לימודים בישראל

לימודי כלכלה ותקשורת

אנשים רבים לומדים לתואר אקדמאי בישראל. יחד עם זאת, כדי להצליח בשוק העבודה לא תמיד מספיק לסיים בהצלחה לימודים לתואר ראשון בנושא אחד. כיום, רבים מחפשים לשלב בין שני תחומי לימוד. מוסדות הלימוד ערים לכך ומציעים לצד שילובים כמו כלכלה וניהול או מנהל עסקים וחשבונאות גם אפשרויות טובות לא פחות כדוגמת כלכלה ביחד עם תקשורת.

לימודי כלכלה בשילוב תקשורת

שילוב בין לימודי כלכלה לבין לימודי תקשורת אולי איננו נראה לכולם מובן מאליו, אבל הוא בהחלט שילוב מוצלח. זהו שילוב שמתאים מאוד לאנשים שרוצים ללמוד לא רק על נושאים פיננסיים או על האופן שבו מחשבים כדאיות כלכלית של הקמת עסק. זהו שילוב שמתאים לאנשים שרוצים להבין לא רק את העולם המוניטרי ואת המודלים של קביעת מחירים או התמודדות עם ניהול באי וודאות.

הלימודים נועדו לאנשים שרוצים להכיר גם את עולם התקשורת, את העיתונאות, את השפעת המדיה החדשה על חיינו ואת האופן שבו ניתן לנהל קמפיין או להתוות תקציב לחברת פרסום. לימוד בשני תחומים אלה מעשיר את הסטודנט ופותח לפניו דלתות שונות מבחינת קידום אישי, מקצועי ותעסוקתי.

» למידע נוסף על: לימודי תקשורת

מבנה תוכנית הלימודים

תוכנית לימודים מקובלת בכלכלה ובתקשורת כוללת קורסים במתמטיקה, סטטיסטיקה, חשבון דיפרנציאלי, מיקרו כלכלה, מקרו כלכלה, מימון וניהול פיננסי. לומדים גם אקונומטריקה לכלכלנים, תורת המחירים. עוד לומדים על הכלכלה בארץ והרקע ההיסטורי, כלכלה בינלאומית, כלכלה ועבודה, היבטים מוניטריים (שוק הכסף והריבית של הבנק המרכזי), תקשורת בראייה חברתית, מושגים עיקריים והתפתחויות בתקשורת, התקשורת בחברה דמוקרטית, השפעה התקשורת על השיח הציבורי.

בנוסף, לומדים על הקשר בין תקשורת לבין תרבות, גופי תקשורת בישראל, יחסי ציבור בראי התקשורת, כלי תקשורת בעולם הדיגיטלי.

תנאי קבלה לתואר בכלכלה ותקשורת

תנאי הקבלה לתואר משולב, כלכלה עם תקשורת, בדרך כלל מאתגרים יותר לעומת תנאי קבלה לתואר בתקשורת בלבד. נדרש לעמוד בכל תנאי הקדם של המבקשים ללמוד כלכלה, יש צורך בציון משוקלל של בגרות ופסיכומטרי שיוכל להראות סיכויי הצלחה גבוהים מבחינה אקדמאית.

מכללות המציעות לימודי כלכלה ותקשורת מגלות גמישות ביחס למרבית האוניברסיטאות אולם גם באוניברסיטאות אין אחידות ויש פקולטות שנחשבות ליותר יוקרתיות ולכן – תנאי קבלה שם גבוהים יותר.

משך זמן הלימודים

למרות שמדובר בתואר משולב, תקופת הלימודים המקובלת עומדת על שלוש שנים. ישנן פקולטות שבהן ניתן להאריך את תקופת הלימודים על פני תקופה ארוכה יותר למשל לסטודנטים עובדים במשרה מלאה.

עבודה ותעסוקה לבוגרים

במה יוכל לעסוק בוגר לימודי כלכלה ותקשורת? מרבית הבוגרים יבחרו בהתאם לנטיות ליבם את הכיוון המקצועי. ניתן לבחור מגוון מקצועות בתקשורת או לחילופין – תפקידים בעלי זיקה כלכלית ופיננסית. אפשר להשתלב במערכת הפיננסית בארגונים כגון בנקים, בתי השקעות, חברות ביטוח. יש אפשרות להיקלט בעבודה במשרדי ממשלה, בחברות כלכליות של רשויות מקומיות, אפשר לעסוק בתפקידי ייעוץ – החל מייעוץ כלכלי למשפחות, דרך יעוץ ליזמים המעוניינים להקים עסק וכלה בייעוץ לחברות עסקיות.

אפשר לעסוק בתפקידי ניהול וניתן גם לעסוק בתפקידים מעולם הפרסום, השיווק וקידום המכירות. בין הבוגרים יש כאלה שהופכים למנהלי קמפיינים, עיתונאים, תקציבאים. אפשר לעסוק בתפקידים יצירתיים, קופירייטינג, רעיונאיות, תפקידים בטלוויזיה, דוברות ויחסי ציבור, קידום אתרים ברשתות חברתיות.

מוסדות לימוד נבחרים

למעוניינים במסלול משולב – כלכלה ולימודי תקשורת, אפשר להירשם למגוון רחב של מכללות או אוניברסיטאות שמציעות מסלולים דו חוגיים. אוניברסיטת תל אביב מאפשרת בחירה בין מגוון רחב של אפשרויות בפקולטות למדעי החברה והרוח. גם באוניברסיטה הפתוחה ישנו שילוב אפשרי בין תקשורת לבין כלכלה וכך גם במכללה למנהל ומכללת רמת גן.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן