומטרי של 670 ומעלה. מי שבאמתחתו בגרות במתמטיקה בהיקף של 4 או 5 יחידות לימוד זוכה לעדיפות.

חשוב לציין כי התנאים עשויים להשתנות משנה לשנה, וכן משתנים ממסלול למסלול. לקבל מידע מותאם אישית עבורכם ולציונים שלכם, מוזמנים ליצור קשר עם האוניברסיטה, או להשאיר פרטים בטופס באתר ונציגי המחלקה לכלכלה של בר אילן יחזרו אליכם ויסייעו לכם לדעת האם אתם עומדים בדרישות או שמא עליכם לשפר ציון זה או אחר (האוניברסיטה מפעילה מכינה מקוצרת מדי קיץ המאפשרת למי שנמצא במרחק נגיעה מלימודי כלכלה להתקבל אליהם עוד באותה שנה).

מסלולי הלימוד בתואר הראשון

אוניברסיטת בר אילן מציעה שלושה מסלולים של לימודי כלכלה: מסלול מורחב, ראשי ומשני.

במסגרת המסלול המורחב ישנן שלוש מגמות, שבכל אחת מהן לומדים 46 שעות שבועיות (ש"ש): כלכלה עיונית מורחב, כלכלה ומנהל עסקים מורחב וכלכלה וחשבונאות מורחב (מגמה שבוגריה יכולים להגיש בקשה לפטור מבחינות הביניים של המועצה לראיית חשבון ולגשת ישר לסטאז')

בכל המגמות ישנם קורסי חובה וקורסי בחירה. בין קורסי החובה ניתן לציין את קורס מיקרו כלכלה ומאקרו כלכלה, תורת המחירים, כלכלת עבודה, מבוא לתורת המשחקים ועוד. רשימת קורסי הבחירה ארוכה ומאפשרת בין השאר ליהנות מלימודי כלכלה בינלאומית, כלכלת אי ודאות, העדפה ובחירה חברתית, בעיות נבחרות במימון ועוד.

בנוסף ישנו מסלול המשלב לימודי משפטים בשילוב עם כלכלה וחשבונאות. לימודים אלה, שסף הקבלה אליהם גבוה מזה של לימודי הכלכלה ה"רגילים", נמשכים 4 שנים ומקנים לבוגריהם תואר ראשון במשפטים, בכלכלה ובחשבונאות גם יחד כמו גם את האפשרות להתקבל ללימודי השלמה בראיית חשבון.

מסלול ייחודי אחר אותו מציעה אוניברסיטת בר אילן הוא תוכנית דו ראשי כלכלה והיסטוריה. התוכנית נוצרה בעקבות המחאה החברתית שפרצה בקיץ 2011 והבהירה עד כמה חשוב לצייד את הכלכלנים בראייה רחבה, וכוללת קורסים בין תחומיים ייחודיים ומפגשים עם דמויות בולטות בתחום הכלכלי.

עוד מסלול ייעודי של בר אילן הוא זה המשלב לימודי כלכלה ותקשורת, מתוך הבנה שלתקשורת תפקיד מרכזי בעולם של ימינו ולאור הפריחה של העיתונות הכלכלית.

בנוסף על כל הנ"ל ניתן גם ללמוד כלכלה כחוג משני בהיקף של 16 ש"ש (בצירוף חוג ראשי שבו נלמדות 30 ש"ש).

לימודי תואר שני בכלכלה

בעלי תואר ראשון בכלכלה, בין אם מטעם אוניברסיטת בר אילן ובין אם בוגרי אוניברסיטה אחרת, יכולים ללמוד בבר אילן במסלולים השונים לקראת תואר שני בכלכלה, וכן ליהנות מלימודי דוקטורט.

תואר שני בכלכלה בבר אילן מוצע בארבעה מסלולים: כלכלה עיונית (מסלול עם תזה), כלכלת עסקים (עם תזה או בלעדיה) וכלכלת עסקים, מימון ובנקאות (מסלול ללא תזה).

האפשרויות הפתוחות בפני בוגרי כלכלה בבר אילן

בוגרי המחלקה לכלכלה בר אילן משתלבים במבחר רחב של תפקידים כולל עמדות ניהוליות, הן במגזר הציבורי והן בבנקים השונים, בחברות לייעוץ כלכלי, בגופי מחקר, בחברות השקעות ובכל עסק הזקוק לכלכלנים. תואר שני בכלכלה, באופן טבעי, פותח דלתות נוספות ובעיקר בכל הקשור למחקר כלכלי, אולם גם מי שרכש "רק" תואר ראשון נהנה מקריירה מתגמלת מאוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן