לימודים בישראל

לימודי כלכלה ומדעי המחשב

מחשבים נמצאים בכל פינה והם משפיעים על חיינו בכל אשר נפנה. השפעת המחשבים רק הולכת וגדלה ונחוצים אנשים טובים ומוכשרים שימשיכו להוביל תחום זה במחקר, בפיתוח, ברעיונות חדשים. איך משתלבים בהייטק? איך נכנסים ברגל ימין למגזר המוביל קדימה את המשק הישראלי כולו? התשובה ברורה – לימודי מדעי המחשב מאפשרים להשתלב בהייטק הישראלי וגם העולמי אך לא חייבים להסתפק רק בלימודי מדעי המחשב כתחום יחיד. שילוב מצוין ניתן למצוא באמצעות לימודי כלכלה ומדעי המחשב.

לימודי כלכלה עם מדעי המחשב

מדוע לימודי כלכלה עם מדעי המחשב מהווים שילוב טוב? זאת מכיוון שבשני התחומים נעשה יישום של מקצוע המתמטיקה לצרכים פרקטיים. במדעי המחשב לומדים להפוך את המתמטיקה לכדי תוכנות ויישומים ממוחשבים. בכלכלה הופכים את המתמטיקה לכלי המשמש לצורך חישובי תשואה, לצורך קבלת החלטות השקעה, לקידום מטרות ניהוליות, ניהול פיננסי ועסקי.

» למידע נוסף על: לימודי מדעי המחשב

מבנה תוכנית הלימודים

תוכנית לימודים משולבת, הן בכלכלה והן במדעי המחשב, כוללת קורסים מגוונים, מעשירים ומרתקים. הבסיס האקדמי של התחומים הללו נשען על קורסים שונים במתמטיקה, סטטיסטיקה, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, נושאים בלוגיקה, אלגברה ליניארית, תורת הקבוצות. בנוסף, תוכנית הלימודים כוללת גם שפות תכנות, פיתוח של מערכות מידע, טיפול במבני נתונים, מערכות ספרתיות, תכנות מונחה עצמים, רשתות תקשורת ומחשבים, בינה מלאכותית (AI), ומערכות הפעלה.

בתחום הכלכלי כוללת תוכנית הלימודים את הבסיס לכלכלה המודרנית (קורסי מבוא וקורסים מתקדמים במיקרו כלכלה ובמקרו כלכלה). לומדים גם מימון וחשבונאות, כלכלת ישראל וכלכלה בינלאומית, היבטים מוניטריים ושוק הכסף, כלכלת עבודה, צדק חלוקתי וחשבונאות לאומית.

תנאי קבלה לתואר בכלכלה ומדעי המחשב

תנאי הקבלה לתואר בכלכלה ובמדעי המחשב מבוססים על ידע קודם וציונים טובים במקצועות ריאליים ובפרט במתמטיקה. יש עדיפות למועמדים בעלי יכולת חשיבה לוגית וחשיבה מופשטת. ממוצע בגרות וציוני פסיכומטרי גבוהים נדרשים.

מי שלא עומד בתנאי הקבלה למוסד לימודים אוניברסיטאי יוכל לנסות את מזלו גם במכללות. למרות שבמכללה תנאי הקבלה עשויים להיות מקלים יותר, הלימודים אינם פחות תובעניים. על מנת לעבור לשנה ב' יש צורך להראות הצלחה בקורסים הבסיסיים של השנה הראשונה.

משך הלימודים

משך זמן הלימודים לתואר ראשון במדעי המחשב וכלכלה אורך שלוש שנים. ישנן פקולטות שבהן ניתן ללמוד לתואר ארבע שנתי.

אפשרויות עבודה לבוגרי התואר

בוגרי אוניברסיטה או מכללה שרכשו השכלה מקיפה, הן בכלכלה והן במדעי המחשב יכולים למצוא את מקומם במגוון רחב של מקצועות ותפקידים. גם האפשרויות להתקדם באקדמיה מגוונת, ואפשר להמשיך לתואר שני במדעי המחשב, תואר שני במנהל עסקים או תואר שני בכלכלה.

הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון רחב של תפקידי פיתוח וכן יוכלו לעסוק במחקר יישומי. הם יוכלו להשתלב בבנקים, בתפקידים ניהוליים ואדמיניסטרטיביים במגזר הציבורי וכן בחברות סטארט אפ. יש אפשרות לעסוק בבניית מערכות מידע, להוביל מערכים מורכבים של ניהול רשתות, לתרום מהידע בחקר ביצועים, להפוך למהנדסי תוכנה, בכירים בחברות סייבר. זהו הבסיס להתקדם ולהצליח בתפקידים במחשוב ענן ושרתים ווירטואליים ואפשר להצליח גם כמפתחי מובייל וג'אווה.

מוסדות לימוד לכלכלה ומדעי המחשב

מוסד לימוד מוביל שבו ניתן להירשם לתואר בכלכלה ובמדעי המחשב הינו אוניברסיטת תל אביב, המאפשרת לסטודנט גמישות בהרכבת התואר בתנאי שהלה עומד בתנאי הקבלה. סטודנטים שמחפשים גמישות מקסימלית, יכולים לפנות ללימודים באוניברסיטה הפתוחה, המציעה תואר בוגר בכלכלה ובמדעי המחשב (מערכות ויישומים). גם במכללה האקדמית תל אביב יפו ניתן ללמוד במסלול הלימודים הזה, כאשר הדרישה היא להשלים 69 נקודות זכות בקורסים מתחום מדעי המחשב ועוד 61 נקודות זכות בקורסים השייכים לתחום הכלכלה והניהול.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן