לימודים בישראל

לימודי משחק

לימודי משחק, המוצעים על ידי בתי ספר למשחק ולתיאטרון הן בארץ והן בעולם, נחשבים למבוקשים ופופולאריים. אנשים רבים שחיידק הבמה זורם בעורקיהם, מחפשים כתובת מקצועית שבה יוכלו להגשים את חלומם ולרכוש את כל הכלים הנדרשים משחקן מקצועי. כתובת זו, בצורת בתי ספר למשחק, עוזרת להם לפתח את המיומנויות הנדרשות כיום משחקן, בין אם הוא רוצה לעמוד מול המצלמה ובין אם מול קהל חי, על במת התיאטרון.

מסלולי לימוד
מוסדות לימוד
יעוץ והכוונה

לימודי משחק בישראל

לימודי משחק בישראל מושכים אליה צעירים רבים, נשים וגברים כאחד. לימודים אלה, שכוללים הכשרה מקיפה בתחום המשחק, בין אם מדובר במשחק קולנוע או תיאטרון, מועברים על ידי מרצים מוכשרים ומובילים בתחומם וגם על ידי שחקנים ובמאים מנוסים ומוכרים. הלימודים חושפים את הסטודנטים אל תחום המשחק באופן נרחב ומלמדים אותם כיצד לשחק מול המצלמה, כיצד לעמוד על במה, כיצד להשתמש נכון בקול ובגוף, כיצד להתמודד עם טקסט דרמטי מז'אנרים מגוונים ומתקופות שונות, טכניקות אימפרוביזציה וכיוצא באלה.

למי זה מתאים?

לימודי משחק מתאימים למי שרואה במשחק מקצוע לעתיד, למי שחולם לעמוד על במה. הלימודים מתאימים לאלה שמרגישים נוח להביע את כישורי המשחק שלהם, שאינם מתביישים לעמוד מול קהל או לשחק מול מצלמה וגם לאלה שסקרנים ורוצים ללמוד את התחום ולהיחשף אליו (ולאו דווקא לעבוד כשחקנים בפועל). לימודי משחק יכולים להתאים גם למי שרוצה להשתלב במקצועות הבימוי, למשל, בין אם בימוי קולנוע או תיאטרון ולהכיר לעומק את עולמם של השחקנים שאותם הוא יביים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה נקבעים על ידי מסגרת הלימודים עצמה ובהתאם למסלול הנבחר. כשמדובר בבתי ספר מקצועיים למשחק, תנאי הקבלה כוללים בדרך כלל בחינות קבלה (אודישנים) בהן נבדקים כישוריו של המועמד ומידת יכולתו להתאים למסגרת הלימודית ולמסלול עצמו. על פי רוב, יתבקשו המועמדים להכין מספר קטעי משחק מתוך מחזות מוכרים, ולעתים גם קטעי שירה או ריקוד, בהתאם לדרישות המוסד הרלוונטי. בחלק מלימודי התעודה ומסדנאות המשחק אין צורך בבחינות קבלה והם פתוחים לקהל הרחב.

מה לומדים?

לימודי משחק כוללים מגוון רחב של קורסים. הלימודים לתואר הראשון כוללים גם קורסים עיוניים שונים, כמו מוסיקה לתיאטרון, מושגי יסוד במחזאות, פיתוח קול, כתיבת מחזות, תולדות התיאטרון והדרמה, מבוא לתולדות האמנות ועוד. לימודי משחק שאינם במסגרת תואר ראשון כוללים לא מעט תרגולים ובוחנים גישות שונות וטכניקות במשחק, לצד שיעורי פיתוח קול, מחול וכיוצא באלה.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי משחק יכולים להשתלב במגוון רחב ביותר של מסגרות. הם יכולים להשתלב בתעשיית התיאטרון בארץ ובעולם, בתעשיית הקולנוע וגם בתעשיית הטלוויזיה. מי שרוצה, יכול להמשיך לכיוון של בימוי, מחזאות, תסריטאות ועוד.

מסלולים ותוכניות לימוד

ניתן לבחור באחד מתוך מגוון רחב מאוד של מסלולי לימוד שונים, המוצעים כיום הן במסגרת סדנאות קצרות והן במסגרת לימודים מקיפים לתואר ראשון. בשל הביקוש הרב ללימודי משחק, מציעות מסגרות הלימוד כיום מסלולים רבים, כמו לימודי תואר ראשון באמנות התיאטרון, לימודי משחק, סדנאות משחק, לימודי משחק מול מצלמה, סדנאות אימפרוביזציה, לימודי תואר ראשון באמנויות הבמה ובתיאטרון ועוד.

לימודי משחק לתואר ראשון

לימודי משחק לתואר ראשון מוצעים במסגרת לימודי תיאטרון על ידי מספר מוסדות מובילים בארץ. לימודים אלה כוללים חשיפה אל עולם התיאטרון באופן נרחב ומציעים כלים מעשיים וחשובים הנדרשים לכל שחקן. בנוסף, הם כוללים גם לא מעט קורסים עיוניים, המספקים ידע חשוב בתחום התיאטרון, הקשור ליוצרים וליצירות חשובות ומוכרות, כמו גם לתולדות התיאטרון ולניתוח מחזות. לימודים אלה נמשכים לרוב 3 שנים ואפשר ללמוד אותם במסגרת לימודים דו חוגיים יחד עם חוגים נוספים, כגון לימודי תקשורת, ספרות, אומנות ועוד.

לימודי תעודה

לימודי משחק במסגרת לימודי תעודה נחשבים גם הם למבוקשים מאוד, שכן הם מציעים הכשרה מלאה עבור אלה הרואים את עצמם כשחקנים בעתיד. מדובר בלימודים ממוקדים מאד, לימודים הכוללים לרוב קורסים מעשיים העוזרים בפיתוח המיומנויות הנדרשות לשחקן כדי שיוכל להשתלב בתיאטרון, בטלוויזיה, בקולנוע או בכל מסגרת אחרת שירצה. כאן מדובר בלימודים במסלולים שונים, חלקם בני מספר חודשים וחלק לתקופה ארוכה יותר. אפשר גם לבחור במסלול של לימודי תעודה קצרים יותר, המתאימים לאלה המעוניינים להיחשף אל התחום, אך מבלי לעבוד בו.

מוסדות לימוד מובילים ללימודי משחק

מוסדות הלימוד המובילים בארץ ללימודי משחק הם: הסטודיו למשחק על שם ניסן נתיב בתל אביב-יפו ובירושלים, הנחשב לאחד מבתי הספר למשחק המובילים בארץ כיום – בית ספר שתנאי הקבלה אליו מחמירים במיוחד. הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין בתל אביב הוא מסגרת לימודית נחשבת נוספת. מסגרת אקדמית מובילה היא החוג לאמנות התיאטרון באוניברסיטת תל אביב, שמציע לימודי משחק לתואר ראשון ושני במסלול ייחודי בשם "שחקן יוצר-חוקר", המשלב לימודים מעשיים ומחקר אקדמי.

לרשימת כל מוסדות הלימוד בתחום

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן