לימודים בישראל

לימודי כלכלה במכללת רמת גן

מכללת רמת גן מאפשרת ליהנות מתוכניות לימודים מגוונות בכלכלה, עם אפשרות לשלב מגוון רחב של נושאים נוספים, בינתחומיים. התואר שמקבלים הינו אוניברסיטאי, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה.

קהל היעד

במכללת רמת גן לומדים סטודנטים שהיו תלמידים מצטיינים וכן תלמידי תיכון מצוינים לצד סטודנטים שלא השלימו תעודת בגרות. התואר היוקרתי מאפשר לכולם להתקדם בחיים ולנהל קריירה בתחומים פיננסיים במיטב החברות בארץ וכן בתפקידים חשובים במגזר הציבורי.

תנאי קבלה

מכללת רמת גן נחשבת לייחודית לעומת מרבית מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה. במכללה, גם במסלול היוקרתי והמאתגר למדי של לימודי כלכלה, ניתן להתקבל ללא צורך בדרישות מוקדמות כלשהן. בגרות? זו לא חובה וגם לא פסיכומטרי. את יכולותיו של הסטודנט לכלכלה יש להפגין בלימודים עצמם. מי שיעבור בהצלחה את הקורסים הנדרשים – יזכה בתואר המיוחל.

משך הלימודים

מכללת רמת גן מאפשרת לסיים את התואר בכלכלה בתוך שלוש שנים, כמקובל באוניברסיטאות. עם זאת, במכללה מגוון אפשרויות שיתאימו גם לאנשים עובדים, עסוקים או בעלי משפחות. ניתן לבנות את מערכת הלימודים כך שניתן יהיה להשלים את התואר גם בתוך זמן נוסף, בהתאם לאילוצים ולהעדפות.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד לתואר בכלכלה במכללת רמת גן מחולקים לרמות קושי, כך שקורסים מתקדמים מחייבים מעבר מוקדם של קורסים בסיסיים יותר. ברובד הראשון של התואר יש להשלים קורסים בחדוו"א, מבוא לסטטיסטיקה, מתמטיקה. רק לאחר מכן ניתן לגשת לנושאים מקצועיים של ממש ובהם מבוא למיקרו כלכלה, מבוא למקרו כלכלה, קורסי ההמשך של נושאים אלה (מקרו א' ומקרו ב', תורת המחירים בקורס תלת סמסטריאלי). את הקורסים של התשתית המקצועית משלימים נושאים כמו מימון וניהול פיננסי וכן יסודות האקונומטריקה.

בשנים המתקדמות ללימודים, בדרך כלל סוף שנה ב', שנה ג' ואילך, ניתן להשתתף בקורסים לבחירה, בנושאים כלכליים וניהוליים שונים. כך, ניתן למצוא נושאים כגון כלכלה ציבורית, הכלכלה בישראל, היבטים בינלאומיים של הכלכלה, היבטים מוניטריים של שוק הכסף, נושאים בפסיכולוגיה וסוציולוגיה, חשבונאות ניהולית, עסקים ומוסר, ההיסטוריה של הכלכלה.

מסלולי לימוד

בהמשך הדברים נפרט על הדרישות הכלליות שבהן צריך לעמוד הסטודנט לתואר בכלכלה. עם זאת, יש לדעת שמלבד מסלול לימודים לקראת תואר בכלכלה מציעים במכללת רמת גן גם מסלולים אחרים לשילובים מעניינים ומועילים. מסלולים אלה, שנקראים בדרך כלל לימודים דו חוגיים, כוללים מצד אחד קורסים מקיפים בכלכלה ומצד שני קורסים בתחום נבחר נוסף כגון כלכלה וחינוך, כלכלה בשילוב מערכות מידע ומדעי המחשב או כלכלה וסוציולוגיה. עוד אפשרויות הן שילוב ביחד עם יחסים בין לאומיים, ניהול, פסיכולוגיה, תקשורת, חשבונאות, מדיניות ציבורית ועוד.

דרישות כלליות

סטודנט שיבחר בתואר חד חוגי, כלומר בוגר בכלכלה (תואר ראשון – B.A) יצטרך לעמוד בכמה דרישות מצטברות. ראשית, יש צורך לעמוד בהצלחה בכל קורסי החובה הנדרשים, בהיקף של כ-47 נקודות. נדרשת הצלחה גם בקורסי תשתית כלליים וכן בקורסים מקצועיים שונים בכלכלה. לבד מכך, נדרשים עוד 61 קורסים לבחירה, כשליש מהם לכל הפחות חייבים להיות קורסים מתקדמים. עוד נדרש הסטודנט לעבור הדרכה ביבליוגרפית, לקבל פטור באנגלית ולהגיש עבודת סמינריון בקורס שאושר לצורך כך. מי שיעמוד בתנאים יקבל B.A בכלכלה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן