לימודים בישראל

לימודי מדיטציה

מחפשים מידע על לימודי מדיטציה בישראל? בדומה לשיטות אחרות המשויכות לתחום של לימודי רפואה משלימה גם לימודי מדיטציה מוצעים במתכונת של לימודי תעודה בלבד. ישנם מסלולי לימודים שמטרתם הכשרת מדריכי מדיטציה, אולם ברוב המקרים התלמידים רוצים לרכוש לעצמם כלי יקר ערך זה במציאות רוויית הגירויים והלחצים של העידן המודרני.

באופן טבעי אין תנאי קבלה ללימודים אלה וכל מי שרוצה להתחבר טוב יותר לעצמו ולפרגן לעצמו מודעות גבוהה יותר מוזמן לאחד מהקורסים השונים בתחום.

מהי מדיטציה?

מדיטציה היא טכניקה להעלאת המודעות, או ליתר דיוק שם כולל לטכניקות שונות המאפשרות לאדם לעצור את החשיבה האוטומטית וההתנהלות האוטומטית, להתוודע לנדבכים עמוקים במיוחד באישיות שלו ולהתמודד טוב יותר עם לחצים ומתח. תרגול קבוע של מדיטציות כאלה ואחרות נמצא כמשפר את תפקודה של מערכת החיסון, מקנה תחושות חיוביות ומוביל לקבלת החלטות בריאה יותר. לימודי מדיטציה מקנים בעיקר טכניקות נכונות ומהווים הזדמנות מצוינת לתרגל את הכלים על מנת להטמיע אותם טוב יותר.

לימודי קורס מדיטציה בשיבננדה

מרכז שיבננדה בתל אביב מציע קורס מדיטציה בן 8 מפגשים בני שעתיים כל אחד – שעה שבה מוענק לתלמידים ידע תיאורטי חיוני ושעה נוספת שבה מתרגלים את הכלים.

בין הנושאים הנלמדים: תנוחות ישיבה המתאימות למדיטציה, כיצד להרפות את איברי הגוף השונים, כיצד יש לנשום במהלך מדיטציה, איך מתרכזים במושאים חיצוניים ופנימיים, מנטרות ועוד.

לאחר תום הקורס מוזמנים הבוגרים להשתתף במפגשי המדיטציה שמתקיימים במרכז, וזאת על מנת להמשיך לתרגל את הכלים ואת המדיטציות לא רק בבית אלא גם במסגרת קבוצתית ותחת הדרכה והנחיה.

הכשרת מדריכי מדיטציה במכון וינגייט

דוגמה לקורס שלא רק מקנה את יסודות המדיטציה אלא נועד בעיקר להכשרת מדריכים בתחום הוא זה המוצע על ידי mediwin, בית הספר של לימודי רפואה משלימה המשויך למכללה האקדמית וינגייט.

קורס זה מורכב מ- 19 מפגשים בתדירות של פעם בשבוע, כשכל מפגש נמשך לא פחות מ- 6 שעות לימוד אקדמיות. תוכנית הלימודים כוללת שיטות מדיטציה שונות (התבוננות, ריכוז, צ'י קונג, מודעות שבסיסה הוא הפילוסופיה הבודהיסטית ועוד). בנוסף ללימוד ולתרגול המעמיקים של שיטות המדיטציה השונות משתתפים התלמידים בסדנאות מיוחדות המשפרות את איכות ההוראה שלהם ובאופן כללי הם זוכים למבחר כלים שיוכלו לשמש אותם כמדריכי מדיטציה.

לימודי מדיטציה באוניברסיטה הפתוחה

ביה"ס "מירב" לרפואה משלימה, המשויך ליחידה ללימודי חוץ של האוניברסיטה הפתוחה, מציע קורס מדיטציה בן 20 שעות לימוד (10 מפגשים בתדירות חד שבועית).

תוכנית הלימודים כוללת רקע היסטורי של התפתחות המדיטציה, תנועות לוטוס, הקניית השילוב הייחודי של מדיטציה ומוזיקה ואת עקרונות הנשימה המדיטטיבית. בנוסף זוכים הסטודנטים בתוכנית זו להבין מהו כוחה של המודעות, מהו כוחו של השקט, איך מחשבה יוצרת מציאות, וכיצד יכול וצריך כל אדם לזהות את הייחודיות הטמונה בו ולפעול על פיה.

לימודי מדיטציה טרנסנדנטלית

אופציה נוספת של לימודי מדיטציה היא לימוד אחת המדיטציות הייחודיות, זו הטרנסנדטלית. המאמינים במדיטציה זו (שהפירוש המילולי של שמה הוא "מעבר למחשבה") משייכים אותה למסורות עתיקות ומבטיחים כי היא מובילה להרפיה עמוקה במיוחד, פיתוח הוליסטי של המוח – ושלווה ואושר אמיתיים.

לימודי מדיטציה טרנסנדטלית כוללים שבעה שלבים. שלושת הראשונים הם הרצאת מבוא, הרצאת הכנה וראיון אישי, שנועדו לאפשר לאדם לבחון האם הוא אכן מעוניין בסוג זה של מדיטציה, ולאחר מכן הדרכה אישית ועוד 3 מפגשים. מפגשים אלה מתקיימים ברצף, יום אחרי יום, מייד לאחר ההדרכה האישית, כשבכל פעם מדובר בשעתיים שבהן מתרגלים מדיטציה זו ורוכשים עוד ידע רלוונטי.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן