לימודים בישראל

לימודי מדעי המחשב וניהול

לימודי מדעי המחשב הם מסלול מבוקש במיוחד לאור היתרונות הרבים של עבודה בהייטק. גם לימודי ניהול זוכים לפופולאריות רבה לאור החשיבות העצומה של תחום זה ולנוכח העובדה שמיומנויות ניהול הן מפתח למשרות מתגמלות במיוחד כמו גם ליזמות עסקית נושאת רווחים מכל מיני סוגים. השילוב של השניים, ובפרט הכוונה לתואר ראשון משולב, מדעי המחשב וניהול גם יחד, הוא כבר סינרגיה רבת עוצמה במיוחד ובפני מי שמצליח להשלים את המסלול התובעני הזה פרושות אפשרויות מלהיבות ביותר.

איך אפשר לשלב מדעי המחשב וניהול?

ישנן שתי דרכים לשלב מדעי המחשב וניהול – האחת בתוכנית מובנית המשלבת שני תחומים אלה, והשנייה ללמוד לשני תארים ראשונים במקביל.

הדרך הראשונה מוצעת על ידי המכללה האקדמית תל אביב יפו (במסלול שנקרא "תואר ראשון דו חוגי במדעי המחשב כלכלה וניהול – .B.A") וכן ניתן לבחור בה במסגרת האוניברסיטה הפתוחה.

לימודי תואר ראשון במדעי המחשב ובמקביל לימודי תואר ראשון בניהול (או לחילופין לימודי מנהל עסקים) אפשרי בשורה ארוכה של אוניברסיטאות ומכללות. למסלול המשולב יתרון מרכזי והוא שכל תוכנית הלימודים בנויה מלכתחילה מתוך מטרה להכשיר אנשי מחשבים ברמה גבוהה במיוחד ובפרט בעלי מיומנויות ניהוליות (או לחילופין מנהלים בכירים השולטים ברזי עולם המחשבים). מצד שני, ללימוד במקביל לשני תארים יתרון בלתי מבוטל והוא המגוון הרחב של מוסדות הלימוד המציעים אופציה זו (אם כי כדאי לקחת בחשבון שמדובר בלימודים תובעניים מאוד, שכן גם לימודי מדעי המחשב מחייבים הקצאת משאבים רבים וגם לימודי הניהול או לימודי מנהל עסקים אינם קלים כלל וכלל).

בכל מקרה יש לקחת בחשבון שגם תנאי הקבלה למסלולים השונים שבסופם תואר בניהול ובמדעי המחשב אינם פשוטים, כך שלימודים אלה אינם מתאימים לכל אחד.

המסלול המשולב במכללה האקדמית תל אביב יפו

התוכנית המשולבת לקראת .B.A במדעי המחשב, כלכלה וניהול שמציעה המכללה האקדמית תל אביב יפו מיועדת להכשיר בוגרים ברמה גבוהה במיוחד, כאלה שגם שולטים היטב בכלים המתקדמים ביותר של עולם המחשבים, גם מצוידים ביכולות ניהוליות מרשימות וגם מחזיקים בידע יקר ערך בתחום הכלכלה.

בהתאם משתלבים בוגרי תוכנית ייחודית זו בתפקידי מפתח בשכבות הניהוליות של חברות הייטק וגופים אחרים הקשורים לתעשיית הידע והטכנולוגיה.

לימודי ניהול ומדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה

מסלול לימודי מדעי המחשב וניהול באוניברסיטה הפתוחה מחייב צבירת 118 נקודות זכות, המורכבות באופן הבא: 21 נקודות חובה (ובהן קורסים כמו מבוא לסטטיסטיקה ולהסתברות וחשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי), 52 נקודות של לימודי ניהול (חובה + רשות, במסגרת קורסים כמו התנהגות ארגונית, תורת המימון, יסודות תורת ההחלטות וחקר ביצועים, מוסר ועסקים ודינמיקה של משא ומתן), ועוד 45 נקודות של לימודי מדעי המחשב (רשות + חובה, במסגרת קורסים כגון מבנה נתונים, עקרונות פיתוח מערכות מידע, מבוא לבינה מלאכותית, כריית מידע ותכנות מונחה עצמים).

ישנה גם אופציה קלה יותר (אם כי התואר המושג בה פחות מרשים) – בוגר בניהול עם חטיבה במדעי המחשב.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן