לימודים בישראל

לימודי משפטים בירושלים

לימודי משפטים הם מפתח לקריירה מתגמלת בתחומים רבים, שכן בימינו ישנו ביקוש רב לא רק לשירותיהם של עורכי דין בתחומים השונים אלא לשירותיהם של משפטנים באופן כללי, הן בעולם העסקים והן בכלל. לימודי משפטים בירושלים, כלומר באוניברסיטה העברית, הם אחת הדרכים היותר טובות ליהנות מלימודי המשפטים ולהיתרם מהם באופן אפקטיבי ביותר – הן בזכות רמתה הגבוהה של הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית והן בזכות ייחודיותה של ירושלים והיופי השורר בכל פינה בקמפוס הר הצופים בו שוכנת הפקולטה.

הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים

ב- 28 בנובמבר 1949, בטקס חגיגי ורב רושם, נחנכו הלימודים בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית, שכבר מיומה הראשון שמה דגש רב על מחקר משפטי, וזאת לנוכח חשיבותו של התחום בבניית חברה אזרחית איכותית. לזכות דור המייסדים, וגם לממשיכי דרכם, נזקפת תרומה של ממש לדמוקרטיה הישראלית, וכיום היא נחשבת לאחת האיכותיות בעולם ובפרט ביכולתה לשלב את עולם המשפט עם תחומים אחרים. מאפיינים נוספים של לימודים אקדמיים בפקולטה זו הם האופי הבינלאומי של הלימודים וזיקה הדוקה לסביבה.

מסלול לימודי משפטים בירושלים

לימודי משפטים בירושלים נמשכים 3.5 שנים (כלומר 7 סמסטרים) וכוללים כמובן את כל התחומים המרכזיים של לימודי משפטים כגון דיני נזיקין, דיני חוזים, דיני קניין, משפט פלילי, משפט חוקתי, דיני משפחה ועוד.

הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית מקפידה לאפשר לסטודנטים חופש בחירה רב, כשהשנה הראשונה מורכבת מקורסי חובה, ולאחר מכן ניתן לבחור קורסים, הן במסגרת אשכולות והן כבודדים. מאפיין בולט נוסף הוא כאמור השאיפה לרב-תחומיות, ובמסגרת זאת מציעה הפקולטה קורסים רבים מתחומים משיקים כגון כלכלה, פילוסופיה, ספרות ועוד, וכן חטיבות שלמות (בקרימינולוגיה, במדעי המדינה, בפילוסופיה, בלימודי מגדר, ביחסים בינלאומיים, בלימודי איסלאם ומזרח תיכון, בהיסטוריה של עם ישראל ועוד). הפקולטה אף מעודדת את הסטודנטים ללמוד משפטים באופן דו חוגי, למרות ההשקעה הנדרשת בכך, ואכן כשליש מבין התלמידים עושים זאת ונהנים מהתועלת העצומה הטמונה בלימודים אקדמיים מגוונים.

לתלמידים מצטיינים נתונה הזכות להתחיל את לימודי התואר השני עוד לפני השלמת כל החובות לתואר הראשון, וכך להשלים שני תארים תוך 4 שנים בלבד.

תנאי הקבלה ללימודי משפטים באוניברסיטה העברית בירושלים

על מנת להתקבל אל לימודי משפטים בירושלים יש צורך בציון פסיכומטרי (שבאופן טבעי ככל שהוא גבוה יותר כך גדלים הסיכויים להתקבל למסלול הנחשק). את הציון הפסיכומטרי משקללים עם אחד הציונים הבאים – ממוצע בגרויות, מכינה קדם אקדמית או ממוצע תואר ראשון המוכר על ידי המל"ג, כשלמשל הציון המתואם של מועמד בעל פסיכומטרי + בגרות משוקלל על פי הנוסחה 70% פסיכומטרי ו- 30% ממוצע בגרויות משוקלל.

בוגרי בתי ספר ששפת ההוראה בהם אינה עברית נדרשים גם לעבור מבחן יע"ל (הבוחן בקיאות בעברית) עם ציון של לפחות 120. ללימודי השנה השנייה בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית יכולים להתקבל גם בוגרי שנה ראשונה של כל מוסד לימודים בארץ שמתקיימים בו לימודי משפטים וזאת בתנאי שציון הפסיכומטרי שלהם הוא 600 ומעלה, וכן הם הגיעו לרמת פטור בעברית ובאנגלית גם יחד.

המעוניינים להתקבל ללימודי תואר שני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים זקוקים לתואר ראשון במשפטים ממוסד המוכר ע"י המל"ג עם ממוצע 80 ומעלה (במקרים מסוימים יתקבלו גם בעלי ממוצע 78 עד 80), וכן שתי המלצות. בנוסף מתייצבים המועמדים בפני ועדת קבלה שהיא זו שמחליטה בסופו של דבר מי יתקבל למסלול היוקרתי.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן