לימודים בישראל

לימודי מנהל עסקים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון במנהל עסקים. מסלול ייחודי מציע שילוב מעניין ומאתגר בין תואר במנהל עסקים לבין תואר ראשון במשפטים. במהלך הלימודים ניתן לשלב למידה מעשית (פרקטיקום) בנושאים שונים כגון – קידום עסקים קטנים או בינוניים, התנהלות בחממה לקידום יזמות.

קהל היעד

קהל היעד הטבעי ללימודי מנהל עסקים הינו כל אותם אנשים אמביציוזיים, דעתניים, מובילי דעה, השואפים להשתלב בתפקידים בכירים בארגונים גדולים, בחברות נחשבות בארץ או בחו"ל או במגזר הציבורי. לימודים אלה יתאימו גם לאנשים שהם יזמים בנשמתם וכן בעלי עסקים קטנים או בינוניים הרוצים לקדם את העסק האישי שלהם. מתאים גם לשואפים לקריירה בתחום משאבי האנוש, שיווק ומכירות. הלימודים הללו יכולים להתאים גם לחסרי ניסיון ניהולי וכן גם למנהלים (לרוב, בדרג הזוטר או הבינוני).

תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודי מנהל עסקים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים יש צורך בשילוב איכותי בין ממוצע בגרות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. יתקבלו מועמדים בעלי פסיכומטרי בציון של 550 ומעלה עם שילוב של ממוצע ציוני בגרות של 85 או יותר מכך. במידה ולא עונים על תנאים אלה, ישנה אפשרות ללמוד במכינה אקדמית. מסיימי המכינה שיעברו בהצלחה את הבחינות יוכלו להתקבל גם הם לתוכנית הלימודים במנהל עסקים כסטודנטים מן המניין.

משך הלימודים

משך זמן הלימודים לצורך קבלת התואר – 3 שנים מלאות.

נושאי לימוד

במהלך השנה הראשון של התואר נדרשים הסטודנטים ללמוד נושאים נבחרים במתמטיקה, מבואות בקורסי כלכלה ובסטטיסטיקה, שיווק ומימון. כמו כן, יש להשלים נושאים נוספים במשאבי אנוש, רקע בחשבונאות, התנהגות ארגונית. בשנה ב' ללימודים מעמיקים בנושאי אסטרטגיה עסקית, שיטות מחקר, אתיקה בעסקים, משפט עסקי. כמו כן, מקבלים מושג על אופן קבלת החלטות בארגונים, כתיבה מדעית.

נושאים מרכזיים במהלך השנה השלישית כוללים בין היתר עקרונות ביזמות וחדשנות עסקית, ניתוח של דוחות כספיים (מאזנים, דוחות רווח והפסד, דוחות של תזרים מזומנים). עוד לומדים על הסביבה העסקית והכלכלית בישראל, רגולציה, שימוש בגישות ניהוליות שונות, ניהול בסביבה דיגיטלית, השילוב בין משפט לבין כלכלה. אפשרויות הבחירה כוללות בנוסף נושאים כגון חוזים עתידיים ואופציות, מבנה שוק ההון, כיצד מתכננים ניהול סיכונים, מהו ניהול מותגים, כיצד מתכננים קמפיין שיווקי בארץ וקמפיין בינלאומי, מהו ניהול קריירה נכון, כיצד מאבחנים כהלכה פוטנציאל של עובדים ועוד.

מסלולי לימוד

במרכז האקדמי למשפט ולעסקים קיימות כמה התמחויות למנהלי עסקים. ההתמחות הראשונה – בשיווק. התמחות נוספת – במימון. התמחות שלישית – במשאבי אנוש. יש לציין שקיימת אפשרות לתואר ללא התמחות מיוחדת, שמגבילה את אפשרויות הבחירה בקורסים מתקדמים. למועמדים שמוכנים לעבוד קשה במיוחד, מוצע מסלול של לימודים משולבים – מנהל עסקים ביחד עם משפטים (תואר כפול). מסלול לימוד ייחודי נוסף שמתקיים במרכז האקדמי מציע תוכנית ייחודית למנהלים.

דרישות כלליות

על מנת להיות זכאים לתואר במנהל עסקים נדרשים הסטודנטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים לסיים בהצלחה קורסים בהיקף של 121 נקודות זכות. בנוסף, נדרשים הסטודנטים להשלים לימודים בקורסי אנגלית לרבות אנגלית עסקית, לכתוב עבודות גמר ולהשתתף בפרויקטים של מחויבות לקהילה. העומדים בתנאים אלו יקבלו תואר B.A במנהל עסקים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן