לימודים בישראל

לימודי משפטים וחשבונאות

אם אתם מתלבטים האם לפנות ללימודי משפטים או שמא כדאי לכם להעדיף דווקא את לימודי החשבונאות, כדאי לדעת שאפשר בהחלט לשלב את שני התחומים גם יחד. לימוד משולב, של שני התחומים, מאפשר להשיג יתרון יחסי בעולם העבודה. בנוסף, צורת החשיבה בשני התחומים עשויה להתברר כדומה למדי והאינטגרציה בין שני תחומי הדעת בהחלט מועילה. הן משפטן והן חשבונאי חייבים להיות אנשים דקדקניים, יסודיים, מסודרים. חייבת להיות הקפדה על פרטים ולא תזיק גם שאפתנות ורצון להגיע רחוק.

לימודי משפטים בשילוב חשבונאות

למודי חשבונאות, כדאי לדעת, אינם כה שונים מלימודי משפטים כפי שניתן להניח. אמנם, חשבונאות מחייבת עיסוק ניכר במספרים ובחישובים, מה שאין כך בהכרח בעולם המשפטי, אולם בכך לא ניתן לסכם את הדברים. החשבונאות המודרנית מבוססת על הרבה מאוד חוקים ונהלים ולא פחות חשוב – גם פרשנות. גם אם לכאורה דומה שישנם כללים ברורים חד משמעיים, עורך דין, משפטן או רואה חשבון חייבים להיות גם בעלי יכולת ניתוח ויכולת התאמה לנסיבות משתנות, לאור חקיקה ופסיקה נתונים.

» למידע נוסף על: לימודי חשבונאות

תוכנית לימודים משפטים וחשבונאות

תוכנית הלימודים המשולבת כוללת מצד אחד קבלת תשתית בהיבטים של חוק ומשפט ומצד שני תשתית בנושאים חשבונאיים, לרבות דיני מיסים, דוחות כספיים, כללים חשבונאיים הנהוגים בארץ וגם בחו"ל (למשל IFRS). הסטודנט ילמד על המשפט האזרחי והפלילי, דיני ראיות ודיני קניין, חוזים ונזיקין. קורסים חשובים לא פחות יעסקו במושגים כלכליים ופיננסיים, תמחיר וחשבונאות ניהולית, מיקרו ומקרו כלכלה, ניתוח תורות כלכליות, יחסים פיננסיים שעליהם מבססים הערכות ודוחות פיננסיים, ביקורת כספים וכן גם אתיקה.

תנאי קבלה לתואר במשפטים וחשבונאות

תואר במשפטים וכך גם תואר בחשבונאות, שניהם נחשבים ליוקרתיים ומבוקשים. על אחת כמה וכמה, נכון הדבר כאשר מדובר בשילוב של השניים. תנאי הקבלה מאתגרים למדי ובמיוחד חיוני שהמועמד יהיה בעל ציון גבוה במקצוע המתמטיקה במבחן הבגרות (עדיפות ל-4 או 5 יחידות לימוד) וכן בחלק הכמותי במבחן הפסיכומטרי. תנאי הקבלה עשויים להשתנות משנה לשנה, אולם לרוב באוניברסיטה תנאי הקבלה גבוהים יותר לעומת מכללה.

משך זמן הלימודים

לימודים משולבים – משפטים וחשבונאות יחד, ניתן לסיים בארבע שנים. יש לשים לב שמי שרוצה הכרה כעורך דין יצטרך לעבור בהצלחה את מבחני הלשכה (לשכת עורכי הדין) וכן לסיים התמחות כמקובל. על מנת להיחשב לרואה חשבון מוסמך, יש צורך לעבור את הבחינות מטעם לשכת רואי החשבון.

אפשרויות תעסוקה לבוגרים

אפשרויות תעסוקה מגוונות מצפות לבוגר בעל הכשרה משולבת – גם במשפטים וגם בחשבונאות. אפשר למשל לבחור עיסוק בתחום יעוץ המס, ראיית חשבון כשכיר ואפשר גם לפתוח משרד פרטי. אפשר לספק יעוץ משפטי לאנשי עסקים הזקוקים לתכנון מס וכן לייצג אנשים המואשמים בעבירות על חוקי ניירות הערך. יש אפשרות להשתלב בעבודה בנקאית (תפקידים ניהוליים ובכירים), לעסוק בניתוח דוחות כספיים ועריכת שווי לחברות. רבים מהבוגרים בתחום זה הופכים לאנשי עסקים בעצמם, יזמים, יועצים בכירים.

יש כאלה שבוחרים להתמקד לאחר הלימודים במשפט עסקי, יש שעוסקים בייעוץ לגבי חוזים, השתתפות במכרזים. אפשר לעסוק בתחום הפלילי ומי שאיינו מוצא את מקומו בכל אלה יוכל בהחלט להתמחות גם בדיני משפחה, ירושות, עיזבונות ועוד.

מוסדות לימוד מובילים

באילו מוסדות לימוד תוכלו לבחור אם תרצו הכשרה מקיפה וברמה גבוה של לימודי משפטים וחשבונאות? תוכלו למשל לבחור בלימודים באוניברסיטת תל אביב. גם המסלול האקדמאי של המכללה למנהל מציע שילוב של תואר במשפטים המשולב בחשבונאות (מנהל עסקים – התמחות בחשבונאות). גם באוניברסיטת בר אילן ובאוניברסיטה העברית ניתן ללמוד שילוב דו חוגי זה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן