לימודים בישראל

לימודי מנהל עסקים וחשבונאות

מנהל עסקים, על אף היותו תואר יוקרתי למדי, חסר במידה רבה ערך מוסך חשוב. ערך מוסף חשוב, כגון למשל אישור רשמי לעיסוק בתפקיד מקצועי, קיים בלימודי חשבונאות. לימודי חשבונאות מהווים הכנה שאין דומה לה לקראת הסמכה לראיית חשבון בישראל. לכן, שילוב מוצלח, איכותי ומתבקש מאליו הינו השילוב בין לימודי מנהל עסקים לבין לימודי חשבונאות.

שילוב יוקרתי כזה מתקיים בפקולטות רבות למנהל עסקים, הן באוניברסיטאות נחשבות והן במכללות המורשות להעניק תארים אקדמאיים.

לימודי מנהל עסקים בשילוב חשבונאות

במידה רבה, ניתן לראות בלימודי החשבונאות כלימודים משלימים ללימודי תואר ראשון במנהל עסקים ולא רק בשל היותם אבן דרך לעבר תואר רואה חשבון מוסמך. תפקידו של מנהל מקצועי בימינו איננו אך ורק לנהל עובדים או להתוות מדיניות. מנהל, במיוחד מנהל בכיר בחברה רצינית, חייב להיות בעל ידע והשכלה כלכליים ופיננסיים. זה נכון גם עבור אלה שעוסקים בתפקידים מקצועיים כדירקטורים, חברי מועצות מנהלים.

בשל העובדה כי בלימודי חשבונאות לומדים על האופן בו יש לקרוא דוחות כספיים, מכיוון שלומדים קורסים מגוונים בנושאי כלכלה ומימון – מנהל העסקים העתידי ימצא בהם הרבה מאוד תועלת.

תכנית לימודי מנהל עסקים וחשבונאות

תוכנית הלימודים במנהל עסקים וחשבונאות כוללת קורסים כגון מיקרו כלכלה, מקרו כלכלה, נושאים במתמטיקה וסטטיסטיקה (על פי צורכי הלימודים ובהתאמה לצורכי מנהלים ואנשי כספים לעתיד). ניתן להירשם לקורסים בהתנהגות ארגונית או פסיכולוגיה ניהולית וכן קורסים בשיווק, מימון ואתיקה מקצועית.

בנוסף, מקבלים הכשרה בניהול בכיר, לומדים על מיסים, מימון עסקי, התנהגות הצרכן ודרכי הנעה. גם קורסים בסיסיים בחקיקה ומשפט זמינים לסטודנט – למשל יסודות המשפט, דיני חוזים, דיני מס. לומדים עם על כלכלת ישראל, ניהול משא ומתן, סביבה עסקית, התפתחות הכלכלה בארץ, חשבונאות לאומית, שיווק, הערכת שווי חברות בשיטות שונות.

תנאי קבלה ללימודי חשבונאות ומנהל עסקים

הקבלה ללימודי חשבונאות ומנהל עסקים מבוססת על ציון משוקלל של הבגרות ביחד עם הבחינה הפסיכומטרית. חלק ממוסדות הלימוד מתנים את הקבלה על סמך ציון מינימלי בפסיכומטרי ולעיתים יושם דגש על החלק הכמותי. יש עדיפות לבעלי 4 או 5 יחידות לימוד במתמטיקה ומועמדים ללא רקע מתאים או כאלה שאינם עומדים בתנאי הקבלה יוכלו להשלים את החסר במכינה.

משך זמן הלימודים

משך זמן הלימודים במנהל עסקים וחשבונאות עומד על 3 שנים. בדרך כלל, למעוניינים לקבל הסמכה בראיית חשבון ישנה אפשרות להמשך הלימודים לשנה נוספת (שנה רביעית). לאחר מכן ניתן לעבור את ההסכמה של מועצת רואי החשבון ולקבל תעודת רואה חשבון (יש צורך גם בתקופת התמחות).

אפשרויות תעסוקה לבוגרים

אפשרויות התעסוקה לבוגרי הלימודים נרחבות מאוד. יש אפשרות להשתלב בארגונים מובילים כאנשי מקצוע בתחום הביקורת החשבונאית. אפשר להשתלב בתפקידים שונים כחשבים בכירים, רואי חשבון או יועצי מס. רבים מהבוגרים הופכים למנהלים מהשורה הראשונה במשק, ויש גם כאלה שמקימים עסקים ומיזמים ושיתופי פעולה עסקיים.

יש אפשרות להיקלט במשרדי הנהלת חשבונות וראיית חשבון, לעבוד בתפקידים ממשלתיים, ברשות המיסים, בבנקים, בחברות ביטוח, לעסוק בהערכות שווי.

מוסדות לימוד מובילים

היכן ניתן ואף מומלץ ללמוד מנהל עסקים וחשבונאות? ישנם כמה וכמה אוניברסיטאות ומכללות שנחשבות לטובות בתחום זה. אפשר להירשם ללימודים למשל במכללה למנהל (המסלול האקדמי) לתואר מנהל עסקים וחשבונאות. גם בקריה האקדמית אונו קיים מסלול לימוד כזה וכך גם באוניברסיטה העברית בירושלים. גם באוניברסיטת תל אביב קיימים מגוון מסלולים למנהל עסקים, לרבות התמחות בחשבונאות וכך גם במרכז האקדמי פרס. למותר לציין שלאחר לימודי התואר הראשון ניתן להמשיך גם ללימודי תואר שני (מוסמך) במנהל עסקים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן