לימודים בישראל

לימודי מדעי המחשב באוניברסיטת אריאל

אוניברסיטת אריאל מציעה אפשרויות ללימודים במדעי המחשב בכמה מסלולים, עם אפשרות גם לתואר ראשון וגם לתואר שני. המחלקה למדעי המחשב של האוניברסיטה מציעה גם לימודי מתמטיקה ברמה מאוד גבוהה.

תואר ראשון במדעי המחשב

קהל היעד

לימודי מדעי המחשב באוניברסיטת אריאל יתאימו בראש ובראשונה לאנשים הנמשכים לקדמה ולמדע, נדרשת נטייה למתמטיקה, דייקנות ושקדנות. על סמך הלימודים ניתן להשתלב בעבודה מחקרית או לנהל קריירה בחברות הייטק וטכנולוגיית מידע. הבוגרים יכולים לעסוק בפיתוח תוכנה ברמות גבוהות, ניהול, יזמות וחדשנות. בוגרים מצוינים יוכלו להמשיך לתואר שני במחשבים, במתמטיקה ובנושאים קרובים.

תנאי קבלה

קבלה לתואר ראשון נשענת בדרך כלל על שילוב בין ציוני הבגרות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית (קיים מיקוד בחלק הכמותי). מועמדים בעלי ציוני בגרות מעולים (וכמובן, זכאות לבגרות מלאה) יוכלו לקבל פטור מהבחינה הפסיכומטרית. קבלה אוטומטית על מסך ממוצע ציוני בגרות של 97 או יותר, כאשר נדרש לפחות ציון של 90 במתמטיקה ברמה של 4 יחידות. בעלי בגרות בממוצע נמוך יותר – יש צורך בציון איכותי בפסיכומטרי.

משך הלימודים

ניתן לסיים את התואר בתוך 3 שנים. קיימת אפשרות לפרוס את הלימודים גם על פני 4 שנים.

נושאי לימוד

בשנה הראשון נלמדים נושאים כגון מערכות ספרתיות וחשבון אינפיניטסימלי, לוגיקה, תורת הקבוצות, נושאים נוספים במתמטיקה כגון אלגברה ליניארית, מבני נתונים. בשנה השנייה – נושאים כגון אלגוריתמים, שפות תכנות, מסדי נתונים, שפת C, מערכות הפעלה, קורסי בחירה. בשנה השלישית מתמקדים בקורסים מתקדמים בתוכנה, קורסי בחירה, סדנאות, תכנות מתקדם.

מסלולי לימוד

אוניברסיטת אריאל מציעה כמה מסלולים לבחירה. למשל, ניתן לבחור תואר חד חוגי במדעי המחשב, ניתן לשלב בין מדעי המחשב לבין מתמטיקה, ניתן לבחור במסלול סייבר וכן לשלב לימודי מחשבים במסגרת תואר עיקרי במתמטיקה.

דרישות כלליות

על מנת להיות זכאים לתואר ראשון במדעי המחשב נדרשים הסטודנטים להיות בעלי ממוצע של 65 לכל הפחות. אף ציון של קורס לא יפחת מ-65.

תואר שני במדעי המחשב

קהל היעד

תואר שני במדעי המחשב מתאים לבוגרי תואר ראשון בהתמחויות כגון מתמטיקה, מחשבים, הנדסה או מדעים.

תנאי קבלה

יתקבלו בעלי תואר ראשון בנושאים שהוזכרו לעיל, בעלי ממוצע ציונים 85 או יותר.

משך הלימודים

הלימודים נמשכים שנתיים.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד כוללים סיבוכיות חישובית, תורת הגרפים, מחקר וביקורת, קריפטולוגיה, סייבר, אלגוריתמים, כריית נתונים ועוד.

מסלולי לימוד

תואר שני במדעי המחשב באוניברסיטת אריאל מתקיים בשילוב עם מתמטיקה יישומית. ניתן לתת מיקוד יתר לתחום המחשבים או למקד את הלימודים בתחום המתמטיקה. ישנה אפשרות לתואר ללא עבודת מחקר תזה או מסלול עם תזה.

דרישות כלליות

זכאות לתואר שני במחשבים מסוג M.Sc – על סמך השלמה בהצלחה של קורסי חובה, קורסי בחירה ומעבדות (בהיקף של 65 נקודות זכות) וכן הגשת עבודה מסכמת או תזה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן