לימודים בישראל

לימודי מדעי המחשב במכללת ספיר

המכללה האקדמית ספיר מציעה לימודים אקדמיים במדעי המחשב, ברמה של תואר ראשון מוכר. בוגרים מצטיינים יכולים להמשיך בלימודי תואר שני במוסדות אקדמאים מן השורה הראשונה. הסטודנטים שסיימו את הלימודים (ולעיתים כבר במהלכם) נדרשים בשוק העבודה במגוון תפקידים ובחברות הייטק שונות. קידום הסטודנטים נעשה באמצעות שילוב של תכנים תיאורטיים לצד תכנים מעשיים הרלוונטיים לימנו, תוך מפגש עם בכירים מעולם ההייטק והיזמות הטכנולוגית.

קהל היעד

קהל היעד הטבעי ללימודי מדעי המחשב לתואר ראשון בספיר מורכב מאנשים בעלי יכולת חשיבה מתמטית ו"ראש" ריאלי, חובבי מחשבים ובעלי תשוקה לטכנולוגיה. על מנת לעודד מצוינות, מציעים במכללה מלגות למועמדים מצוינים, בעלי ציוני פסיכומטרי גבוהים. קהל היעד מורכב מאנשים השואפים להשתלב בחזית העשייה הטכנולוגיה במיטב החברות בארץ או בחו"ל, לשואפים לעסוק בפיתוח תוכנה או חומרה, הובלת תהליכים טכנולוגיים, מחקר, סייבר, יזמות וסטארט אפ.

תנאי קבלה

מכללת ספיר מאפשרת למועמדים להתקבל ללימודי מדעי המחשב בהתאם לקריטריונים שונים. למשל, בשנים האחרונות התקבלו מועמדים בעלי בגרות מלאה בממוצע 80 לפחות, עם שילוב של פסיכומטרי (בציון 550 או יותר) וכן בעלי ציון טוב במתמטיקה ואנגלית ברמה של 4 יחידות לימוד לפחות. מועמדים בעלי ממוצע בגרות מצוין (95 ויותר) מתקבלים בדרך כלל באופן אוטומטי, כלומר ללא צורך להיבחן בבחינה פסיכומטרית. אפשרויות קבלה נוספות שבאות בחשבון – מעבר של מכינה ייעודית בציונים מספקים לעיתים עם שילוב נדרש של פסיכומטרי.

משך הלימודים

הלימודים בפקולטה למדעי המחשב במכללת ספיר נמשכים כשלוש שנים מלאות.

נושאי לימוד

בשנה הראשונה והשנייה מודגשים נושאים יסודיים ובסיסיים במתמטיקה ובמדעי המחשב, לרבות קורסי מבוא למדעי המחשב ומתמטיקה, אלגברה ליניארית, לוגיקה, מערכות ספרתיות, מבוא להסתברות ולתכנות מונחה עצמים, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, נושאים במתמטיקה דיסקרטית. נלמדים שלל נושאים בארכיטקטורה של מחשבים, שפות פורמליות ומבני נתונים, יישומים סטטיסטיים, חשבון דיפרנציאלי מתקדם, תכנון של אלגוריתמים ושיטות נומריות.

בשנה השלישית כוללים הלימודים נושאים בהנדסת תוכנה, בסיסי נתונים, תקשורת רשתות, אבטחת מידע ומערכות, נושאים נוספים בשפות תכנות, בינה מלאכותית, עיבוד תמונות ספרתי ועוד.

מסלולי לימוד

מכללת ספיר מציעה מסלול מובנה למדי של מדעי המחשב, אך בידי התלמיד כמה אפשרויות בחירה. הללו מתמצות באפשרות לבחור בכמה מתוך היצע הקורסים המתקדמים וכן באפשרות להשתתף בסמינרים מקצועיים מעשיים לבחירה, בשיתוף עם גורמים בתעשייה.

דרישות כלליות

זכאות לתואר מתבססת על עמידה בהצלחה בכל הקורסים (חובה ובחירה) בהיקף של לפחות 128 נקודות זכות. כמו כן, נדרשים הסטודנטים לעמוד בדרישות אנגלית מתקדמות ולהגיש פרויקט מקיף כעבודת גמר. יצוין כי ממוצע הציונים הנדרש עומד כיום על 65 לפחות כאשר הציון בכל קורס לא יפחת מ-56 (למעט קורסי חובה, בהם נדרש ציון מינימלי גבוה יותר). לעומדים בכל הדרישות יוענק תואר ראשון מסוג .B.Sc במדעי המחשב.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן