לימודים בישראל

לימודי כלכלה באוניברסיטה הפתוחה

כסף, כך אומרים, מניע את העולם. אבל מה מניע את הכסף בעולמנו? מדוע אנשים קונים את מה שהם קונים ואיך הם מחליטים כמה לחסוך? איך להשקיע? איך מחשבים ריבית על חסכונות או הלוואות? לימודי כלכלה באוניברסיטה הפתוחה ייטיבו לענות על שאלות אלה ועל רבות אחרות.

קהל היעד

למי מיועדים לימודי הכלכלה באוניברסיטה הפתוחה? הלימודים מיועדים לאנשים הרוצים להשתלב בתפקידים בכירים בתחום הניהול, בתחום הכספים, במערכת הבנקאית, בחברות הביטוח. עיסוק בכלכלה יתאים מאוד לאנשים דייקנים, מסודרים, חובבי מספרים וקבלת החלטות המבוססות על מודלים וסטטיסטיקה ולא רק על סמך תחושת בטן. קהל היעד מגוון וכלל בתוכו חיילים משוחררים וחסרי ידע כלכלי וכן מנהלי חשבונות, יועץ מס, ובעלי תפקידים החסרים ידע בכלכלה.

תנאי קבלה

האוניברסיטה הפתוחה – כשמה כן היא, כל אחד יכול להתקבל אליה, ללא דרישות מקדימות מיוחדות (בשונה מאוניברסיטאות אחרות). גם לימודי הכלכלה מתאימים לכולם, אולם לחסרי ידע בתחומים מסוימים כגון מתמטיקה בהיקף של 3 יחידות, ניתן ואף מומלץ להירשם לקורס הכנה. היכן תנאים מוקדמים כן קיימים באוניברסיטה זו ובלימודי הכלכלה? על מנת לעבור לשנה ב' או כדי להתקבל לקורסים מתקדמים חייב הסטודנט להשלים בהצלחה את חובותיו האקדמיות בקורסים הבסיסיים.

משך הלימודים

האוניברסיטה הפתוחה ידועה בגמישות המוענקת לסטודנטים, כך שניתן בהחלט להשלים את לימודי הכלכלה גם בתוך חמש שנים, שש שנים ויותר. יחד עם זאת, לסטודנטים המעוניינים לסיים את התואר בתוך פרק זמן המקובל במוסדות לימוד אחרים יכולים לבנות תוכנית לימודים לתקופה של שלוש או ארבע שנים.

נושאי לימוד

לימודי הכלכלה כוללים נושאים מגוונים בכלכלה, בחשבונאות בסטטיסטיקה, אקונומטריקה. ישנם קורסים בסיסיים שמהווים תנאי להמשך הלימודים ויש קורסים מתקדמים, שבהם יוכלו להשתתף אך ורק סטודנטים שהשלימו את קורסי הבסיס. קורסים בסיסיים כוללים למשל מבוא למיקרו כלכלה, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי (חדוו"א), מבוא לקבלת החלטות, מבוא למקרו כלכלה, יסודות החשבונאות, יסודות האקונומטריקה, מבוא לסטטיסטיקה. קורסים מתקדמים יותר כוללים למשל תיאוריות עדכניות של צדק חלוקתי וצדק כלכלי, תורת המחירים, קורסים מתקדמים במימון, קבלת החלטות על סמך תורת המשחקים, כלכלת ישראל, כלכלה בין דורית, כלכלה וחשבונאות בינלאומית, מוסר ועסקים.

מסלולי לימוד

לימודי כלכלה באוניברסיטה הפתוחה מתנהלים בכמה מסלולים אפשריים. האפשרות הראשונה הינה להתמקד אך ורק בלימודי הכלכלה – ואז מדובר בתואר חד חוגי. אפשרות אחרת הינה לבחור במסלול דו חוגי, כלומר ניתן לשלב בין לימודי כלכלה במתכונת מלאה ביחד עם לימודים לתואר נוסף שיכול להיות בעל זיקה לכלכלה (כגון מנהל עסקים, ניהול או חשבונאות) או ללא זיקה ישירה שכזאת. בנוסף, ניתן לבחור לימודים בנושאים אחרים ולכלול בהם לימודי ליבה בכלכלה. מסלול מקובל מאוד הינו תואר בחשבונאות (לקראת הסמכה בראיית חשבון) עם חטיבה מורחבת בכלכלה.

דרישות כלליות

על מנת להיות זכאי לתואר ראשון בכלכלה מטעם האוניברסיטה הפתוחה נדרש הסטודנט להשלים 108 נקודות זכות. במידה והסטודנט משלב לימודי כלכלה עם תחום נוסף, מספר נקודות הזכות (המציינות למעשה עמידה במספר קורסים מינימלי) עשוי להיות גבוה יותר. הסטודנט נדרש להשלים קורסי חובה, מכסה של קורסי בחירה, נוכחות בשיעורים והצלחה בבחינות. התואר שיתקבל – בוגר אוניברסיטה – B.A בכלכלה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן