לימודים בישראל

לימודי מוסיקה

לימודי מוסיקה (Music) מוצעים כיום במסגרת מסלולי לימודים אקדמיים לתואר במוסיקה או כלימודי תעודה, והם מאפשרים לכל מי שתחום המוסיקה מושך אותו להיחשף אליו באופן נרחב, ואם ירצה, גם לעסוק בכך בתום תקופת הלימודים באופן מקצועי.

מסלולי לימוד
מוסדות לימוד
יעוץ והכוונה

לימודי מוסיקה בישראל

מוסיקה היא חלק בלתי נפרד מחיינו. היא מקיפה אותנו מכל עבר ויכולה לשפר את מצב רוחנו לבלי היכר. ישנם כאלה, שמלבד האזנה למוסיקה, רואים את עצמם עוסקים במוסיקה, הופכים למוסיקאים מקצועיים ורוכשים את כל המיומנויות החשובות הנדרשות להם לשם כך באמצעות לימודים מקצועיים בתחום המוזיקה.

קיימים מספר מוסדות לימוד בישראל המציעים מסלול של לימודי מוסיקה באופן מקצועי. לימודים אלה נחשבים ללימודים מאתגרים ומעשירים, הבוחנים את תחום המוסיקה מזוויות שונות ומאפשרים למשתתפים בהם להתנסות באופן מעשי כחלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה עצמו. לימודי המוסיקה בישראל מוצעים בחלקם במסגרת מסלולים נרחבים יותר, כמו למשל במסגרת לימודי משחק ותיאטרון, ומעבירים אותם מיטב המרצים בתחום, שחלקם נחשבים למוסיקאים מוכרים, בכל תחומי העשייה ובסגנונות מוסיקליים מגוונים.

למי זה מתאים?

לימודי מוסיקה, בין אם כלימודי תעודה ובין אם כלימודים אקדמיים לתואר, מתאימים לכל מי שמתעניין בתחום ועוסק בו באופן חובבני. הם מתאימים לכל מי שרוצה להתפתח בתחום המוסיקה ולהפוך את התחביב שלו לעיסוק של ממש. הלימודים מתאימים למי שרוצה לעבוד כמוסיקאי, למי שרוצה להשתלב בעולם המשחק, למי שרוצה ללמד מוסיקה ואף לחקור אותה לעומק.

תנאי הקבלה

תנאי הקבלה ללימודי מוסיקה נקבעים על ידי המסגרת הלימודית עצמה. לרוב מדובר בבחינות קבלה, שבמסגרתן נבחנים כישוריו המוסיקליים של המועמד וכן בהצגת תעודת בגרות מלאה וציון בבחינה הפסיכומטרית, אם מדובר בלימודים לקראת תואר ראשון.

תוכנית הלימודים בתחום המוסיקה

לימודי מוסיקה כוללים מגוון רחב של תכנים הקשורים לעולם המוסיקה, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף (התפקיד התרבותי שלה, למשל), ובכך מקנים יסודות מוסיקליים חשובים לכל מי שרוצה לעסוק בתחום וחושפים אותו אל עולם המוסיקה באופן מקיף מאוד.

הלימודים כוללים שיעורים עיוניים הבוחנים את התחום עצמו ותחומים משיקים וכן שיעורים מעשיים, המאפשרים תרגול והתנסות בפועל. הלימודים בחלקם מתמקדים בפן התיאורטי של המוסיקה, בהיבטים החברתיים שלה, בהיסטוריה של המוסיקה, ביצירות השונות ובניתוחן ועוד.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי מוסיקה יכולים להשתלב במסגרות שונות. הם יכולים לעבוד בתיאטרון, להפיק מוסיקה, לעבוד כטכנאי קול, לקחת חלק בהרכבים מוסיקליים שונים, לעסוק בניצוח, בהלחנה ובנגינה בתזמורות וגם ללמד מוסיקה במוסדות הלימוד ברחבי הארץ.

מסלולי לימודים ומידע

מסלול הלימודים וההתמחות נקבעים בהתאם לסוג התעודה או התואר, תחום ההתמחות הנבחר ומוסד הלימוד הספציפי בו לומדים. ניתן לבחור באחד מתחומי המוסיקה השונים ולהתמקצע בו במהלך תקופת הלימודים. בין תחומי ההתמחות המוצעים: פיתוח קול, הלחנה, ניצוח, מוסיקה ממוחשבת, שיטות מחקר במוסיקה, מוסיקולוגיה, אמנויות הביצוע וכן הלאה.

לימודי תואר ראשון במוסיקה

לימודי מוסיקה לתואר ראשון, שנמשכים כ-3 שנים, משלבים בין שיעורים עיוניים לשיעורים מעשיים וכוללים מגוון רחב של קורסים בתחום המוסיקה. מטרתם העיקרית היא לספק לסטודנטים הבוחרים במסלול לימודי זה את כל הידע וההכשרה הנדרשים להם כדי שיוכלו להשתלב בתחום, וכן לחשוף אותם גם לסגנונות המוסיקליים השונים. הלימודים מקנים לסטודנטים כלים חשובים ועוזרים להם בפיתוח המיומנויות הנדרשות ממוסיקאים מקצועיים.

לימודי מוסיקה לתואר שני

לימודי התואר השני במוסיקה, שנמשכים לרוב כשנתיים, מוצעים במסגרת מספר מסלולים: לימודים לתואר מוסמך במוסיקה, לימודי מוזיקולוגיה, לימודי קומפוזיציה ולימודים שבסופם מקבלים הבוגרים "תעודת אמן". לימודי התואר השני במוסיקה הם לימודים מקיפים ומעמיקים המתמקדים לרוב במסלול אחד. הם מועברים על ידי מרצים ומורים מן השורה הראשונה וגם אמנים מובילים בתחומם.

במהלך הלימודים משתתפים הסטודנטים בפעילויות שונות הקשורות למוסיקה, פעילויות המאפשרות להם להתנסות באופן מעשי בתחום. בין הפעילויות: השתתפות בהרכבים קאמריים, במקהלה קאמרית, בתזמורת סימפונית, באנסמבל אופרה ועוד.

לימודי תעודה במוסיקה

מי שרוצה, יכול לבחור במסלול של לימודי מוסיקה במסגרת לימודי תעודה, שנמשכים בין מספר חודשים לשנה. לימודים אלה מוצעים על ידי בתי ספר למוסיקה ועוסקים גם הם בתחומי המוסיקה השונים. לימודי תעודה במוסיקה יכולים להיות לימודי די.ג'י, לימודי כלי נגינה אתניים, לימוד פיתוח קול, לימוד עיבוד והלחנה, לימוד גיטרה, לימודי ג'אז ועוד.

מוסדות לימוד מובילים ללימודי מוסיקה

הבולט והמפורסם בין בתי הספר למוסיקה הוא רימון, שבין בוגריו ניתן למצוא את חוד החנית של המוסיקה הקלה ושל הג'אז בישראל. ניתן ללמוד מוסיקה כיום גם באוניברסיטת חיפה במסגרת מסלול לימודי מוסיקה לתואר ראשון, בבית הספר למוסיקה של אוניברסיטת תל אביב במסלול לימודי מוזיקולוגיה לתואר ראשון וגם בבית הספר למוסיקה "הד" במסלול של לימודי תואר ראשון, לימודי טכנאי קול ולימודי מוסיקה אלקטרונית.


» לרשימה המלאה של: מוסדות לימוד מוסיקה

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן