לימודים בישראל

לימודי מנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה

מנהל עסקים הוא אחד מתחומי הלימודים המבוקשים ביותר כיום, וגם באוניברסיטה הפתוחה ניתן ללמוד אותו – בשתי אופציות: האחת קורס מנהל עסקים במסגרת "תפנית" (בית הספר למנהלים של היחידה ללימודי חוץ) שאינו מקנה תואר אלא תעודה; והשנייה לימודים לתואר שני בתחום.

למה כדאי ללמוד באוניברסיטה הפתוחה?

האוניברסיטה הפתוחה היא הגדולה בארץ מבחינת מספר התלמידים בה (אם כי מבחינת מספר המסיימים תואר מדי שנה היא משתרכת מאחור, שכן חלק גדול מהסטודנטים אינו מגיע לקו הסיום, או שנדרשות לו שנים רבות לשם כך).

היתרון העיקרי של לימודים באוניברסיטה זו (שהיא כמובן אוניברסיטה לכל דבר ומוכרת על ידי המל"ג) הוא הגמישות הרבה. יתרון נוסף, קבלה ללא תנאי, אינו רלוונטי למי שבוחר בלימודי מנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה שכן אלה כאמור מתקיימים במסגרת לימודים לתואר שני, שבהם כן יש תנאי קבלה.

לימודי תואר שני במנהל עסקים

תואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) מכשיר בוגרים המסוגלים לבצע כל תפקיד ניהול, בכל דרג, הן בארגונים בעלי אוריינטציה עסקית והן בכאלה בעלי אוריינטציה ציבורית.

לימודי מנהל עסקים לתואר MBA (ובכללם לימודי מנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה) מקנים מבחר רחב של כלים, במגוון תחומים כגון חשבונאות, פרסום ושיווק, מימון, ניהול משאבי אנוש, כלכלה, ניהול תפעול, קבלת החלטות, ניהול מערכות מידע ועוד, ובנוסף מציידת את הסטודנטים ביכולות אינטגרטיביות גבוהות, כלומר מאפשרת להם לשלב את הידע הבין תחומי ולהפוך למנהלים רחבי אופקים ובעלי כישורים רבים.

תנאי קבלה לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה

הלומדים לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה נדרשים להיות בעלי תואר ראשון בכל תחום, בתנאי שהוא הושג במוסד לימודים המוכר על ידי המל"ג, וכן בתנאי שהממוצע בתום הלימודים עמד על 80 ומעלה. בעלי ממוצע נמוך יותר רשאים להגיש מועמדות למסלול זה, וזו תישקל – במקרים מסוימים ניתן להתקבל בדרך זו, לרוב לאחר מעבר ראיון אישי בוועדת הקבלה. בעלי ניסיון ניהולי מוכח נהנים מיתרון משמעותי כשמנסים להתקבל בדרך זו.

בכל מקרה יש לקחת בחשבון כי נדרשים גם לימודי השלמה, שנקבעים לכל סטודנט בהתאם לתואר הראשון שלמד כך שלכולם תהיה אותה נקודת מוצא ללימודים ובפרט כל הקורסים שמהווים בסיס הכרחי לתואר השני. בין הקורסים הנ"ל: מבוא למיקרו-כלכלה, מבוא למאקרו-כלכלה, מבוא לסטטיסטיקה א' + ב', שיטות מחקר במדעי החברה ועוד.

מה כוללים לימודי מנהל עסקים לקראת תואר שני?

לימודי מנהל עסקים לקראת תואר שני באוניברסיטה הפתוחה מורכבים מ- 21 נקודות חובה, עוד 18 נקודות זכות של לימודי בחירה (של קורסים המחולקים לאשכולות), וכן 6 נקודות זכות של קורסים סמינריוניים.

בין קורסי החובה: חקר ביצועים, ניהול והתנהגות ארגונית, דיני תאגידים למנהלים ואסטרטגיה עסקית תחרותית. קורסי הבחירה מחולקים לאשכולות הבאים: חשבונאות, מימון, שיווק ופרסום, ניהול בינלאומי, כלכלית עסקים ותעשייה, מינהל ומדיניות ציבורית, משפט אתיקה ומיסים, ניהול התפעול, שיטות כמותיות ומערכות מידע, ומדעי ההתנהגות.

דוגמאות לסמינריונים: כלכלת כוח אדם ומתודולוגיות פיתוח מערכות מידע.

יש לסיים את כל החובות הנ"ל תוך 5 שנים מיום תחילת הלימודים. ממוצע ציונים של 95 או יותר מקנה תואר בהצטיינות יתרה, וממוצע של 90 עד 94 – "תואר מוסמך בהצטיינות".

קורס מנהל עסקים

המסלול המוביל לתואר שני במנהל עסקים הוא תובעני וכאמור הקבלה אליו כרוכה בתנאים מסוימים (ובפרט תואר ראשון בממוצע של 80 ומעלה). למי שלא עומד בתנאים אלה, או שאינו רוצה להתחייב למסלול שלם, עומדת האפשרות ללמוד "רק" קורס במנהל עסקים, שכאמור מוצע על ידי בית ספר "תפנית".

הקורס מקנה ידע יקר ערך ב- 5 תחומים: יזמות וניהול עסקי, שיווק ומכירות, קידום עסקי ופרסום בעידן הדיגיטלי, היבטים פיננסיים והיבטים משפטיים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן