לימודים בישראל

לימודי מנהל עסקים במכללת רמת גן

מכללת רמת גן מציעה לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון וכן לתואר שני, בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה.

תואר ראשון במנהל עסקים

קהל היעד

לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון יתאימו לכל הרוצים לקחת חלק פעיל בפעילות הכלכלית והפיננסית, בתפקידי ניהול.

תנאי קבלה

במכללת רמת גן ניתן להתקבל ללימודים ללא צורך בעמידה בתנאי סף כלשהם. זאת, בשל שיתוף הפעולה המיוחד עם האוניברסיטה הפתוחה. הנגישות איננה באה על חשבון מצוינות אקדמית. מי שלא יעמוד בתנאים הנדרשים לא יהיה זכאי לקבל את התואר.

משך הלימודים

משך זמן הלימודים מאופיין בגמישות – ניתן לסיים תואר במנהל עסקים בתוך 3 עד 4 שנים אך יש אפשרות להשלים את החובות הנדרשות גם בתקופה ארוכה יותר.

נושאי לימוד

בשלב הראשון של הלימודים מקבלים תשתית חיונית בנושאים כלכליים, מתמטיים וסטטיסטיים. לאחר מכן מעמיקים בנושאי ניהול כגון התנהגות הצרכן, התנהגות ארגונית, ניהול שיווק וניהול המשאב האנושי. בנוסף, נחשף הסטודנט לחשבונאות ונושאים במימון. בין נושאי הבחירה – דיני חוזים, משאבי אנוש, מנהל ציבורי, ניתוח מערכות מידע, נושאים מתקדמים בכלכלה, ניהול ואסטרטגיה, ניתוח הדוחות הפיננסיים של חברות, אתיקה עסקית, ניהול ופרסום, ניהול בינלאומי, אסטרטגיה ניהולית וקבלת החלטות.

מסלולי לימוד

מכללת רמת גן מציעה מגוון נרחב מאוד של מסלולים בלימודי מנהל עסקים, עם אפשרויות שונות לשילובים. ניתן לבחור לימודי ניהול כללים או לשלב ניהול עם כלכלה או עם הרחבה בחשבונאות. ניתן לשלב ניהול ביחד עם מדע המדינה או עם סוציולוגיה. אפשרויות נוספות כוללות ניהול עם פסיכולוגיה, תקשורת, מדעי המחשב, מדיניות ציבורית ויש עוד שילובים אפשריים נוספים.

דרישות כלליות

לצורך קבלת תואר ראשון (B.A) חד חוגי, עם התמחות בניהול, יש לסיים בהצלחה קורסים בהיקף של 108 נקודות זכות. כמחצית הקורסים הינם לימודי חובה והשאר לבחירה. הבחירה נעשית מתוך רשימה סגורה של אפשרויות. בנוסף, יש להשלים בהצלחה שתי עבודות סמינריון בקורסי ניהול שונים.

תואר שני במנהל עסקים

קהל היעד

קהל היעד ללימודי מנהל עסקים תואר שני מורכב ממנהלים בדרג הביניים או זוטרים וכן חסרי ידע ניהולי המבקשים להשתלב בתפקידים בכירים במגזר הציבורי או הפרטי.

תנאי קבלה

כדי להתקבל לתוכנית לימודים זו יש צורך להציג תואר ראשון מוכר בממוצע של 80 לפחות. במידה הצורך תידרש השלמה (לחסרי ידע מקדים) בנושאים רלוונטיים. עדיפות ניכרת תינתן לניסיון ניהולי.

משך הלימודים

את הלימודים ניתן לסיים בתוך כשנתיים. במידת הצורך, ניתן להאריך את תקופת הלימודים.

נושאי לימוד

במהלך התואר השני נחשפים הסטודנטים לנושאים הנדרשים למנהל הבכיר ולסטודנטים מוקנות מיומנויות בניהול ובמנהיגות. בין היתר, מקבלים כלים בנושאים כגון קבלת החלטות, מימון וחשבונאות, אסטרטגיה ניהולית, ניהול מבוסס סטטיסטיקה ותחשיבים. כמו כן, לומדים בהרחבה על היבטים של מימון ומיסים, אתיקה וממשל תאגידי, מערכות מידע וכלים תומכי החלטה, התנהגות צרכנים, אסטרטגיות בשיווק.

מסלולי לימוד

תואר שני במנהל עסקים במכללת רמת גן הינו תואר רב תחומי, כלומר נכללים בו קורסים מגוונים בתחומים כמו כלכלה, חשבונאות, שיווק. בשל אפשרויות הבחירה, ניתן לתת משקל לנושא המועדף על כל סטודנט.

דרישות כלליות

הדרישות לצורך קבלת תואר שני במנהל עסקים .M.B.A כוללות השלמה של 45 נקודות זכות והגשת עבודות מסכמות, סמינריונים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן