לימודים בישראל

לימודי מנהל עסקים בירושלים

לימודי מנהל עסקים הפכו בשנים האחרונות לאחד המסלולים המבוקשים ביותר, וקל להבין מדוע: התחום העסקי הוא אחד הדומיננטיים ביותר בעולם של היום, ויותר ויותר בני אדם נמשכים אליו, הן בגלל האפשרות לתגמול כספי נאה והן בגלל האתגרים שהוא מציב והיכולת למצות בו את הכישורים השונים. בירושלים ישנן שתי אפשרויות ליהנות מהאופציה של לימודי תואר ראשון ותואר שני במנהל עסקים – האוניברסיטה העברית ומכון לנדר (הנקרא גם המרכז האקדמי ירושלים).

מוסדות לימודי מנהל עסקים בירושלים

הלימודים במסלולים השונים של מנהל עסקים, ובכלל זה מנהל עסקים בירושלים, כוללים תכנים בתחומים השונים הנחוצים לכל מנהל באשר הוא – מימון, חשבונאות, שיווק, ניהול משאבי אנוש, מערכות מידע ועוד. עוד קודם לקורסים בתחומים הנ"ל נלמדים קורסים בסטטיסטיקה ומתמטיקה, המקנים ידע שבלעדיו לא ניתן ללמוד את המודלים השונים בתחום הניהול.

בנוסף לקורסי הליבה של לימודי מנהל עסקים, ישנם קורסים בנושאים המשיקים אליהם, דוגמת כלכלה, אתיקה ועסקים, משפט עסקי, יזמות, פיתוח ארגוני, אחריות סביבתית ועוד. בחלק מתוכניות הלימוד מוצעת האופציה להתמחות בתחום ספציפי דוגמת מימון, שיווק או מערכות מידע.

לימודי מנהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים

ביה"ס למנהל עסקים מיסודם של דניאל ורפאל רקנאטי הוא לא רק בית הספר הראשון של מנהל עסקים בירושלים אלא גם הראשון בארץ שהציע לימודים אקדמיים בתחום, והוא מהווה את אחד מבתי הספר המובילים של האוניברסיטה העברית מאז היווסדו עוד בשנת 1952.

במסגרת בית ספר זה ניתן ללמוד לתואר ראשון, או תואר שני (כולל תוכניות לאלה שכבר עובדים כמנהלים ולסטודנטים מצטיינים) וכן לתואר שלישי.

לימודי תואר ראשון במנהל עסקים מוצעים במתכונת דו חוגית, וזאת מתוך ההבנה כי מנהל איכותי הוא כזה הנהנה מאופקים רחבים וידע חוצה תחומים, ונמשכים 3 שנים. בשנה הראשונה נלמדים מתמטיקה, חשבונאות, סטטיסטיקה, מדעי ההתנהגות וכלכלה. השנה השנייה מקנה המתמקדות בתחומי הליבה (שיווק, מימון, חקר ביצועים והתנהגות ארגונית), ובשנה האחרונה נהנים הסטודנטים מקורסים אינטגרטיביים (דוגמת ייעוץ עסקי ניהולי בארגונים חברתיים והתנהגות הצרכן כבסיס להחלטות ניהוליות) וכן מבצעים פרויקט המאפשר להם ליישם את הידע שצברו ולהתנסות בעבודה מעשית.

לימודי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה העברית מאפשרים בחירה בין 6 התמחויות שונות: שיווק, אסטרטגיה ויזמות, חקר ביצועים וניהול התפעול, לימודי אינטרנט, התנהגות ארגונית ומנהל משאבי אנוש, ומימון ובנקאות. בנוסף ישנה תוכנית בינלאומית הנמשכת שנה אחת וכן תוכנית המאפשרת לסטודנטים מצטיינים להתחיל לימודי תואר שני במנהל עסקים כבר בשנה השלישית של לימודי התואר הראשון.

מכון לנדר – לימודי מנהל עסקים בירושלים עם מעורבות חברתית

מכון לנדר הוא מוסד אקדמי איכותי ובעל מוניטין גבוהים, כשעל פי ההערכות בין 40 ל- 50 אחוז מהסטודנטים למנהל עסקים בירושלים לומדים בין כתליו.

המכון מציע לימודי תואר ראשון בתחום נחשק זה, וכן לימודי תואר שני במסלול ללא תזה, ומקפיד על יחס אישי לכל תלמיד, ליווי צמוד לאורך כל תקופת הלימודים וכן על עידוד הסטודנטים לבחור בקורס הנקרא "מחויבות חברתית" – קורס שהסטודנטים בו מבצעים פרויקט מעשי בארגון חברתי (לפי בחירתם, מתוך רשימה ארוכה למדי) ונהנים הן מלמידה בלתי פורמלית בשטח והן מתחושה מעצימה של תרומה לקהילה.

במסגרת התואר הראשון, ניתן לבחור במכון לנדר בין לימודי מנהל עסקים ללא התמחות לבין לימודים עם התמחות (בחשבונאות, שיווק, ניהול או מימון), ובכל מקרה ללמוד קורסים דוגמת פיתוח מיומנויות תקשורת, ניהול משא ומתן, סוגיות ביזמות עסקים וגישות ניהול מתקדמות.

עוד חשוב לציין כי בעלי ממוצע בגרות ו/או ציון פסיכומטרי גבוהים במיוחד זכאים במכון לנדר למלגה בגובה מלוא שכר הלימוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן