לימודים בישראל

לימודי מנהל עסקים בחו"ל

בעבר לימודים מחוץ לגבולות ישראל נחשבו יוקרתיים במיוחד (כמו כל דבר שהיה קשור לחו"ל), ובפרט נהנו מהילה מרשימה לימודי מנהל עסקים מעבר לים. כיום התלהבות מהקונספט מעט פחתה, מה גם שהרמה של לימודי תואר ראשון במנהל עסקים בארץ גבוהה מאוד, אולם עדיין לא מעט ישראלים בוחרים ליהנות מהיתרונות של לימודים לקראת תואר במנהל עסקים בחו"ל ובכך לזכות בחוויה ייחודית.

היתרונות והחסרונות של לימודי מנהל עסקים בחו"ל

לימודי מנהל עסקים (בין אם מדובר על תואר ראשון במנהל עסקים ובין אם על תואר שני במנהל עסקים) הם תמיד תובעניים, וכשעוברים אותם הרחק מהסביבה המוכרת, בלי תמיכת המשפחה והחברים (אם כי עם חברים חדשים שמכירים) זאת עלולה להיות מכשלה של ממש.

חיסרון נוסף הוא העלות הגבוהה מאוד של לימודים בחו"ל באופן כללי, ובפרט במנהל עסקים – מי שבוחר באופציה זו צריך להכין מראש כמה עשרות אלפי דולרים ואפילו מאות אלפים, שכן מן הסתם במהלך הלימודים לא תמיד הוא יצליח להתפרנס (מה גם שבמדינות שונות מוטלות מגבלות שונות על סטודנטים זרים מבחינת עבודה). כמובן שעל עלות הלימודים עצמם יש להוסיף את עלות המחיה, אם כי גם בארץ זו גבוהה מאוד (ולא תמיד רוצים או יכולים להישאר לגור עם ההורים…)

לצד החסרונות של לימודי מנהל עסקים בחו"ל, ישנם כמובן גם יתרונות, ובראשם הרמה הגבוהה יותר של הלימודים (גם אם בארץ כאמור הרמה עלתה מאוד בשנים האחרונות).

הרמה הגבוהה לא רק מקנה ידע יקר ערך וכלים שתועלתם עשויה להיות עצומה אלא גם הופכת את התואר (בין אם ראשון ובין אם שני) למרשים במיוחד ולכזה הפותח דלתות רבות – ובעצם בפני בוגרי לימודים בתחום בחו"ל כמעט כל האפשרויות פתוחות ויכולת הבחירה שלהם מבחינת הקריירה גדולה במיוחד.

עוד יתרון חשוב הוא הנטוורקינג שניתן ליצור במהלך לימודים בחו"ל – יתרון יקר ערך, ובמיוחד בעולם שהפך זה מכבר לכפר גלובלי ושעסקים רבים בו פונים לפעילות בינלאומית.

תנאי קבלה לבתי ספר למנהל עסקים בחו"ל

תנאי הקבלה ללימודי מנהל עסקים בחו"ל משתנים באופן טבעי ממקום למקום, אולם ככלל הם כוללים מעבר מבחן GMAT בציון גבוה מאוד, מבחן TOFEL, מכתב/י המלצה ולפעמים גם חיבור שבו נדרש הסטודנט לפרט את הסיבות שהביאו אותו לבקש להתקבל לבית הספר הספציפי. בחלק מהמקרים אף יש צורך להוכיח יכולת מימון תואר ראשון.

איך לבחור אוניברסיטה או מכללה ללימודי מנהל עסקים בחו"ל?

המרכיב העיקרי בהחלטה ללמוד מנהל עסקים בחו"ל הוא מוסד הלימודים. ברוב רובם של המקרים מדובר במכללה או אוניברסיטה בארה"ב, כשגם מדינות מערב אירופה ובפרט אנגליה מהוות אופציה שכדאי לקחת בחשבון.

כשצריך לבחור מקום ספציפי ללימודי מנהל עסקים בחו"ל, בדרך כלל יש שני פרמטרים עיקריים: גובה שכר הלימוד ורמת הלימודים. מי שהתקציב שלו בלתי מוגבל מן הסתם יכול לבחור אוניברסיטה יוקרתית, כזו שתואר ממנה הוא נחשב במיוחד, אבל מאחר שבכל מקרה לימודים שכאלה הם יקרים מאוד כדאי תמיד לתת עדיפות לאיכות מוסד הלימודים ולשמו הטוב. מעת לעת ישנם פרסומים שונים המדרגים את בתי הספר למנהל עסקים בארה"ב ובאירופה על פי רמתם, וכדאי להתעדכן בכך, כשאופציה נוספת היא ייעוץ לימודים ממי שמתמחה בלימודים בחו"ל.

בין מוסדות הלימוד המובילים בתחום ניתן לציין את לונדון ביזנס סקול (שכפי שניתן ללמוד משמו שוכן בבירת אנגליה), את ביה"ס למנהל עסקים IMD שבשוויץ, את בית הספר רוטמן שבטורונטו (עיר שיש בה קהילה יהודית גדולה וגם לא מעט ישראלים לשעבר) וכן שורה ארוכה של אוניברסיטאות ומכללות בארה"ב: אוניברסיטת שיקאגו, סטנפורד, בי"ס קלוג באוניברסיטת נורת'ווסטרן, אוניברסיטת MIT ועוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן