לימודים בישראל

לימודי מחשבים באינטרנט

אנחנו עושים כמעט הכל באינטרנט: מתעדכנים לגבי חדשות, רוכשים שלל מוצרים מבגדים דרך מזון וכלה בכרטיסי קולנוע או טיסה, נהנים ממגוון רחב של אינטראקציות חברתיות, מחפשים (ומוצאים, כמובן) מידע אודות כל נושא שרק נרצה, מאזינים למוזיקה, צופים בסרטים, משחקים במשחקים שונים ועוד – ובעצם אין שום סיבה גם לא ללמוד דרך האינטרנט, ואכן האופציה של לימודים אונליין הופכת יותר ויותר רווחת.

מבין שלל האפשרויות של לימודי האונליין ישנה אופציה אחת, כדאית במיוחד, והיא לימודי מחשבים באינטרנט. עולם המחשבים טומן בחובו אינספור אפשרויות, וכדי להפיק ממנו את המרב בהחלט כדאי להשקיע וללמוד אותו.

מה ניתן ללמוד באינטרנט בתחום המחשבים?

הכל. מי שרוצה לדעת איך להשתמש בוורד בצורה מקצועית יוכל למצוא תכנים רבים המלמדים זאת, בין אם כטקסטים ובין אם בצורת סרטונים. בדרך דומה ניתן להתמקצע בכל הקשור לשימוש באקסל, להפוך לאשפי מצגות בפאוורפוינט, למאסטרים בפוטושופ או כל תוכנת עריכת תמונות מקצועית אחרת ובאופן כללי ללמוד על בוריין תוכנות חיוניות שונות.

בנוסף ניתן ללמוד באינטרנט איך לבנות אתרי אינטרנט – פעולה שבעבר הייתה מורכבת להפליא אולם כיום בזכות פלטפורמות חינמיות וידידותיות למשתמש דוגמת וורדפרס, דרופל, וויקס ואחרות ניתן לעשות זאת בקלות יחסית, כך שבהחלט ניתן להפוך לאיש מקצוע מיומן למדי על סמך לימודי אונליין, וגם מי שרוצה להפוך למקדם אתרי אינטרנט יכול למצוא ברשת תכנים רבים שילמדו אותו את המקצוע רב הביקוש.

לימודי מחשבים באינטרנט – היתרונות

האופציה של לימודי מחשבים באינטרנט טומנת בחובה מספר יתרונות משמעותיים:

ראשית, הם מתבצעים ברוב רובם של המקרים בזמנו החופשי של התלמיד, בקצב הרצוי והאופטימלי מבחינתו וללא הלחץ הכרוך בהגעה לשיעורים פרונטליים (פקקים, חנייה וכו'). מסיבה זו לימודי המחשבים דרך הרשת מתאימים במיוחד כלימודים לאנשים עובדים שזמנם הפנוי קצוב ואין ביכולתם להתחייב למערכת שעות קבועה.

יתרון שני הוא העלות – חלק גדול מתכני הלימוד מוצע חינם לגמרי, וגם שיעורים שנגבה תמורתם סכום כזה או אחר יהיו לרוב זולים יותר ביחס לאופציית הלימוד הפרונטלית.

יתרון שלישי ביחס ללימוד בכיתה הוא האפשרות להתמקד, מבלי לבזבז זמן יקר ואנרגיות חיוניות על הסחות דעת, שאלות מיותרות של תלמידים אחרים או מורה לא ממוקד מספיק.

החסרונות של לימוד מחשבים באינטרנט

ראשית, לימודי מחשבים באינטרנט אינם מקנים תואר ראשון וגם לא מתנהלים במתכונת של לימודי תעודה (ברוב רובם של המקרים), כך שלתלמיד אין בעצם מסמך המעיד על ההשכלה שרכש. יחד עם זאת בדרך כלל הלימוד נעשה לצרכים עצמיים כך שאין בעצם צורך בתעודה, וגם מי שלמד מחשבים באינטרנט למטרת רכישת מקצוע יוכל לעסוק בו, אם הוא מספיק מקצועי ונחוש, גם ללא תעודה שהרי מדובר בתחום בו נבחנים ההישגים ולאו דווקא ההשכלה המסודרת.

חיסרון משמעותי יותר הוא חוסר היכולת לדעת האם התכנים המוצעים לכם אכן איכותיים, עדכניים ומעשירים. מי שלומד לתואר ראשון, למשל, יודע שאם הוא יעשה זאת באוניברסיטת תל אביב או באוניברסיטת חיפה הרי שהוא יזכה ללמוד ברמה גבוהה מאוד, כמו גם מי שמתכון ללמוד לימודים אקדמיים במרכז האקדמי רופין או במכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון – בעוד באינטרנט לא תמיד אפשר לדעת האם התוכן ראוי או סתמי. גם לחיסרון זה יש פתרון: פשוט מנסים ומגלים עד כמה התוכן מעשיר, וגם שימוש באינטואיציה עשוי לסייע.

החיסרון השלישי נובע מצורת הלימוד: מאחר שהלימוד הוא עצמי, הרי שנדרשת רמת גבוהה של אחריות ומחויבות מהתלמידים, שילמדו בקצב משביע רצון, יתרגלו את הכלים שהם מקבלים ויעמיקו במידת הצורך.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן