לימודים בישראל

לימודי מחשבים

לימודי מחשבים נחשבים ללימודים מבוקשים כיום ורבים בוחרים בהם כדי לרכוש את כל הכלים הנדרשים למי שרוצה לעסוק בתחום. לימודים אלה מוצעים במסגרת קורסים ולימודי תעודה וגם במסגרת לימודים אקדמיים במוסדות לימוד רבים בישראל והם כוללים קורסים עיוניים וקורסים מעשיים, אותם מעבירים מורים מובילים ומוכרים בתחומם.

לימודי מחשבים מתאימים לנשים ולגברים כאחד, לחיילים משוחררים, לאקדמאים המעוניינים בהסבה מקצועית ולכל אלה שרואים את עצמם מסוגלים לשבת לא מעט שעות מול המחשב ולהתברג בחברות הייטק או בחברות סטארט-אפ שונות. הלימודים דורשים השקעה רבה לאורך כל השנה וגם השתתפות בשיעורים השונים כדי לקבל את כל הכלים החשובים, הנדרשים ממי שרוצה לעבוד בתחום זה.

בעקבות הקמתן של חברות הייטק רבות וגם לא מעט חברות סטארט-אפ מצליחות, ישנו ביקוש רב לאנשי מקצוע המתמחים בתחום המחשבים ולכן בוגרי הלימודים יכולים להשתלב במגוון רחב של משרות ובמסגרות שונות, לרבות חברות הייטק מצליחות.

לימודי מחשבים לתעודה

לימודי תעודה במחשבים הם אפשרות יעילה עבור אלה שתחום המחשבים מעניין אותם אולם הם אינם מעוניינים להשתלב במסגרת אקדמית או פחות מתאימים אליה. מדובר בלימודי תעודה, במסגרת קורסים בתחומי המחשבים, המיועדים לחסרי רקע בתחום ומקנים מבחר של כלים חשובים, הנדרשים מכל אלה המעוניינים להשתלב בשוק העבודה. לימודים אלה יכולים להיות קשורים לתוכנות למיניהן, לרבות תוכנות עיצוב, בניית אתרים, אבטחת מידע, בדיקת תוכנה, ניהול מערכות מידע, שפות תכנות שונות ועוד.

לימודי מחשבים לתעודה מתאימים בעצם לכל מי שרואה את עצמו עוסק בתחום ולכל מי שמחובר לעולם המחשבים. הלימודים מצריכים יכולת טכנית ברמה גבוהה והכרות רבה עם התחום. אין כמובן צורך בניסיון קודם או בידע, אולם כן נדרשת היכולת להתמודד בהצלחה עם האתגרים הרבים הניצבים בפני מי שרוצה לעסוק בתחום המחשבים.

קורס מחשבים

עולם המחשבים הוא עולם מתקדם, שאיננו עוצר לרגע. הוא כולל חידושים ופיתוחים מרהיבים, אותם משלבים כמעט בכל תחום בחיינו. צעירים רבים חולמים להתברג בתחום זה ולעבוד בתפקידים השונים המוצעים על ידי חברות מובילות בתחומן. קורס מחשבים הוא הכתובת לכל מי שרואה את עצמו עוסק בתחום בעתיד ורוצה לרכוש את המיומנויות הנדרשות לשם כך. אין אלו לימודים אקדמיים, כי אם לימודי תעודה קצרים יחסית אך ממוקדים מאוד.

קורס מחשבים, המוצע כיום על ידי מסגרות לימודיות שונות ובעיקר על ידי בתי ספר המתמחים בכך, מיועד לכל מי שרוצה להתברג בתחום בעתיד, אך אינו מחפש מסלול מקיף של לימודים אקדמיים. הקורס פונה לאלה המעוניינים להתמחות בתחום אחד ולשלב גם את הלימודים לצד עיסוקים אחרים כמו עבודה במשרה מלאה וגם חיי משפחה, למשל. קורס מחשבים מתאים גם למי שמעוניין להתפתח בתחום המחשבים ובעל הכשרה מסוימת בו.

מה לומדים בקורס מחשבים?

לימודי מחשבים מוצעים במסגרת מסלולי לימוד שונים. כל אחד מהם מכשיר את התלמידים הבוחרים בו להתמחות בתחום המחשבים והוא מותאם לקהל יעד אחר ולאוכלוסייה שונה. מבין מבחר מסלולי הלימוד בתחום המחשבים אפשר למצוא את מסלול לימודי טכנאי מחשבים – כאשר הלימודים נרחבים וכוללים את הבסיס לתורת המחשבים, מרבית הבוגרים מועסקים בתור טכנאי מחשבים ומפתחים בחברות המובילות במשק ובחברות סטארט אפ. לעומת זאת, לימודים ממוקדים יותר מייעדים את הבוגרים למשרות ספציפיות, בהתאם לקורס הנלמד.

במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים המשתתפים בקורס אל עולם המחשבים, תוך התמקדות בתחום הלימודי שאותו הם בחרו. ניתן לבחור במסלול ייעודי כמו קורס טכנאי מחשבים, קידום אתרים, בניית אתרים, קורס מחשבים למתחילים, קורס פיתוח תוכנה, קורס אבטחת מידע וכדומה. האפשרויות הן רבות וכל אחד יכול למצוא את התחום המעניין אותו. מסלול הלימודים הנבחר כולל מפגשים עיוניים וגם מפגשים מעשיים, המאפשרים לסטודנטים להתנסות באופן מעשי בתחום ולפתח את המיומנויות החשובות הנדרשות לצורך העיסוק בכך.

קורסי מחשבים מוצעים כיום לרוב במסגרת של לימודי ערב, אם כי ישנן גם מסגרות המציעות אותם במסגרת לימודי בוקר. הלימודים נערכים במתכונת מרוכזת ואפשר למצוא אותם בשפות שונות, כדי לספק מענה לקהלים שונים. למשל, ישנם קורסים במחשבים המיועדים לדוברי ערבית, ישנם קורסים המיועדים לדוברי רוסית וגם קורסי מחשבים המתנהלים בשפה האנגלית.

הקורסים מוצעים בכל רחבי הארץ וגם בדרגות שונות, כדי לאפשר הן למתחילים והן למנוסים בתחום לאתר את המסלול הלימודי המתאים להם ולקבל את כל הכלים הנדרשים להם.

משך זמן הלימודים

קורס מחשבים אורך לרוב בין מספר שבועות או חודשים לשנה מלאה. משך הלימודים נקבע בהתאם לסוג המסלול הלימודי שאותו בוחרים וגם למידת המורכבות שבו. ישנם קורסים במחשבים שהם קצרים וממוקדים במהותם, וישנם קורסים ארוכים יותר, בהם נלמדים מספר תחומים שונים תחת אותה מטרייה. ישנם קורסים שניתן להמשיך בסיומם גם לקורסי המשך, אם רוצים, כדי לרכוש ידע נוסף ולקבל כלים חדשים, שיעזרו גם כן.

מחירים ועלויות של קורס מחשבים

מחיר הקורס נקבע על ידי המסגרת הלימודית שמציעה אותו, בהתאם לאופי הקורס עצמו. באופן כללי מדובר בעלות של בין כמה אלפי שקלים לכמה עשרות אלפי שקלים. ישנן מסגרות לימוד – בתי ספר המתמחים בלימודי מחשבים – שמציעות מלגות כדי להוזיל את עלות הלימודים.

אפשרויות תעסוקה בסיום הקורס

בוגרי קורס במחשבים יכולים להשתלב במסגרות שונות כגון חברות הייטק שונות וגופים רבים הזקוקים לאנשי מחשוב מקצועיים. מכיוון שמדובר בקורסים מקצועיים מעשיים מאד לרוב, האפשרויות העומדות לפניהם הן רבות ומגוונות. בוגרי קורסים אלה יכולים לעבוד בחברות הייטק מובילות ומצליחות, הם יכולים לעבוד כטכנאי מחשבים או כמפתחים באופן עצמאי, ואם ירצו, הם יכולים גם להמשיך ללימודים אקדמיים כדי להרחיב את הידע שלהם וגם על מנת לעבוד בחברות הזקוקות לאנשי מחשבים, בין אם לצורך תמיכה או מכל סיבה אחרת.

לימודי מחשבים אקדמיים

לימודי מחשבים אקדמיים הינם לימודים לתואר ראשון במדעי המחשב – B.A או תואר מוסמך למדעים – B.Sc. לימודי מחשבים אקדמיים מוצעים כיום על ידי האוניברסיטאות והמכללות המובילות בתחום והם מקנים תואר אקדמי נחשב לבוגריהם. אפשר לבחור במסלול משולב, הכולל לימודי הנדסת תוכנה ומדעי המחשב או הנדסת מערכות מידע ואפשר להתמקד אך ורק במסלול המחשבים.

לימודי תואר ראשון במחשבים במסגרת לימודי מדעי המחשב מלמדים את הכלים המתמטיים והיסודות המבניים של תורת המחשב, שלקוחה מעולם המתמטיקה. לימודי מחשבים לתואר בדגש מדעי-מתמטי כוללים את הבסיס המתמטי לשפת המחשב, מחקר נתונים, אלגוריתמים שונים ובנייתם, לוגיקה, מסדי נתונים, עיבוד אותות, מערכות הפעלה ועוד.

לימודים בדגש הנדסי נחלקים ללימודי תוכנה, חומרה, מערכות מידע ותחומים אחרים. כאשר התואר נלמד בדגש הנדסי הלימודים כוללים גם שיעורים מתחום האלקטרוניקה והחשמל. במידה והלימודים מכוונים לתחום ספציפי, לימודי מחשבים עם דגש הנדסי יכולים לכלול גם קורסים בכימיה, ביולוגיה ותחומים אחרים ממדעי הטבע או המדעים המדוייקים.

כשמדובר בלימודי מחשבים לתואר ראשון, המוצעים על ידי האוניברסיטאות והמכללות המובילות, תנאי הקבלה אינם פשוטים. לחלק מהקורסים שאליהם נרשמים נדרש רקע כלשהו או ידע מקדים וחלק דורשים מבחני קבלה וציונים גבוהים.

הלימודים נפרשים על פני 3 או 4 שנים בדרך כלל כשמדובר במסלול של לימודים אקדמיים.

תכנית הלימודים נקבעת בהתאם למסלול הלימודי הנבחר והיא כוללת מגוון של קורסים עיוניים וגם קורסים מעשיים. הלימודים מתקיימים בכיתות מחשבים וכוללים את כל האמצעים הטכניים הנדרשים ממי שרוצה לרכוש ידע וגם מיומנויות הקשורות אל התחום הנלמד. מי שבוחר במסלול של מדעי המחשב ישתתף בקורסים הקשורים לתוכנה ולחומרה, לבינה מלאכותית, לתיאוריה של מדעי המחשב וכדומה. מי שיבחר דווקא במסלול של הנדסת מחשבים ישתתף בקורסים הקשורים למערכות אלקטרוניות ומי שבוחר למשל במסלול של הנדסת תוכנה, ישתתף בקורסים הקשורים למערכות תוכנה, לתכנון, לתחזוקה וליישום מערכות שונות ועוד.

מוסדות ללימודי מחשבים

מוסדות לימוד רבים בארץ מציעים לימודי מחשבים ברמות שונות, בדרגות גבוהות יותר ופחות ומסוגים מגוונים. ג'ון ברייס הוא אחד מבתי הספר המובילים והמוכרים ביותר בארץ כיום, המציע מסלול של לימודי מחשבים במסגרת קורסים שונים. לימודי החוץ ולימודי ההמשך של הטכניון שבחיפה הם אפשרות נוספת וגם לימודי ההמשך ולימודי התעודה של הקריה האקדמית אונו.

מסגרות לימוד נוספות בארץ שמציעות אף הן קורס מחשבים, הן מכללת מדיאטק הייטק, האוניברסיטה הפתוחה, HIT חולון, האקר יו, מכללת נס טכנולוגיות, לימודי תעודה של מכללת בראודה, המכללה למנהל ועוד. בכל אחת ממסגרות לימוד אלה מועברים הלימודים על ידי מרצים מהשורה הראשונה – מרצים מנוסים, המכירים היטב את עולם המחשבים ואת כל המורכבות והיופי שבו.

 • ג'ון ברייס – קורסים שונים, כמו קורס ניתוח מערכות מידע, קורס מומחי אבטחת מידע וגם קורסי תכנות שונים.
 • מדיאטק – שלוחה של ג'ון ברייס, המציעה קורסי מחשבים המתמקדים בניהול רשתות תקשורת, או בדיקת תוכנה.
 • האקר יו – מתמחה בלימודי מקצועות המחשבים וההייטק, הכוללת מבחר מרצים מובילים בתחום.
 • מכללת נס – מכללה המתמחה בלימודי הייטק ומציעה מגוון קורסים ולימודי תעודה בתחום המחשבים והטכנולוגיה.
 • מכללת סלע – מכללה ותיקה ללימודי הייטק ומחשבים, המציעה תעודת הסמכה מטעמה ומתמקדת בפיתוח והדרכה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן