לימודים בישראל

לימודי ערב במדעי המחשב

לימודי מדעי המחשב הם אחד המסלולים המבוקשים ביותר בימינו, וקל להבין מדוע: בעלי תואר ראשון בתחום זה באוניברסיטאות ובמכללות השונות נחטפים מיד עם תום לימודיהם, ולמעשה במקרים רבים עוד במהלך רכישת התואר, למשרות נחשקות בתחום ההייטק – משרות המתאפיינות בשכר נאה מאוד, תנאי עבודה חלומיים, אתגר מקצועי מרתק וסביבת עבודה מעצימה. הביקוש הרב ללימודים אלה כולל באופן טבעי גם רבים שאינם יכולים להתפנות ללימודים בשעות הבוקר, ולאלה מוצעות אופציות שונות במסגרת לימודי ערב במדעי המחשב.

למי מיועדים לימודי ערב במדעי המחשב?

לימודים בתחום מדעי המחשב בשעות אחה"צ והערב, כמו גם לימודי הייטק בשעות אלה (כלומר קורסים מקצועיים שאינם מקנים תואר ראשון אולם מעניקים ידע יקר ערך ופותחים אף הם דלתות רבות אל עולם ההייטק), מיועדים לאנשים שעובדים במשרה מלאה וקבועה החל משעות הבוקר ועד שעות אחה"צ המוקדמות, לאמהות המקדישות שעות אלה לילדיהן (או אבות שבחרו לבלות עם הילדים בשעות היום ולהתמקצע בשעות אחה"צ והערב), לחיילים שאינם יכולים ללמוד בשעות היום אולם לא רוצים לדחות את רכישת ההשכלה הגבוהה לאחרי הצבא, ובעצם לכל מי שמעדיף מסיבה זו או אחרת ללמוד החל מסביבות 17:00.

מה כוללים הלימודים?

לימודי מדעי המחשב במתכונת של לימודי ערב דומים באופן טבעי ללימודים ה"רגילים", כלומר אלה המתקיימים בשעות היום.

הקורסים הספציפיים משתנים מאוניברסיטה לאוניברסיטה וממכללה למכללה, אבל ככלל ניתן לומר שהם כוללים בסיס נרחב במתמטיקה (הסתברות, אלגברה ליניארית, מתמטיקה דיסקרטית, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי ועוד), ושלל נושאים מעולם המחשוב ובהם מערכת הפעלה, שפות תכנות, רשתות מחשבים, אבטחת מידע והצפנה, בינה מלאכותית, מבני נתונים, כריית מידע ועוד.

איפה ניתן ללמוד מדעי המחשב במתכונת לימודי ערב?

לרשות מי שחפץ לממש את האופציה של לימודי ערב בתחום מדעי המחשב עומדות מספר אפשרויות, כשהבולטות שבהן הן המסלול האקדמי המכללה למנהל, המכללה האקדמית נתניה, והמרכז ללימודים אקדמיים. בנוסף ישנם מגוון קורסים במסגרת לימודי הייטק שכאמור אינם מזכים בתואר ראשון אולם בהחלט עשויים להוביל למשרה מתגמלת בתחום.

המכללה האקדמית נתניה

לימודי מדעי המחשב במתכונת לימודי ערב במכללה האקדמית נתניה נפרסים על פני 3 שנים שבכולן לומדים הסטודנטים גם בסמסטר קיץ (במקרים מסוימים יוכלו הסטודנטים המעוניינים בכך להשאיר קיץ חופשי ולהשלים את התואר הראשון במשך 4 שנים במקום 3).

תנאי הקבלה: ממוצע בגרויות של 90 או יותר וציון של לפחות 80 בבגרות במתמטיקה בהיקף של 5 יחידות. מי שהסתפק ב- 4 יחידות (והציון שלו היה מעל 80) יוכל גם הוא להתקבל למסלול, לאחר מעבר קורס השלמה.

בכל שבוע ישנם 3 ימי לימודים, שניים בין השעות 17:00 ל- 21:30 ובנוסף יום שישי. הלימודים עצמם משלבים בסיס תיאורטי נרחב עם התנסויות מעשיות רבות על מנת להכשיר בוגרים המתאימים להשתלבות מיידית בשוק התעסוקה.

המסלול האקדמי המכללה למנהל

גם במכללה למנהל (השוכנת בראשל"צ) נפרסים לימודי ערב מדעי המחשב על פני 9 סמסטרים רצופים, וניתן להתמחות בשלושה תחומים: אבטחת מידע ומערכות אינטרנטיות (כולל מערכות סלולריות), ראייה ממוחשבת ומערכות וידאו נבונות (כולל בתחומים כגון רפואה ואבטחה) ומנהל עסקים (מסלול המיועד למבקשים להשתלב בתפקידי ניהול בעולם ההייטק).

המרכז ללימודים אקדמיים

במרכז ללימודים אקדמיים, הנמצא באור יהודה, מושם דגש לא רק על רכישת ידע נרחב ויקר ערך מעולם המחשבים אלא גם בתחומים נוספים, וזאת על מנת ליצור בוגרים בעלי אופקים רחבים ויכולות גבוהות. הלימודים משלבים ידע תיאורטי והכשרה פרקטית, ובוגרי המרכז זוכים להשתלב בתפקידים יוקרתיים במיוחד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!



checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן