לימודים בישראל

לימודי מדעי המחשב

חושבים על לימודי מדעי המחשב? כאן תמצאו את כל המידע על תחום המחשבים, אחד התחומים המבוקשים של לימודים בישראל ובעולם, לימודי תואר ראשון או לימודי תעודה. לימודי מדעי המחשב נותנים את הרקע הנדרש לעסוק בתחום החומרה או התוכנה, כמשתמשים או מתכנתים. מסלולי הלימוד מגוונים ומאפשרים לכל אחד למצוא את תחום העניין שלו בתוך העולם הרחב של מחשבים. ניתן לבחור במסלול של לימודי תואר ראשון או לימודי תעודה, להתמחות בתוכנות משרדיות, בתכנות, בגרפיקה, במדעי המחשב ובהתמחויות נוספות.

מסלולי לימוד
מוסדות לימוד
יעוץ והכוונה

לימודי מדעי המחשב בישראל

לימודי מדעי המחשב - מחשב ניידהמחשב משמש אותנו בכל דבר והתחום נלמד בכל מקום בישראל: באקדמיה, כחלק מתואר ראשון, שני או שלישי, במכללות ואוניברסיטאות וגם בקורסים קצרים שפתוחים לציבור הרחב. לימודי מחשבים בישראל יכולים להוביל את הסטודנטים לעיסוק מעמיק ומקיף בענפי המחשב השונים או לידע פרקטי בסיסי בשימוש במחשב ובתוכנות נדרשות. חשוב להתאים את מסלול הלימודים בחכמה על מנת לפתוח אפשרויות בעתיד. בשל השימוש הנרחב בתוכנה וחומרה בכל תחום בחיינו, לימודים אלה נחשבים למקצוע של ההווה והעתיד.

למי זה מתאים?

אם מצאתם את עצמכם יושבים מול מסך המחשב שעות ארוכות, אם תמיד התעניינתם כיצד בנויים אתרי האינטרנט בהם אתם גולשים או אם מסקרן אתכם לדעת כיצד מפתחים תוכנות מורכבות, תחום מדעי המחשב עשוי להתאים לכם במיוחד. לימודים אלה מתאימים לכל מי שמתעניין בתחום המחשבים ורואה את עצמו עוסק בכך באופן מעשי. הם מתאימים למי שיכולותיו הטכניות הן ברמה גבוהה ולמי שסביבה ממוחשבת איננה מרתיעה אותו.

לימודי תואר ראשון במדעי המחשב מתאימים למי שמוכן להשקיע, למי שמוכן להתמודד עם האתגרים הרבים הכרוכים בכך וכמובן גם לבעלי פוטנציאל בתחום המחשוב, כאלה העוסקים בנושאים הקשורים למחשב באופן חובבני ורוצים להתפתח ולרכוש ידע נוסף. הלימודים פתוחים לבעלי ציונים גבוהים, הן בתעודת הבגרות והן בבחינה הפסיכומטרית, וזו גם הסיבה שתנאי הקבלה שלהם נחשבים למחמירים יחסית.

תנאי קבלה למדעי המחשב

מרבית מוסדות הלימוד למדעי המחשב מציבים תנאי קבלה הכוללים ציון פסיכומטרי, ממוצע בגרויות כולל ודרישות לציונים ספציפיים במקצועות כגון אנגלית ומתמטיקה. למידע מדוייק אודות תנאי הקבלה בכל מוסד מומלץ ליצור קשר דרך הטופס באתר או לפנות למוסדות עצמם.

» למדריך המלא בנושא: מדעי המחשב תנאי קבלה

תוכנית הלימודים בתחום מדעי המחשב

הלימודים במסלולים השונים של מדעי המחשב מבוססים על ידע מתמטי נרחב, בתחומים כמו חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, אלגברה ליניארית, סטטיסטיקה, תורת הקבוצות ועוד ועוד. לאחר מכן נלמדים קורסים בתחומים שונים של מדעי המחשב, וביניהם: רשתות תקשורת, שפות תכנות, מערכת מידע, אבטחת מידע, הנדסת תוכנה ואחרים.

ברוב האוניברסיטאות והמכללות מושם דגש רב על שילוב מדויק בין התיאורטי למעשי, כך שהסטודנטים יבינו את העקרונות עליהם מושתת עולם ההייטק – וידעו לממש אותו בסיטואציות שונות.

משך הלימודים

לימודים לתואר ראשון נמשכים כ-3 שנות לימוד אקדמיות. לימודים לתואר השני נמשכים שנתיים.

אפשרויות תעסוקה

לימודי מדעי המחשב הם כרטיס הכניסה לענפי עיסוק ומקצועות פופולריים כגון הייטק, הנדסה ותכנות. עבודה בתחום האינטרנט כמומחי רשתות חברתיות, מקדמי או בוני אתרים נפתחת בפני בוגרי קורסים מתאימים, קורסי טכנאות מטעם מייקרוסופט יובילו לעבודה כטכנאי מערכות או איש תמיכה שמתמחה בחומרה ובתוכנה מבית מייקרוסופט, וקורס תוכנות גרפיות יוביל לעבודה כגרפיקאי או ביצועיסט. בעזרת לימודים בתחומי המחשבים ניתן להתברג בכל תחום ונישה מאחר וכמעט כל תחום כיום כולל שימוש במחשב וכל ענף תעסוקתי צריך אנשים שיודעים לעבוד עם תוכנה כזו או אחרת. לימודי המחשבים מובילים למקצועות נדרשים ומבוקשים עם שכר טוב.

מסלולי לימודים מבוקשים

לימודי מדעי המחשב לתואר אקדמי

ניתן ללמוד את תחום מדעי המחשב לתואר ראשון, שני או דוקטורט. הלימודים נעשים במסגרת אקדמית, אוניברסיטה או מכללה, ומתקיימים בחוגים הבאים: מדעי המחשב או הנדסה.

לימודי תעודה במדעי המחשב

מסלולי הלימוד השונים והרבים מייצגים את שלל השימושים שיש למחשבים בעולם המודרני. לימודי תעודה בתחום המחשבים לרוב מתבצעים במסגרת קורס מחשבים מסוגים שונים, נמשכים זמן קצר יחסית, ומתמקדים בתחום הכשרה מצומצם לעומת לימודי התואר המפגישים את הסטודנטים עם יסודות המחשב, תכנות, חומרה ותוכנה, והם ארוכים ויסודיים יותר.

» כל המידע על: לימודי תעודה במדעי המחשב

מוסדות לימוד מובילים למדעי המחשב


» לרשימה המלאה של: מוסדות לימוד מדעי המחשב

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן
מועדי ימים פתוחים