לימודים בישראל

לימודי כלכלה במכללת ספיר

במכללת ספיר ניתן ללמוד כלכלה כנושא מרכזי לתואר ראשון או לשלב נושא זה עם לימודי חשבונאות (לקראת קבלת הרשאה לעסוק במקצוע ראיית החשבון). ייחודה של המכללה טמון ברמה האוניברסיטאית וכן בכך ששכר הלימוד זהה למקובל באוניברסיטאות.

קהל היעד

קהל היעד הטבעי של לימודי כלכלה במכללת ספיר מורכב מאלה השואפים לקריירה במערכת הפיננסית ולתפקידים בכירים בניהול כללי. בוגרי התואר בכלכלה משתלבים בקלות בחברות ביטוח ובנקים, בחברות סחר, במשרדי ראיית חשבון, כיועצים בכירים, מנהלי תיקים ויועצי השקעות, יועצים בתחום הפנסיה והגמל, בבתי השקעות. הלימודים מאפשרים קריירה אקדמית, כאשר המתאימים יתקבלו לתארים מתקדמים בכלכלה, בחשבונאות או בניהול במיטב המוסדות האקדמאים בארץ או מעבר לים.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל למסלול לימודי הכלכלה במכללת ספיר נדרשים המועמדים להיות בעל תעודת בגרות ועם ממוצע בציון 80 לכל הפחות. על המועמד להיות בעל ציון עובר בבגרות באנגלית ברמה של 4 יחידות לפחות. במתמטיקה – נדרש המועמד להיות בעל ציון עובר ב-5 יחידות או ציון של 75 ויותר ב-4 יחידות. תישקל מועמדותם של מועמדים שאינם עומדים בתנאים במידה והללו יהיו בעלי ציון טוב בפסיכומטרי (בדגש על החלק הכמותי) או בהתניה של סיום בהצלחה של מכינה (לחסרי בגרות) או מעבר של קורס במתמטיקה.

משך הלימודים

משך הלימודים במכללת ספיר לקבלת תואר ראשון בכלכלה הינו 3 שנים. לחסרי ידע מספק במתמטיקה או למועמדים ללא בגרות מגיל שלושים ומעלה, עשויה להידרש מכינה שאיננה נכללת בחישוב תקופת הלימודים הרגילה. במסלול חשבונאות, ניתן להמשיך לשנת לימודים רביעית כהכנה לבחינת מועצת רואי החשבון (לקבלת תעודה רואה חשבון מוסמך).

נושאי לימוד

במהלך שנת הלימודים הראשונה ישלים הסטודנט את לימודי המבואות למשל בקורס מבוא לכלכלה מיקרו ומבוא למקרו, יסודות בחשבונאות א' וב', חדוו"א א' וב'. בשנה השנייה ילמדו נושאים כגון תורת המחירים והרחבה במקרו כלכלה, חשבונאות ניהולית, סטטיסטיקה ומימון, הערכת שווי מניות, דוחות פיננסיים. בשנה השלישית ילמד הסטודנט על תיאוריות שונות בניהול, נושאים במיסים, אקונומטריקה, כלכלה ישראל. בשנים השנייה והשלישית ישתתף הסטודנט במגוון קורסי בחירה וקורסים מקצועיים כגון נושאים בביטוח, שוק ההון וענף הפנסיה, כתיבת תוכנית עסקית, כלכלה ומדיניות ציבורית, כלכלה והתנהגות הצרכן, תורת המשחקים, דיני חוזים ותאגידים.

מסלולי לימוד

המכללה מציעה שתי אפשרויות עיקריות ללימודי הכלכלה. האפשרות הראשונה כוללת לימודים מקיפים בכלכלה, עם דגש נוסף על לימודים יישומיים וניהול. אפשרות שנייה משלבת בין כלכלה לבין הרחבה בחשבונאות. במסלול כלכלה וניהול, ניתן אם רוצים לבחור התמחות בביטוח ובמימון או התמחות ביזמות וחדשנות טכנולוגית.

דרישות כלליות

על מנת להיות זכאים לקורס בוגר בכלכלה וניהול או בוגר בכלכלה וחשבונאות נדרש הסטודנט להצליח בכל הקורסים ולהשיג ממוצע של 65 לפחות. בקורס תשתית במחלקה בשנה א', השייך לקורסי חובה, יש להשיג ציון עובר כתנאי להמשך הלימודים. כישלון כפול בקורס זה יביא להפסקת הלימודים. בסך הכל, על הסטודנט להשלים קורסים בהיקף כולל של 120 נקודות, מהם לפחות 81 בקורסי החובה. כמו כן, יש לעמוד בדרישות ידע באנגלית (רמת פטור). עם גמר הלימודים והשלמת החובות יקבל הסטודנט תואר ראשון B.A בכלכלה וניהול או בכלכלה וחשבונאות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן