לימודים בישראל

לימודי מחשבים

לימודי מחשבים נחשבים ללימודים מבוקשים כיום ורבים בוחרים בהם כדי לרכוש את כל הכלים הנדרשים למי שרוצה לעסוק בתחום. לימודים אלה מוצעים במסגרת תואר ראשון וגם במסגרת לימודי תעודה ואפילו כלימודי העשרה והם כוללים קורסים עיוניים וקורסים מעשיים, אותם מעבירים מורים מובילים ומוכרים בתחומם.

בוגרי לימודי מחשבים יכולים להשתלב במגוון רחב של משרות ובמסגרות שונות, לרבות חברות הייטק מצליחות.

לימודי מחשבים - מסלולי לימוד
לימודי מחשבים - מוסדות לימוד
לימודי מחשבים - יעוץ והכוונה

לימודי מחשבים בישראל

לימודי המחשבים בישראל שומרים על מקום של כבוד כבר לא מעט שנים ונחשבים לפופולאריים מאד בקרב צעירים רבים. בעקבות הקמתן של חברות הייטק רבות וגם לא מעט חברות סטארט-אפ מצליחות, ישנו ביקוש רב לאנשי מקצוע המתמחים בתחום המחשבים, אנשי מקצוע בעלי רקע והכשרה מתאימה. הלימודים מוצעים כיום על ידי מסגרות לימוד רבות ומגוונות: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר המתמחים בלימודי מחשבים ועוד ואף קיימת אפשרות של לימודי מחשבים באינטרנט, בין אם במסגרת קורסים בתשלום או באתרי לימוד חינמיים. בוחרים בהם לא מעט צעירים, משוחררים טריים מהצבא וגם מבוגרים המעוניינים בהסבה מקצועית.

למי זה מתאים?

לימודי מחשבים מתאימים לכל מי שרואה את עצמו עוסק בתחום ולכל מי שמחובר לעולם המחשבים. הלימודים מצריכים יכולת טכנית ברמה גבוהה והכרות רבה עם התחום. אין כמובן צורך בניסיון קודם או בידע, אולם כן נדרשת היכולת להתמודד בהצלחה עם האתגרים הרבים הניצבים בפני מי שרוצה לעסוק בתחום המחשבים.

לימודי מחשבים מתאימים לנשים ולגברים כאחד, לחיילים משוחררים, לאקדמאים המעוניינים בהסבה מקצועית ולכל אלה שרואים את עצמם מסוגלים לשבת לא מעט שעות מול המחשב ולהתברג בחברות הייטק או בחברות סטארט-אפ שונות. הלימודים דורשים השקעה רבה לאורך כל השנה וגם השתתפות בשיעורים השונים כדי לקבל את כל הכלים החשובים, הנדרשים ממי שרוצה לעבוד בתחום זה.

תנאי קבלה

כשמדובר בלימודי מחשבים לתואר ראשון, המוצעים על ידי האוניברסיטאות והמכללות המובילות, תנאי הקבלה אינם פשוטים. לחלק מהקורסים שאליהם נרשמים נדרש רקע כלשהו או ידע מקדים וחלק דורשים מבחני קבלה וציונים גבוהים. למרבית לימודי התעודה יכולים להתקבל כל אלה המעוניינים ללמוד את התחום מבלי שידרשו להציג ידע קודם או להיות בעלי ניסיון כלשהו הקשור לעולם המחשבים.

בכל מקרה, תנאי הקבלה נקבעים על ידי המוסד הלימודי עצמו ומומלץ לבדוק מהם לפני ההרשמה.

תוכנית הלימודים בתחום המחשבים

תכנית הלימודים נקבעת בהתאם למסלול הלימודי הנבחר והיא כוללת מגוון של קורסים עיוניים וגם קורסים מעשיים. הלימודים מתקיימים בכיתות מחשבים וכוללים את כל האמצעים הטכניים הנדרשים ממי שרוצה לרכוש ידע וגם מיומנויות הקשורות אל התחום הנלמד. מי שבוחר במסלול של מדעי המחשב ישתתף בקורסים הקשורים לתוכנה ולחומרה, לבינה מלאכותית, לתיאוריה של מדעי המחשב וכדומה. מי שיבחר דווקא במסלול של הנדסת מחשבים ישתתף בקורסים הקשורים למערכות אלקטרוניות ומי שבוחר למשל במסלול של הנדסת תוכנה, ישתתף בקורסים הקשורים למערכות תוכנה, לתכנון, לתחזוקה וליישום מערכות שונות ועוד.

משך זמן הלימודים

הלימודים נפרשים על פני 3 או 4 שנים בדרך כלל כשמדובר במסלול של לימודים אקדמיים, או מתקיימים במשך מספר חודשים עד שנה כשמדובר בלימודי תעודה.

אפשרויות תעסוקה

אפשרויות התעסוקה העומדות לרשות בוגרי לימודי מחשבים הן רבות ומגוונות. בוגרי לימודים אלה יכולים להשתלב בחברות הייטק שונות ובגופים רבים הזקוקים לאנשי מחשוב מקצועיים.

מסלולי לימודים מבוקשים

לימודי מחשבים מוצעים במסגרת מסלולי לימוד שונים. כל אחד מהם מכשיר את התלמידים הבוחרים בו להתמחות בתחום המחשבים והוא מותאם לקהל יעד אחר ולאוכלוסייה שונה. מבין מבחר מסלולי הלימוד בתחום המחשבים אפשר למצוא את מסלול לימודי טכנאי מחשבים – כאשר הלימודים נרחבים וכוללים את הבסיס לתורת המחשבים, מרבית הבוגרים מועסקים בתור טכנאי מחשבים ומפתחים בחברות המובילות במשק ובחברות סטארט אפ. לעומת זאת, לימודים ממוקדים יותר מייעדים את הבוגרים למשרות ספציפיות, בהתאם לקורס הנלמד.

לימודי מחשבים לתואר אקדמי

לימודי מחשבים אקדמיים הינם לימודים לתואר ראשון במדעי המחשב – B.A או תואר מוסמך למדעים – B.Sc. לימודי מחשבים אקדמיים מוצעים כיום על ידי האוניברסיטאות והמכללות המובילות בתחום והם מקנים תואר אקדמי נחשב לבוגריהם. אפשר לבחור במסלול משולב, הכולל לימודי מחשבים והנדסת תוכנה או הנדסת מערכות מידע ואפשר להתמקד אך ורק במסלול המחשבים.

לימודי תואר ראשון במחשבים במסגרת לימודי מדעי המחשב מלמדים את הכלים המתמטיים והיסודות המבניים של תורת המחשב, שלקוחה מעולם המתמטיקה. לימודי מחשבים לתואר בדגש מדעי-מתמטי כוללים את הבסיס המתמטי לשפת המחשב, מחקר נתונים, אלגוריתמים שונים ובנייתם, לוגיקה, מסדי נתונים, עיבוד אותות, מערכות הפעלה ועוד.

לימודים בדגש הנדסי נחלקים ללימודי תוכנה, חומרה, מערכות מידע ותחומים אחרים. כאשר התואר נלמד בדגש הנדסי הלימודים כוללים גם שיעורים מתחום האלקטרוניקה והחשמל. במידה והלימודים מכוונים לתחום ספציפי, לימודי מחשבים עם דגש הנדסי יכולים לכלול גם קורסים בכימיה, ביולוגיה ותחומים אחרים ממדעי הטבע או המדעים המדוייקים.

לימודי תעודה וקורסים במחשבים

לימודי מחשבים לתעודה הם אפשרות נוספת עבור אלה שתחום המחשבים מעניין אותם אולם הם אינם מעוניינים להשתלב במסגרת אקדמית או פחות מתאימים אליה. מדובר בלימודי תעודה, במסגרת קורסים בתחומי המחשבים, המיועדים לחסרי רקע בתחום ומקנים מבחר של כלים חשובים, הנדרשים מכל אלה המעוניינים להשתלב בשוק העבודה.

לימודים אלה יכולים להיות קשורים לתוכנות למיניהן, לרבות תוכנות עיצוב, בניית אתרים, אבטחת מידע, בדיקת תוכנה, ניהול מערכות מידע, שפות תכנות שונות ועוד.

מוסדות לימוד מובילים למחשבים

ישנם כיום בארץ לא מעט מוסדות לימוד המציעים לימודי מחשבים. המובילים שבהם הם: הטכניון, אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת חיפה, ג'ון ברייס ומכללת מדיאטק הייטק. בכל אחד מהם מוצעים מספר מסלולי לימוד הקשורים לתחום המחשבים, בין אם במסגרת לימודי תואר ראשון או במסגרת לימודי תעודה.

 • ג'ון ברייס –  קורסים שונים, כמו קורס ניתוח מערכות מידע, קורס מומחי אבטחת מידע וגם קורסי תכנות שונים.
 • מדיאטק – שלוחה של ג'ון ברייס, המציעה קורסי מחשבים המתמקדים בניהול רשתות תקשורת, או בדיקת תוכנה.
 • האקר יו – מתמחה בלימודי מקצועות המחשבים וההייטק, הכוללת מבחר מרצים מובילים בתחום.
 • מכללת נס – מכללה המתמחה בלימודי הייטק ומציעה מגוון קורסים ולימודי תעודה בתחום המחשבים והטכנולוגיה.
 • מכללת סלע – מכללה ותיקה ללימודי הייטק ומחשבים, המציעה תעודת הסמכה מטעמה ומתמקדת בפיתוח והדרכה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן
מועדי ימים פתוחים