לימודים בישראל

לימודי משפטים ללא פסיכומטרי

לימודי משפטים הם מסלול תובעני במיוחד ונתפשים ככאלה שרף הקבלה אליהם גבוה מאוד. ואכן, מהסטודנטים בפקולטות השונות למשפטים, הן באוניברסיטאות והן במכללות, נדרשת השקעת משאבים ניכרת, הלימודים מתאפיינים ברמה גבוהה מאוד ותנאי הקבלה מותירים רבים וטובים מחוץ לפקולטות אלה – אולם מסתבר שניתן להתקבל אל לימודי משפטים ללא פסיכומטרי, כך שגם מי שמסיבה זו או אחרת לא עבר כלל את המבחן הפסיכומטרי או שהציון שלו בבחינה זו נמוך (ואינו משקף את יכולותיו האמיתיות) יכול להגיע לתואר ראשון במשפטים.

חשוב להדגיש: גם אם החלום שלכם מאז שהייתם ילדים הוא להיות עורכי דין או משפטנים, כדאי לשקול היטב האם אכן לפנות למסלול של לימודי המשפטים, שכאמור הינו תובעני מאוד, מה שגם שכדי לזכות בהסמכה כעורכי דין יש לעבור לאחר תום התואר עוד מבחנים (בחינות הלשכה, כמובן) וכן לצלוח סטאז' מפרך – בהחלט לא מסלול שמתאים לכל אחד, כך שגם אם הנתונים שלכם מאפשרים לכם להתקבל לאחד מהמסלולים של לימודי משפטים ללא פסיכומטרי לא כדאי למהר להירשם אליהם בטרם מקדישים זמן להחלטה המשמעותית.

איפה לומדים משפטים ללא פסיכומטרי?

ישנן מספר אופציות של לימודי משפטים ללא פסיכומטרי, ובהן: המסלול האקדמי המכללה למנהל, המכללה האקדמית נתניה, המרכז האקדמי שערי משפט, הקריה האקדמית אונו, המרכז האקדמי כרמל והמרכז הבינתחומי הרצליה.

במכללה למנהל, השוכנת בראשל"צ, ניתן להתקבל למסלול של לימודי משפטים לתואר ראשון עם ממוצע בגרות של מינימום 102 וכן מבחן אמי"ר עם ציון של 211 ומעלה (מבחן אמי"ר מתבצע על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, הגוף האחראי גם על הבחינה הפסיכומטרית, והוא נועד לבחון את רמת האנגלית של המועמדים ללימודים אקדמיים שונים). מועמדים בני 30 ומעלה יכולים להתקבל על סמך בגרות מלאה וסיום שנת לימודים אקדמית עם ממוצע של מעל 88 ובמקרים מסוימים אף ללא תעודת בגרות וזאת לאחר פגישה עם אנשי ביה"ס למשפטים של המכללה.

לימודי משפטים ללא פסיכומטרי אפשריים גם במכללה האקדמית נתניה, וזאת למי שממוצע הבגרויות המשוקלל שלו הוא לפחות 90 כשבאנגלית הציון הוא 70 ומעלה בהיקף של 4 או 5 יחידות. במרכז האקדמי שערי משפט (הנמצא בהוד השרון) תנאי הקבלה הבסיסיים דומים אלה של המכללה האקדמית נתניה, אולם בנוסף יש לעבור מבחן התאמה (מי שכן לקח חלק בבחינה פסיכומטרית וציונו – בין אם בעקבות קורס פסיכומטרי ובין אם בלעדיו – גבוה מ- 580 פטור ממבחן ההתאמה).

בקריה האקדמית אונו ניתן להתקבל ללימודי תואר ראשון במשפטים על סמך תואר ראשון בכל תחום ובתנאי שהושג במוסד לימודים המוכר על ידי המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה). במרכז האקדמי כרמל (השוכן בעיר התחתית של חיפה, ברח' הנמל) תנאי הקבלה ללימודי משפטים הם בגרות עם ממוצע משוקלל של 90 ומעלה (מי שלמד בתיכון שבו שפת ההוראה לא הייתה עברית חייב לעבור גם מבחן יע"ל בציון של 120 ומעלה), או לחילופין מעבר מכינה קדם אקדמית עם ציון של לפחות 90. מועמדים בני 30 ומעלה יכולים להתקבל ללימודי המשפטים על סמך מכינה ייחודית עבורם.

במרכז הבינתחומי הרצליה ישנן קטגוריות קבלה מיוחדות המאפשרות גם למי שאין לו ציון פסיכומטרי להתקבל לבית הספר למשפטים. בין הקטגוריות: קצינים קרביים, לוחמים ביחידות מיוחדות, אנשי עיירות פיתוח בעלי תרומה מוכחת לקהילה, בעלי הישגים אישיים מרשימים (בפעילות חברתית בעלת אופי התנדבותי, בעסקים, בתחום התרבות ועוד), וכן בני 30 ומעלה.

באוניברסיטאות השונות, לעומת זאת, אין מסלולים המאפשרים גם למי שאין באמתחתו ציון פסיכומטרי גבוה (בין אם בעקבות השתתפות בקורס פסיכומטרי ובין אם בלעדיה) ללמוד משפטים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן