לימודים בישראל

לימודי מנהל עסקים ומערכות מידע

ההתפתחויות הטכנולוגיות שלא מפסיקות לשנות את העולם בו אנו חיים משפיעות במיוחד על האופן בו מתנהלים עסקים מודרניים בימינו, כך שאך טבעי הוא שבמסגרת לימודי מנהל עסקים ביותר ויותר אוניברסיטאות ומכללות תוצע התמחות ספציפית בכל הקשור לתחום של לימודי מערכות מידע (הן במסגרת לימודים לתואר ראשון במנהל עסקים והן במסגרת לימודי תואר שני). בנוסף להתמחויות של מנהל עסקים ומערכות מידע ישנם גם מסלולים הנקראים "ניהול מערכות מידע" או "ניהול טכנולוגיות ומערכות מידע", המוצעות גם הן על ידי בתי ספר למנהל עסקים או לניהול, ומכשירות אף הן בוגרים בעלי מיומנויות ניהוליות וטכנולוגיות גם יחד.

מה לומדים במסגרת מנהל עסקים ומערכות מידע?

לימודי מנהל עסקים ומערכות מידע מורכבים מידע תיאורטי ויישום מעשי שלו, וכוללים קורסים בשורה ארוכה של תחומים ובהם מתמטיקה, סטטיסטיקה, מערכות מידע אסטרטגיות, ניהול מוצרים ולוגיסטיקה, וכן נושאים מהתחום של לימודי מדעי המחשב דוגמת תקשורת נתונים, מסדי נתונים, בינה עסקית, פיתוח תוכנות וכדומה.

קורסים לדוגמה: הטמעת מערכות מידע, ממשקי אדם מחשב, ניהול פרויקטים, פיתוח מערכות מידע מבוזרות בצד הלקוח, ניהול קשרי לקוחות CRM ועוד.

מנהל עסקים ומערכות מידע במרכז האקדמי רופין

במרכז האקדמי רופין מוצעים לימודי מנהל עסקים ומערכות מידע במסגרת התואר הראשון. הלימודים הם לימודי מנהל עסקים כלליים עם התמחות במערכות מידע, ושכר הלימוד זהה לזה המשולם באוניברסיטאות.

על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון במנהל עסקים יש להציג פסיכומטרי של מעל 615 או ציון בגרות משוקלל של 100 ומעלה, או לחילופין שקלול של שני הציונים הנ"ל שיהיה גבוה מספיק. כדאי לדעת שמועמדים המעורבים בפעילות חברתית ענפה נהנים מעדיפות בקבלה.

הבחירה בהתמחות נעשית בתום שנת הלימודים הראשונה, כשההתמחות במערכות מידע מוכרת ע"י לשכת מנתחי מערכות המידע בארץ ומהווה יתרון של ממש בשוק התעסוקה הרלוונטי. בנוסף מושם דגש רב במסגרת התוכנית על פיתוח והכרת מערכות מידע עדכניות לרבות אפליקציות סלולריות ועוד.

מנהל עסקים ומערכות מידע בקריה האקדמית אונו

גם בקריה האקדמית אונו מוצע השילוב של מנהל עסקים ומערכות מידע במתכונת של לימודי מנהל עסקים כלליים עם התמחות בניתוח מערכות מידע.

על מנת להתקבל למסלול זה יש צורך בממוצע בגרויות של 95 ומעלה, פסיכומטרי של 650 ומעלה וכן לעבור ראיון אישי. כדאי לקחת בחשבון ששכר הלימוד הוא קרוב ל- 30,000 ש"ח לשנה. עוד חשוב לציין כי הלימודים מקנים לא רק תואר ראשון אלא גם תעודת ממר"מ – מנתח מערכות מידע מורשה – מטעם לשכת מנתחי מערכות המידע, וכי בוגרי מסלול זה משתלבים בחברות הייטק ובגופים מובילים אחרים במשק כמנהלי מערכות מידע, מנהלי מוצר, מנהלי פרויקטים, מנתחי מערכות ועוד.

בין הקורסים הנלמדים במסגרת תוכנית זו: פיתוח אפליקציות בסביבת אנדרואיד, בסיסי נתונים ומחוללי יישומים, עקרונות ב- SAP ERP וביקורת מערכות מידע. בנוסף יש לבחור חטיבת התמחות מתוך 3 אופציות של לימודי מדעי המחשב: DB, QA ותקשורת נתונים.

המכללה האקדמית נתניה – גם תואר שני

במכללה האקדמית נתניה ניתן ללמוד הן לתואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בניהול מערכות מידע וטכנולוגיה והן לתואר שני באותה התמחות.

לימודי תואר ראשון מוצעים גם במתכונת של לימודי ערב על מנת לאפשר לאנשים עובדים וכל מי שעסוק בשעות היום להשתתף בהם ולזכות בתואר שפותח דלתות רבות בהמשך הקריירה. תנאי הקבלה הוא בגרות מלאה עם ממוצע של 90 ומעלה וכן הישגים נאותים במתמטיקה ואנגלית. מועמדים בעלי ניסיון ניהולי ייהנו מעדיפות.

על מנת להתקבל ללימודי תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בניהול מערכות מידע יש צורך בתואר ראשון עם ממוצע של 83 ומעלה, כשבחלק מהמקרים יידרשו המועמדים ללימודי השלמה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן