לימודים בישראל

לימודי משפטים ללא בגרות

לימודי משפטים אינם רק משאת ליבה של האם היהודייה. זהו אחד מתחומי הלימוד המבוקשים ביותר. היכן ניתן ללמוד מקצוע מרתק ומתגמל זה, גם ללא בגרות ואף ללא ציון פסיכומטרי? כיצד ניתן להתגבר על הפער בידע ולהבטיח את ההגעה לנקודת הסיום של התואר הנכסף? כל המידע במאמר שלפניכם.

לימודי עריכת דין מעל גיל 30

מסלולים מיוחדים של לימודי משפטים למועמדים מעל גיל 30 מאפשרים להתקבל למשפטים ללא בגרות. כל מה שצריך לעשות זה להירשם ללימודי מכינה, לגילאים אלה.

תנאי קבלה ללימודי משפטים ללא בגרות

חלק ממוסדות הלימודים פיתחו מכינות גם עבור מועמדים צעירים יותר ללא בגרות. קיימות מכינות שמהוות חלופה לבגרות וחלקן גם מעניקות הכרה כתחליף לקורסי בחירה אקדמאים.

איפה אפשר ללמוד משפטים בלי בגרות?

היכן ניתן ללמוד לתואר במשפטים גם ללא בגרות? יש כמה וכמה מוסדות לימוד שמוכנים לקבל בשעריהם גם מועמדים בעלי בגרות בציונים נמוכים או כאלה ללא תעודת בגרות כלל. מוסדות לימוד כאלה כוללים למשל את המרכז האקדמאי שערי משפט. גם בקריה האקדמית אונו, במרכז האקדמי כרמל ובמרכז האקדמי למשפט ועסקים ניתן להירשם למכינה עבור מועמדים ללא בגרות.

לימודים במרכז האקדמי שערי משפט

במרכז האקדמי שערי משפט מגוון תוכניות לימוד במשפטים. ישנה אפשרות ללימודי התואר הראשון, אפשר להירשם ללימודי תואר שני (לבעלי תואר ראשון) ויש גם אפשרות לתואר ישיר. משמעות הדבר היא שניתן להתחיל ללמוד לתואר שני כבר במהלך התואר הראשון. עבור מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה, ניתן להירשם למכינה ובה מקבלים רקע רלוונטי במשפטים, בחשבונאות, במדעי הרוח והחברה. המכינה יכולה להוות חלופה לבגרות ומעניקה גם פטור מכמה קורסים אקדמאיים. לגילאי שלושים ומעלה, יש אפשרות ללימודים ללא בגרות על בסיס מכינה מקוצרת בת שלושה חודשים בלבד.

לימודים בקריה האקדמית אונו

בקריה האקדמית אונו מסלולי לימוד לתואר במשפטים לקראת תואר ראשון ושני. ניתן להירשם ללימודים שנערכים בשעות הבוקר או לחילופין – לימודי ערב. ניתן לשלב בין לימודי משפט לבין תחום נוסף, כגון מנהל עסקים. תנאי הקבלה לתואר במשפטים כוללים בגרות בממוצע 95 ופסיכומטרי בציון 650. עם זאת, יש חלופות. ניתן להירשם לאחר מעבר בהצלחה של מבחני מיון באנגלית במקום בחינה פסיכומטרית וכן מבחני מיון בעברית. בנוסף, קיימת אפשרות למכינה קדם אקדמאית עבור מועמדים שאינם עומדים בתנאים הרגילים.

לימודים במרכז האקדמי כרמל

במרכז האקדמי כרמל ניתן ללמוד לתואר ראשון במשפטים, כאשר הסטודנטים זוכים להשכלה רחבה גם מחוץ לתחום המשפטי. במהלך התואר נלמדים לא רק לקורסים כגון דיני חוזים או המשפט הפלילי. בנוסף, מקבלים הכשרה במנהל עסקים, מושגים במימון, חשבונאות ועוד. תנאי הקבלה כוללים בגרות בממוצע 90 או לחלופין – סיום בהצלחה של לימודים במכינה. יש גם הכנה מיוחדת למועמדים בגילאי 30 ומעלה.

לימודים במרכז האקדמי למשפט ועסקים

במרכז האקדמי למשפט ועסקים ניתן ללמוד לתואר ראשון ושני במשפטים. יש אפשרות לתואר ראשון ובו שמים דגש על התמקצעות בחוקים הרלוונטיים לעולם ההייטק וקרנות מימון מסוג הון סיכון. למעוניינים, גם מרכז אקדמאי זה הולך ברוח הזמן ומציע אפשרות לתואר משולב – הן במשפטים והן במנהל עסקים. בנוסף, יש מסלול מיוחד של תואר ראשון במשפטים עבור דוברי אנגלית ויש גם מסלולים למצטיינים. קיימות אפשרות בחירה נוספות כגון התמחות בתחומי זכויות האדם, שילוב בין משפט פלילי לבין קרימינולוגיה ולימודי מורחבים במשפט מסחרי. ומה לגבי לימודים ללא בגרות? גם זו אפשרות, למועמדים שיסיימו בהצלחה מכינה המכשירה אותם לקראת הצלחה בלמודים לתואר אקדמאי. במכינה מקבלים רקע באנגלית, אסטרטגיות למידה ומדע.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן