לימודים בישראל

לימודי מנהל עסקים באוניברסיטת בר אילן

בית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת בר אילן, הפועל במסגרת המרכז לכלכלה ומנע"ס ע"ש ש. דניאל אברהם, מציע לימודי תואר שני במנהל עסקים וכן לימודי תואר שלישי בתחום (תואר ראשון במנהל עסקים ניתן ללמוד באוניברסיטה העברית ובאריאל, במתכונת דו חוגית, וכן במספר מכללות ברחבי הארץ). בוגרי התארים המתקדמים מטעם אוניברסיטת בר אילן יוצאים אל שוק העבודה כשהם מצוידים בכלים מתקדמים ההופכים אותם למנהלים מצטיינים ומתברגים למשרות ניהוליות בכירות במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי.

לימודי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת בר אילן

התוכנית הבסיסית שמציעה אוניברסיטת בר אילן למי שבוחר בלימודי תואר שני במנהל עסקים נמשכת שנתיים. הלימודים מתקיימים בימי א' החל משעות אחה"צ וכן בימי שישי בבוקר (עד 14:00).

כל סטודנט בוחר אחת מבין ארבע התמחויות אפשריות: מערכות מידע, ניהול והתנהגות ארגונית, שיווק ומימון. בכל אחת מההתמחויות ניתן לבחור בין מסלול ללא תזה לבין מסלול הכולל תזה והמיועד למי שמעוניין להתמקד במחקר וכן להשאיר את האופציה של תואר שלישי פתוחה עבורו.

ישנם קורסים המשותפים לכל ההתמחויות דוגמת אסטרטגיה עסקית וחשבונאות פיננסית ויש כאלה הייחודיים לכל התמחות, דוגמת ניתוח ניירות ערך, התנהגות צרכנים, מבוא לבינה מלאכותית ומוטיבציה בעבודה.

כדאי לדעת שעבור דוברי אנגלית המעוניינים בלימודי מנהל עסקים בר אילן מציעה מסלול שבו הלימודים מתקיימים בשפה זו – The International MBA Experience. משך הלימודים: שנה, ימי הלימודים – שני אחה"צ ושישי בוקר.

MBA למצטיינים

סטודנטים מצטיינים בכל אחד מהחוגים השונים של אוניברסיטת בר אילן יכולים ליהנות מלימודי מנהל עסקים לקראת תואר שני במסלול מקוצר הנמשך 15 חודשים בלבד.

התוכנית מיועדת לבוגרי השנה השנייה באוניברסיטה שנותרה להם עוד שנת לימודים אחת, וכן למי שסיים את השנה השלישית ושאינו זקוק להשלמות כלשהן. ממוצע הציונים הנדרש הוא 85 ומעלה, וכן יש צורך בציון של 127 ומעלה בחלק הכמותי של הבחינה הפיסוכמטרית (130 למי שבוחר את ההתמחות במימון).

תואר שני למנהלים

תוכנית ייחודית נוספת של אוניברסיטת בר אילן במסגרת לימודי תואר שני במנהל עסקים נקראת Executive MBA והיא מוצעת לבעלי ניסיון ניהולי משמעותי ומוכח (כדאי לציין כי עבור מנהלים המעוניינים בלימודי מנהל עסקים האוניברסיטה העברית בירושלים מהווה אף היא אופציה ומציעה תוכנית דומה, וכך גם אוניברסיטאות אחרות).

התוכנית של אוניברסיטת בר אילן נמשכת שנה אחת, והלימודים מתקיימים בימי חמישי החל משעות אחה"צ ובימי שישי בבוקר.

התוכנית הינה תוכנית רב תחומית המקנה ידע תיאורטי וכלים מעשיים בכל המרכיבים הדרושים לשם ניהול איכותי תוך דגש על יזמות וחדשנות. במסגרת לימודי מנהל עסקים בתוכנית זו מתקיים גם סיור לימודי בחו"ל, וכן זוכים הסטודנטים להרצאות של אנשי עסקים מהשורה הראשונה בארץ.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת בר אילן מבוססים בעיקר על לימודי התואר הראשון (הממוצע חייב להיות 80 ומעלה) וציון החלק הכמותי במבחן GMAT (מבחן מיוחד, הנערך בשפה האנגלית, והמשמש כקריטריון ללימודי MBA במנהל עסקים במבחר רחב של אוניברסיטאות, ובפרט הבולטות שבהן).

ישנם הבדלים בין תנאי הקבלה להתמחויות השונות במסגרת לימודי מנהל עסקים לתואר שני, וכן הבדלים מבחינת ממוצע הציונים הנדרש בתואר הראשון בהתאם לחוג הנלמד. ישנם מקרים מסוימים בהם ניתן לקבל פטור ממבחן ה- GMAT: למשל, בעלי ממוצע ציונים 90 ומעלה בתואר הראשון (אם כי לא בכל מקרה; יש להגיש בקשה מיוחדת לשם כך), או מי שממוצע הציונים בתואר הראשון היה 85 ומעלה ובנוסף הציון של החלק הכמותי בפסיכומטרי היה 127 או יותר (עבור התמחות במימון הרף הוא 130).

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן