לימודים בישראל

לימודי משאבי אנוש

לימודי משאבי אנוש היא אחת הדרכים להתמקצע בתחום הניהולי ולעבוד כמנהלי משאבי אנוש במגוון ארגונים וחברות בישראל. לפניכם כל המידע אודות לימודי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש.

המשאב האנושי (או במילים פשוטות: צוות העובדים) הוא עיקר כוחו של כל ארגון וכל עסק, בכל תחום. עם כל הכבוד לטכנולוגיות חדשניות, שיטות עבודה יעילות, אסטרטגיות שיווקיות או רעיונות פורצי דרך לגבי מוצרים ושירותים, בסופו של דבר בני האדם שעומדים מאחורי כל אלה הם אלה שקובעים אם העסק ישגשג או ייפול, ואם הארגון יעמוד ביעדים שהציב לעצמו או לא. זו הסיבה שהצורך להתמחות בניהול משאב יקר ערך זה במסגרת לימודי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש זוכה לביקוש הולך וגובר.

גם השינויים והתמורות בשוק התעסוקה מחייבים התמחות בלימודי ניהול משאבי אנוש ורכישת ידע וכלים בתחום. בין אם מדובר בשינויים הנובעים מהגלובליזציה הניכרת, בין אם אלה תמורות שמקורן בשינויים חברתיים ותרבותיים (למשל, החוקים שמטרתם שוויון הזדמנויות בתעסוקה או החשיבות העצומה שיש להשכלה בימינו כמעט בכל ענף וענף) ובין אם מדובר בשינויים מבניים בגלל שהעולם כולו משתנה לנגד עינינו באופן דרמטי – בכל מקרה בימינו נדרשים המנהלים לידע וכלים עדכניים על מנת למצות מכוח האדם העובד תחתם את המירב.

לימודי תואר ראשון במשאבי אנוש

לימודים במסגרת תואר ראשון בניהול משאבי אנוש נחשבים מגוונים מאוד, וכוללים, בין השאר, תכנים בנושאים כמו מנהיגות ארגונית, הערכה של עובדים, הדרכת עובדים, פיתוח כוח אדם, בניית והקניית תרבות ארגונית, דיני עבודה ועוד.

המכללה האקדמית תל אביב יפו, אחת המכללות המצטיינות, מציעה לימודים לתואר ראשון בניהול משאבי אנוש המקנים בסופם תואר B.A במדעי ההתנהגות עם התמחות בניהול משאבי אנוש.

המכללה האקדמית אשקלון, שבה מוצעות שני מסלולי לימוד לתואר ראשון במשאבי אנוש: לימודי מדעי המדינה ומשאבי אנוש או לימודי חינוך ומשאבי אנוש. שני המסלולים הם בחסותה האקדמית של אוניברסיטת בר אילן.

לימודי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש במכללת ספיר נקראים "ניהול המשאב האנושי" וכוללים קורסים בתחום מדעי ההתנהגות, קורסים בתחום הניהול וקורסים בכלכלה, ולצידם גם לימודי העשרה (בהיקף של 6 נקודות זכות). בין הקורסים המוגדרים כחובה: אתיקה בארגונים, למידה ומוטיבציה, סוגיות בניהול ומנהיגות, תקשורת ניהולית ופיתוח ניהול מערך הדרכה. בין קורסי הבחירה: כלכלת האושר, תורת המשחקים, אימון ככלי ניהולי, לחץ ושחיקה ועוד.

על מנת להתקבל למסלול זה יש צורך בבגרות עם ממוצע של לפחות 80 (כולל אנגלית ומתמטיקה בהיקף של לפחות 4 יחידות ובציון של מינימום 60) וציון פסיכומטרי של לפחות 500. ניתן להתקבל גם ללא פסיכומטרי, בתנאי שממוצע הבגרויות הוא 90 ומעלה ובנוסף המועמד עבר מבחן אמי"ר עם ציון של מעל 185. בנוסף ניתן להתקבל למסלול זה דרך מכינות שונות.

מה עושים לאחר התואר?

בוגרי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש יכולים להמשיך גם אל לימודי תואר שני במשאבי אנוש ולהמשיך להתמקצע, או לחילופין, להתקבל לעבודה כמנהלי משאבי אנוש בחברות וארגונים, קטנים כגדולים. אופציה נוספת היא תפקידים ספציפיים בתחום, כגון מפתחי הדרכות עובדים, יועצים ארגוניים וכדומה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן