לימודים בישראל

לימודי כלכלה במכללה האקדמית גליל מערבי

המכללה האקדמאית גליל מערבי מציעה לימודי כלכלה המוכרים על ידי המל"ג – לתואר ראשון. ניתן לבחור להתמקד בכלכלה בלבד או לשלב נושאים בכלכלה עם נושאים מתחומים אחרים לרבות ניהול, סוציולוגיה ועוד. בוגרים בעלי ממוצע מתאים יוכלו להמשיך ללימודים לתואר שני בכלכלה או במנהל עסקים באוניברסיטאות (בארץ או בחו"ל) או במכללות אקדמאיות שמציעות מסלולי תארים מתקדמים.

קהל היעד

הלימודים מתאימים לאנשים שרוצים לעסוק בכלכלה בהיבט התיאורטי או היישומי. תחום דעת זה מאפשר להשתלב במגוון תפקידים במגזר הציבורי או הפרטי, במוסדות פיננסיים כגון בנקים, בבורסה לניירות ערך, בחברות פרטיות. כלכלנים מדופלמים מכהנים כבעלי תפקידים במועצות מנהלים ודירקטוריונים, יועצי השקעות, מומחי מימון, מנהלי כספים. התואר מתאים לאלה המבקשים מקצוע מאתגר ומתגמל, שמציע אפשרות לעסוק גם בחקר ביצועים, קבלת החלטות תוך התבססות על נתונים כמו מבנה הון, תזרים מזומנים, בניית תחזיות. בין הבוגרים ישנם כאלה שהפכו לאנליסטים, אנשי ביטוח, אקטוארים, יועצים פיננסיים לחברות, חתמים, מנהלי תיקים ויועצים פנסיוניים.

תנאי קבלה

במכללה האקדמית גליל מערבי, נדרשים המועמדים ללימודי הכלכלה להציג ממוצע בגרות של לפחות 85. בנוסף, נדרשים המועמדים להיבחן בבחינה הפסיכומטרית ולהעמיד ציון ממוצע לפחות (כ-520 נקודות או יותר). נדרשת בגרות במתמטיקה ובאנגלית ברמה של 4 יחידות לפחות, בציון עובר. תישקל גם מועמדותם של מועמדים ללא בגרות (גילאי 30 ומעלה) בהתבסס על מכינה אקדמאית. בנוסף, יינתן משקל מיוחד למועמדים ללימודים שאינם בעלי ניסיון תעסוקתי בתחום הכלכלי או הכספי.

משך הלימודים

משך לימודי הכלכלה במכללה האקדמית גליל מערבי הנו 6 סמסטרים (3 שנים). סטודנטים שאינם עומדים בתנאי הקבלה עשויים להתקבל בכפוף להשלמת מכינה שאיננה נכללת בתקופת הלימודים הרגילה.

נושאי לימוד

נושאי לימוד נבחרים בכלכלה במכללה כוללים בשנה א': קורסים במתמטיקה, קורסי יסוד כגון מבוא למיקרו ומבוא למקרו, סטטיסטיקה בהיבטים המיוחדים לתחום הכלכלי, יסודות בחשבונאות, מבוא למשפט העסקי, מבוא לחשבונאות ניהולית ומבוא לתמחיר. בשנה ב' ישתתף הסטודנט בקורסים מתקדמים כגון מיקרו כלכלה ומקרו כלכלה, מבוא של חקר ביצועים, נושאים במימון של פירמות וגיוס השקעות, נושאים נבחרים בכלכלת הסביבה, יסודות האקונומטריקה, אנגלית עסקית. בשנה ג' ישתתף הסטודנט בקורסים כגון מסחר בינלאומי וכלכלת ישראל וכן ישלים את חובותיו בקורסי בחירה כגון משפט ועסקים, כלכלה בין דורית, קבלת החלטות.

מסלולי לימוד

ניתן לבנות תוכנית לימודים בכלכלה במסלול דו חוגי או חד חוגי. מסלול דו חוגי אפשרי מקיף נושאים בכלכלה לצד נושאים בניהול. מסלולים מקובלים אחרים כוללים שילוב בין כלכלה לבין לוגיסטיקה, שילוב בין סוציולוגיה לבין כלכלה או שילוב בין כלכלה לבין תואר כללי (בנושאים מגוונים ממדעי הרוח, למשל).

דרישות כלליות

לצורך השלמת הלימודים, יידרש הסטודנט לסיים בהצלחה קורסים בהיקף כולל של 120 נקודות זכות. יש צורך לעמוד בדרישת הנוכחות בהרצאות הפרונטליות וכן בשיעורי התרגול וכן להגיש סמינריון בנושא כלכלי או פיננסי שאושר מראש. קורסי בחירה יושלמו בהיקף של 24 נקודות לפחות וכן יש להשלים קורסים ביישומי מחשב והדרכה ביבליוגרפית (מומלץ במהלך שנה א'). השלמת החובות הללו תאפשר את סגירת התואר וקבלת דיפלומה מסוג B.A בכלכלה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן