לימודים בישראל

לימודי כלכלה במכללת כנרת

המכללה האקדמית כנרת כוללת אפשרויות רבות לרכישת תארים מסוג B.A כן תארים בהנדסה. גם עבור אלה המבקשים ללמוד תואר בכלכלה, קיימת אפשרות לעשות זאת במכללת כנרת, כאשר קבלת התואר הינה מאת אוניברסיטת בר אילן. התואר נחשב לתואר רב תחומי, כך שהסטודנט מעשיר את עולמו בנושאים כספיים ופיננסיים מצד אחד אך גם בנושאים מגוונים ומרחיבי דעת מצד שני.

קהל היעד

קהל היעד שלימודי הכלכלה במכללת כנרת יתאימו לו מאוד מורכב ממועמדים השואפים להשתלב בתפקידים בעלי משמעות כלכלית חברתית ויחד עם זאת – רוצים ללמוד באווירה אחרת, בסביבה טבעית, השונה מאוד מזו שבקמפוס אוניברסיטאי ממוצע. הבוגרים יכולים להשתלב בקלות במכוון תפקידים בבנקים או בחברות ביטוח, כמנהלי כספים או כיועצים פיננסיים לסוגיהם. על סמך תואר ראשון זה ישנה אפשרות להמשיך ללימודים מתקדמים וזאת בכדי להשתלב באקדמיה או בכדי להתקבל לתפקידים בכירים כמנהלי מחלקות, סמנכ"לים, דירקטורים, אקטוארים ועוד.

תנאי קבלה

במסגרת לימודי כלכלה במכללת כנרת, התואר המתקבל הינו מטעם אוניברסיטת בר אילן ולכן קבלת המועמדים נעשית על דעת מכללת כינרת וכן על פי הכללים הנהוגים לאותה השנה באוניברסיטה. ניתן לפנות למכללה לקבלת פרטים נוספים.

משך הלימודים

לימודי כלכלה במכללת כנרת אורכים כשלוש שנים, כמקובל באוניברסיטת בר אילן.

נושאי לימוד

מהם נושאי הלימוד במכללת כנרת לאורך התואר הרב תחומי עם דגש על כלכלה? בשנה הראשונה ישתתף הסטודנט בשיעור ובתרגול בנושאים כגון מבוא למיקרו כלכלה ומבוא למקרו כלכלה. יש להשלים את הידיעות הנדרשות בנושאים מתמטיים שונים וכן גם בסטטיסטיקה, לשמוע את נושאי הקורס לשימושי מחשב. בשנה השניה לומדים אודות תיאוריות כלכליות מעמיקות (מיקרו ומקרו כלכלה) ומרחיבים אודות נושאים בסטטיסטיקה, אקונומטריקה ושיטות מחקר. יש לציין שבמהלך שנים א' וב' יש להשתתף גם בקורסי בחירה, שאושרו.

בשנה השלישית יש לקחת חלק בקורסים כגון כלכלת ישראל כיום ובעבר (קורס ובו דוגמות רבות אודות צמיחה, עליית מחירים, בעיית האבטלה, הפרטה). שוק ההון והכלכלה הציבורית – מה בין שוק ההון ליעילות ולתועלת, כיצד מחשבים סיכון ותשואה, כיצד מהוונים ערך נכסים ופרויקטים. כמו כן לומדים גם אודות תורת המימון והניהול המודרני, מסחר בינלאומי, שימוש במערכות מידע, אופציות וחוזים עתידיים, בניית תיקי השקעות. נושאים לבחירה יכולים לעסוק בכלכלה העירונית ובהיסטוריה הכלכלית של ישראל ושכנותיה, דיני עבודה ונושאים בביטוח, גלובליזציה.

מסלולי לימוד

מכיוון שתואר בכלכלה במכללת כנרת הינו בינתחומי, נדרש הסטודנט לשלב בין נושאים שונים ומגוונים. בנוסף, יש אפשרות לבחור בין מסלולים שונים כגון לימודי חטיבה בכלכלה ביחד עם לימודי מנהל עסקים או לחילופין לימודי חטיבה בכלכלה ביחד עם לימודי מימון והשקעות.

דרישות כלליות

על מנת לעמוד בכל תנאי הדרישות לקבלת התואר נדרש הסטודנט להשלים 17.5 שעות סמסטריאליות בכלכלה, 23.5 שעות במנהל עסקים (או לחילופין בתחום המימון וההשקעות) והשלמות בנושאים מתודולוגיים ועוד 12 שעות של לימודי השלמה. עוד נדרש הסטודנט להשלים סמינריון בנושא כלכלי או בנושא כלכלי בינתחומי. בנוסף, יש להשתתף בקורסים העוסקים ביהדות (עבור סטודנטים ממוצא יהודי), בהתאם לדרישת של הגוף האקדמי שמעניק את התעודה (אוניברסיטת בר אילן). סוג התואר שמתקבל הינו B.A רב תחומי עם דגש על כלכלה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן