לימודים בישראל

לימודי משפטים במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט ניתן ללמוד לתואר ראשון וכן לתואר שני במשפטים. הלימודים במוסד מתקיימים ברמה גבוהה וקיימת אפשרות לשלב לימודי משפטים גם עם נושאים נוספים (למשל לימודי מנהל ומשפט).

תואר ראשון במשפטים

קהל היעד

תואר ראשון במשפטים נועד למתעניינים במשפט על כל גווניו, משפט פלילי או חוזים, משפט עסקי, ייצוג בבית המשפט, דיני הקניין וכיוצא באלה. תואר ראשון מאפשר השתלבות במשרדי עורכי דין פעילים, ניתן לעסוק בייעוץ משפטי פרטי, לעבוד כמשפטנים בחברות שונות וכן ניתן להמשיך להכשרה נוספת במסגרת התואר שני.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל לתואר הראשון במשפטים (LL.B) במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט נדרש המועמד להיות בעל זכאות לתעודת בגרות, במוצע של 90 לפחות. כמו כן נדרש ציון 70 ויותר באנגלית וכן יש להראות הצלחה במבחן קבלה או כחלופה לכך – ניתן להציג ציון טוב בפסיכומטרי, מעל 580. חסרי תעודת בגרות יוכלו בתנאים מסוימים להתקבל על סמך מכינה.

משך הלימודים

לימודי התואר הראשון במשפטים נמשכים 3 וחצי שנים.

נושאי לימוד

בשנה א' נדרש הסטודנט לעבור בהצלחה קורסים בדיני עונשין ובדיני נזיקין, משפט עברי ומשפט ציבורי, תורת המשפט ודיני חוזים. בשנה השנייה של הלימודים נדרשים הקורסים דיני משפחה ודיני חברות, דיני מיסים ומשפט מנהלי, משפט בינלאומי ודיני קניין. בשנה ג' מרחיבים אודות המשמעות של דיני הראיות וסדר הדין האזרחי, ניסוח מסמכים משפטיים, סדר דין פלילי ונושאים נוספים במשפט הבינלאומי וכן נושאים לבחירה. בשנה האחרונה מכירים את הקשור באתיקה מקצועית, פרקטיקה, פשיטות רגל וכינוס נכסים.

מסלולי לימוד

מרבית הקורסים במהלך התואר הינם קורסי חובה. בחירה אפשרית בנושא הלימוד המעשי – פרקטיקה (קליניקה משפטית). ניתן לבחור נושאים כגון פרקטיקה בהתחדשות עירונית, סיוע משפטי לנפגעי תקיפה מינית, ייצוג משפטי של מואשמים בעבירות שונות, גישור וישוב סכסוכים, נושאים בהוצאה לפועל ועוד.

דרישות כלליות

לשם השלמת התואר, יש צורך לעבור בהצלחה את כל קורסי החובה, את קורסי הבחירה ולהגיש עבודות סמינריון. כמו כן, יש להשתתף בפרקטיקה מעשית וכן לעמוד בדרישות האנגלית. העומדים בדרישות יהיו זכאים לקבלת תואר LL.B במשפטים.

סימסטר אביב- ההרשמה בעיצומה! שנה ראשונה בשכ"ל אוניברסיטאי לחיילים משוחררים. יש גם מסלולים לאקדמאים ואנשים עובדים במשפטים.

תואר שני במשפטים

קהל היעד

התכנית מיועדת לסטודנטים בעלי תואר ראשון במשפטים ( LL.B) המבקשים להרחיב את לימודיהם בתחומי משפט שונים, הן באמצעות הכרת תחומי לימוד חדשים והן באמצעות העמקת הידע בתחומי משפט מוכרים. בנוסף, מקנה התכנית רכישת כלים מחקריים שיאפשרו העמקת חקר בעיסוקם בתחום המשפט.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל יש צורך להציג זכאות לתואר ראשון במשפטים, בממוצע כללי של 80 או יותר.

משך הלימודים

הלימודים מתקיימים במתכונת חד- שבועית (בימי ב' משעות הצהרים) ונפרסים על פני 4 סמסטרים. סך נקודות הזכות הנדרשות להשלמת התואר הוא 32 נ"ז.

נושאי לימוד

בתואר עוסקים בתחומים שנלמדו בתואר הראשון אך מגיעים להרחבה נוספת וכן מקבלים ידע נרחב בנושאים נוספים, שנכללים כיום בשיח המשפטי והחברתי. למשל, לומדים על קניין רוחני וחקיקה הקשורה לתחומים טכנולוגיים, יזמות, מיסוי בארץ ובעולם, דיני ביטוח ומכרזים, תביעות ייצוגיות.

מסלולי לימוד

סטודנטים המעוניינים בכך יוכלו להתמחות בתחום הנקרא משפט עסקי או משפט פרטי. ניתן גם ללמוד במסלול מוסמך כללי.

דרישות כלליות

על מנת להיות זכאים לתואר השני במשפטים מטעם המרכז האקדמי – תואר שני LL.M (מוסמך במשפטים) יש צורך להשלים קורסים בהיקף של 32 נקודות זכות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן