לימודים בישראל

לימודי מדעי המחשב האוניברסיטה העברית

לימודי מדעי המחשב מוצעים גם במסגרת האוניברסיטה העברית. היא נחשבת לאחת האופציות המובילות, הן בזכות רמתם הגבוהה של הלימודים והן בזכות ייחודיותה של העיר בה הם מתקיימים כמו גם האיכויות הספציפיות של קמפוס גבעת רם בו שוכן בית הספר להנדסה ומדעי המחשב.

תואר ראשון במדעי המחשב האוניברסיטה העברית

רמתם הגבוהה במיוחד של לימודי מדעי המחשב באוניברסיטה העברית הופכת אותם כאמור לאחד המסלולים הנחשקים ביותר מבין שלל המסלולים של לימודי הייטק בירושלים ובכלל. הרמה הגבוהה לא רק מכשירה בוגרים מצטיינים בתחומם אלא גם מבטיחה להם עתיד תעסוקתי מזהיר במיוחד, שכן בחברות הייטק רבות, הן אלה השוכנות בעיר הבירה והן אלה שמחוצה לה, שמחים תמיד לקלוט את בוגרי האוניברסיטה הוותיקה והידועה באיכותה.

מסלולי בית הספר למדעי המחשב של האוניברסיטה העברית

מבחינת לימודי מדעי המחשב האוניברסיטה העברית מציעה מספר מסלולים אפשריים, כולם במסגרת בית הספר להנדסה ולמדעי המחשב ע"ש רחל וסלים בנין.

החלוקה העיקרית היא ללימודים מורחבים לעומת לימודים דו חוגיים. לימודי מדעי המחשב באופן חד חוגי (מורחב) מאפשרת לסטודנטים להעמיק עד מאוד בתחומים השונים של עולם המחשבים, וזאת בנוסף לחטיבה הכרחית במתמטיקה (שכן לימודי מתמטיקה, באופן טבעי, הם הבסיס לצבירת ידע יקר ערך בתחום המחשבים).

במסגרת המסלול הדו חוגי יכול כל סטודנט לבחור חוג שני כאוות נפשו (בתנאי שהוא עומד בתנאי הקבלה אליו, כמובן), כשישנם מספר מסלולים מובנים ומומלצים. האופציות הרווחות ביותר הן מדעי המחשב וכלכלה, מדעי המחשב ופיזיקה, מדעי המחשב ומתמטיקה ועוד.

תוכניות ספציפיות המוצעות על ידי בית הספר להנדסה ולמדעי המחשב הן הנדסת חשמל ומחשבים עם התמחות באופטו-אלקטרוניקה ומיקרו-אלקטרוניקה (שניים מתחומי העתיד שרלוונטיים מאוד לחיינו כבר בהווה), מדעי המחשב ומנהל עסקים, מדעי המחשב וביולוגיה חישובית (תחום מרתק במיוחד שמושך אליו סטודנטים מצטיינים הזוכים לידע רב תחומי שפותח בפניהם דלתות רבות ובפרט בתחום המחקר, ואכן רבים מבין בוגרי מסלול זה מעורבים במחקרים פורצי דרך) ועוד מסלול ייחודי המשלב עיצוב עם מדעי המחשב ומתקיים בשיתוף עם בצלאל.

דוגמאות לקורסים הנלמדים במסגרת לימודי מדעי המחשב באוניברסיטה העברית: שפה טבעית מנקודת מבט חישובית, ניתוח ועיצוב מונחה עצמים, מבוא לתורת האינפורמציה, סמינר בחישוב ברשתות חברתיות וכלכליות, אופטימיזציה קמורה וחישובים, מבוא למודלים גרפים הסתברותיים, קריפטוגרפיה (תורת ההצפנה), תכנות משחקי מחשב, מערכות זמן אמת וכמובן שישנם עוד שלל קורסים בתחומים השונים הרלוונטיים לעולם המחשבים.

כמו ברוב המקרים של לימודי הייטק משלבים הלימודים באוניברסיטה העברית ידע תיאורטי ויישום מעשי, כשבזכות מעבדות המחשבים המתקדמות והמשוכללות של האוניברסיטה העברית היישום המעשי הופך את הבוגרים לאנשי מקצוע מעודכנים ואיכותיים להפליא.

תנאי הקבלה

כדאי לדעת שמבחינת מי רוצה ללמוד מדעי המחשב האוניברסיטה העברית אמנם מציעה רמת לימודים גבוהה ותואר רב רושם, אולם במקביל, ולמעשה עוד קודם לכן, היא דורשת לא מעט ובפרט מציבה רף קבלה גבוה.

הרף, באופן טבעי, משתנה משנה לשנה, אולם באופן עקרוני על מנת להתקבל ללימודים התובעניים והמתגמלים יש להציג תעודת בגרות מלאה עם ממוצע גבוה במיוחד ופסיכומטרי מרשים (ובפרט בחלק הכמותי). אופציות אחרות הן מעבר מכינה מיוחדת או קבלה על סמך ציון פסיכומטרי בלבד למועמדים בני 30 ומעלה.

הקמפוס בגבעת רם

בית הספר להנדסה ומדעי המחשב שוכן כאמור בקמפוס היפה שבגבעת רם, קמפוס שנבנה על סמך עקרונות עיר הגנים האנגלית. בין השאר שוכנות בו הספריה הלאומית ובניין האקדמיה ללשון עברית, והוא מתאפיין בשלל שטחים ירוקים ומרחיבי לב.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן