לימודים בישראל

לימודי מנהל עסקים

לימודי מנהל עסקים (Business) מקנים כלים תאורטיים ופרקטיים להתמודד עם סוגיות הקשורות בניהול כמו הנעת עובדים, קבלת החלטות, בחירת אסטרטגיות, מערכות מידע וניתוח נתונים. מנהל עסקים לא היה קיים תמיד כחוג או פקולטה באוניברסיטאות ובמכללות, אולם כיום זהו תחום שנלמד במסגרת לימודים גבוהים, ונחשב לחלק ממדעי החברה.

מסלולי לימוד
מוסדות לימוד
יעוץ והכוונה

מסלולי לימוד ומידע על לימודי מנהל עסקים

לימודי מנהל עסקים בישראל

לימודי התחום של מנהל עסקים בישראל מוצעים במגוון אוניברסיטאות ומכללות ונחשבים למבוקשים במיוחד. גובה שכר לימוד בארץ משתנה ממוסד למוסד, אם כי בדרך כלל מדובר על שכר לימוד בגובה 10,000 ₪ פחות או יותר באוניברסיטה ציבורית וכעשרים עד עשרים וחמש אלף, במכללה פרטית.

בשל הביקוש הרב למנהל עסקים, רבים פונים למכללות פרטיות וללימודים בחו"ל. ארצות שמזוהות יותר עם התחום הן ארצות הברית כמובן, וצרפת. בשתיהן קיים ריבוי של בתי ספר גבוהים ציבוריים ופרטיים, יקרים יותר ופחות ובעלי שם, שמאפשרים לימודים לזרים. מחיר לימודים במדינה זרה משתנה ויש לברר במוסד הרצוי את כל הפרטים, כולל תנאי קבלה.

הלומדים בישראל זכאים למלגות בהתאם למוסד הלימוד ולנתונים אישיים וכמקובל בכל החוגים והפקולטות, דיקן הסטודנטים ולעתים אגודת הסטודנטים הם אלה שמרכזים מידע על מלגות, מעונות ועזרה כלכלית במהלך תקופת הלימודים.

למי זה מתאים?

לימודים בתחום זה מתאימים במיוחד למי שמבקשים לעשות את דרכם בעולם העסקים, בין אם בתור בעלי עסקים משלהם, ובין אם בתור יועצים עסקיים לעסקים אחרים. מי שמתעניין בעסקים ורוצה לשפר את יכולותיו בצורה מקצועית יתאים ללימודים אלה ויוכל להפיק ידע, שיטות וכלים לא מבוטלים.

תנאי הקבלה

תנאי קבלה ללימודים לתואר הראשון כוללים בדרך כלל ציון פסיכומטרי וממוצע ציוני בגרות הנקבעים בכל מוסד לימודים בנפרד. ישנם מקרים בהם יידרשו גם ראיון אישי וועדת קבלה. הדרישות מהמועמדים לקראת התואר השני נשענים על ציוני התואר הראשון ומבחן ה-GMAT – ומשתנים גם הם בין המוסדות.

למדריך המלא בנושא ← תנאי קבלה ללימודי מנהל עסקים

תוכנית הלימודים בתחום מנהל העסקים

לימודי תחום מנהל עסקים כוללים קורסים מגוונים בתחומים שונים כגון שיווק, סטטיסטיקה, משאבי אנוש, כלים וכללים בניהול וניתן להתמחות בכל תחום ספציפי, בין אם במהלך תואר ראשון חד חוגי ובין אם בתואר שני. רוב האוניברסיטאות הציבוריות מציעות לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון בשילוב עם חוג נוסף, כאשר החוגים הפופולריים ביותר הם כלכלה או משפטים – אם כי גם בחירה בחוגים כמו פסיכולוגיה או תקשורת יכולה להיות פרקטית ומועילה.

מי שמתעניין יותר בניהול אנשים יכול לבחור במנהל עסקים תוך התמקדות בניהול משאבי אנוש; מי שמעדיף את הפן העסקי והכלכלי יתמקד בכלכלה ואלו שמתעניינים יותר ביזמות יכולים ללמוד מנהיגות עסקית. תחומי ההתמחות רבים ומאפשרים לכוון לנישה ספציפית בענף הרחב של מנהל עסקים: ניהול ארגונים, נדל"ן, מסחר בינלאומי, חינוך ועוד. גם תחום המחקר לא מוזנח, ובעלי תארים מתקדמים במנהל עסקים יכולים לחקור התנהגויות של ארגונים, אסטרטגיות ניהול וקבלת החלטות ועוד.

משך זמן הלימודים

לימודים תואר ראשון נמשכים שלוש שנים, ולתואר השני שנתיים.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי החוג, בין אם למדו באוניברסיטה או במכללה בעלת שם, יכולים להתקבל לתפקידים שונים בשוק העבודה – בניהול ארגונים, עמותות ועסקים או בהשתלבות בתפקידי מפתח אחרים, בחברות וארגונים מסחריים, ממשלתיים ועוד. כיום בתחום של לימודים בישראל מנהל העסקים נחשב לאחד החוגים המבוקשים ביותר.

שוק העבודה מעדיף בדרך כלל מנהלים שיודעים דבר או שניים על תחומים אחרים – לא רק על ניהול – ויכולים לתרום למקום עבודתם. כך ששילוב חוג נוסף ומעניין הרבה פעמים מביא תועלת בסיום הלימודים ובשלב מציאת עבודה. מי שמתעניין במכללות פרטיות, ימצא יותר מסלולים חד חוגיים שמציעים לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון, כלומר לימודים שאינם מצריכים בחירת חוג נוסף.

מוסדות לימוד מובילים למנהל עסקים

 


» מוסדות לימוד: מכללות למנהל עסקים | מוסדות לימוד מנהל עסקים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם התקשרו 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

אוניברסיטאות ומכללות מובילות
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • המכללה האקדמית גליל מערבי
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן
מועדי ימים פתוחים
elimudim בפייסבוק