לימודים בישראל

לימודי כלכלה במכללת תל חי

במכללת תל חי ניתן ללמוד כלכלה לתואר הראשון. הלימודים מעניקים הכשרה מקיפה בניהול, בכלכלה, בקבלת החלטות, בתיאוריה ובמעשה. לאחר סיום הלימודים יקבל הסטודנט זכאות לתואר עם אפשרות לתעודה מקצועית מוכרת.

קהל היעד

מיהו קהל היעד הטבעי של לימודי כלכלה במכללת תל חי? מדובר באנשים הרוצים ללמוד באווירה נעימה, ומעוניינים להשתלב בתחום הכלכלי בתפקידים כגון מנהלי כספים, חשבים, יועצי השקעות, יועצים פנסיונים, מנהלי סיכונים, בנקאים, יועצי משכנתאות וכדומה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לתואר בכלכלה במכללת תל חי כוללים ממוצע בגרות איכותי, כאשר ישנה עדיפות לבעלי ציון טוב במתמטיקה ברמה של 4 או 5 יחידות. יש צורך להיבחן בבחינה לקביעת רמה נדרשת באנגלית (מבחן אמיר"ם) או בחינה פסיכומטרית.

משך הלימודים

לימודי הכלכלה במכללת תל חי נמשכים שלוש שנים. סטודנטים המעוניינים בכך ועומדים בדרישות, יכולים להמשיך לשנה נוספת (שנה ד') על מנת להיות זכאים לתעודה מקצועית בתחום ספציפי כגון ייעוץ השקעות.

נושאי לימוד

בשנה א' של לימודי הכלכלה לומד הסטודנט נושאים כגון יסודות החשבונאות, מבוא לניהול, מבוא בסטטיסטיקה (קורס שנתי), חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי (קורס שנתי), חשבונאות ניהולית ותמחיר. בנוסף יש צורך להשלים קורס במדעי הרוח ולהשתתף בקורסי בחירה בכלכלה. בשנה ב' יש להשלים קורס בשיטות מחקר לתלמידי כלכלה, להשתתף בקורס מימון, בקורסי מיקרו ומקרו (א' ו-ב'), מבוא לאקונומטריקה ולחקר ביצועים. כמו כן, יש להשלים קורסי בחירה בתחום הכלכלה או הניהול (למשל משא ומתן, ניהול משאבי אנוש, כלכלה ומשפט). במהלך שנה ג' ישתתף הסטודנט בקורסים כגון כלכלת ישראל וניתוח דוחות פיננסיים, יגיש עבודת סמינר מורחבת בנושא לבחירתו, וישלים קורסי בחירה בנושאים כדוגמאות חקר שוק, התנהגות הצרכן, כלכלה במזרח התיכון, כלכלת עבודה, ניהול תיקי השקעות.

מסלולי לימוד

במכללת תל חי ניתן ללמוד לתואר ראשון בכלכלה במסגרת חד חוגית או במסגרת דו חוגית. המסלול החד חוגי מתמקד רובו ככולו בלימודי כלכלה. במסלול החד חוגי יש אפשרות להתמחות מקצועית למשל בתחום השיווק והיזמות, בתאוריות מובילות בכלכלה, בניהול פיננסי או בכלכלת הסביבה. ניהול פיננסי מתמקד בחשבונאות ומימון, ניירות ערך, תיקי השקעות. מסלול שיווק ויזמות ממקד את הסטודנט בתיאוריות בשיווק, התנהגות הצרכן, אסטרטגיות, ייזום. בתיאוריות כלכליות מקבלים הכשרה מקיפה ברבדים ההתנהגותיים של הכלכלה, תיאוריות עכשוויות וקלאסיות, כלכלה ועבודה, צמיחה כלכלית, ריבוד. במסלול כלכלת הסביבה שמים דגש על השפעת הפיתוח הכלכלי על הסביבה, היבטים של תכנון לטווח ארוך וקיימות, שימוש במשאבי סביבה.

דרישות כלליות

על מנת להשלים את התואר, נדרשים הסטודנטים להשיג 120 נקודות זכות. מעבר משנה לשנה מותנה בממוצע כללי של 65 לכל הפחות. זהו גם הממוצע הכללי המינימלי הנדרש כדי להיות זכאים לתואר. קורסים בסיסיים חייבים לעבור בהצלחה בכדי להיות זכאים לתואר. ובמידה ונכשלים בהם פעם אחת ישנה זכאות לנסות להשתתף בקורס פעם אחת נוספת בלבד. בנוסף, על הסטודנטים לעמוד ברמה נדרשת באנגלית, להשתתף במספר קורסי חובה ובחירה, לרבות בתחום מדעי הרוח, להשלים בהצלחה עבודת סמינריון. מי שישלים בהצלחה את כל החובות הללו יהיה זכאי לתואר ראשון (B.A) בכלכלה (או בכלכלה בשילוב תחום נוסף בו בחר).

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן