לימודים בישראל

לימודי משפטים לרואי חשבון

שוק התעסוקה הולך ומשתכלל, ורף הקבלה למשרות מתגמלות הופך גבוה יותר ויותר, כך שאם פעם היה די בתואר ראשון אחד או בתחום מומחיות אחד על מנת ליהנות מקריירה מספקת, הרי שכיום, על מנת להגיע לתפקידים ועיסוקים מהשורה הראשונה, יש צורך בידע רב תחומי ובפרט בשילובים סינרגטיים דוגמת משפטים וראיית חשבון. לימודי משפטים לרואי חשבון הם דרך מצוינת להפוך לאנשי מקצוע בעלי יכולות מגוונות ומרשימות במיוחד, ואין ספק שזהו אחד המסלולים שמציע לבוגריו שלל אפשרויות תעסוקתיות מתגמלות להפליא.

היכן ניתן לשלב לימודי משפטים עם ראיית חשבון?

ישנן שתי דרכים להפוך לעורך דין שהוא גם רואה חשבון. דרך אחת היא ללמוד מלכתחילה את השילוב (המרכז הבינתחומי בהרצליה, לדוגמה, מציע תואר ראשון במשפטים ובמנהל עסקים גם יחד, כשלימודי מנהל העסקים הם עם התמחות בחשבונאות ולאחר מכן ניתן ללמוד שנת השלמה המכינה את הבוגרים לבחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון).

הדרך השנייה היא לימודי משפטים לרואי חשבון, כלומר מסלול ייחודי המותאם ספציפית לבוגרי לימודי ראיית חשבון – אופציה המוצעת באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטת בר אילן.

לימודי משפטים לרואי חשבון באוניברסיטת חיפה

הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה מציעה תוכנית מיוחדת לרואי חשבון, וזאת בשיתוף פעולה עם לשכת רואי החשבון.

מטרתה המוצהרת של תוכנית זו היא הקניית ידע רחב וכלים חיוניים לרואי חשבון על מנת שיוכלו לפעול באופן מיטבי במציאות המסחרית-משפטית של ימינו, ויש להדגיש כי פתיחתה מותנית בביקוש מספיק.

תנאי הקבלה ללימודי משפטים לרואי חשבון באוניברסיטת חיפה: ראשית, על המועמד להיות כמובן רואה חשבון. בנוסף, עליו לעמוד בתנאי הקבלה של הפקולטה למשפטים (פסיכומטרי, תואר/בגרות) או להיות בעל B.A במקצוע המקנה זכות גישה לבחינות ההסמכה של לשכת רואי החשבון, עם ציון של 70 ומעלה. במקרים מסוימים יתקבלו למסלול גם רואי חשבון שאינם עומדים בתנאים הנ"ל, וזאת על סמך אישור של ועדת הקבלה.

הלימודים בתוכנית זו נמשכים 7 סמסטרים, במתכונת של שנתיים מלאות (כולל סמסטר קיץ) ושנה שלישית הכוללת רק את סמסטר א', כך שבסך הכל ניתן להשלים את התואר הראשון במשפטים תוך פחות משנתיים וחצי. במקרים מסוימים יידרשו המועמדים ללימודי השלמה, תוך כדי לימודי התואר או עוד בטרם מתחילים אותם.

אוניברסיטת בר אילן – תואר שני בשנה

הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר אילן מציעה מספר מסלולים של תואר שני במשפטים ללא משפטנים, ובכלל זה תואר שני בלימודי משפט לבוגרי תואר ראשון בחשבונאות, מנהל עסקים וכלכלה.

התוכנית היא תוכנית מובנית (כלומר לרואי החשבון הלומדים בה אין אפשרויות בחירה), ללא תזה, ומורכבת מקורסים בהיקף 56 נקודות זכות (הבחירה היחידה היא של 2 סמינריונים מבין רשימת אפשרויות). משך הלימודים הוא 4 סמסטרים, ועל מנת להשלים את התואר יש ללמוד את כל הקורסים ולהגיע לממוצע של 75 ומעלה.

חשוב להדגיש כי מסלול זה אינו מאפשר עבודה כעורך דין, ונועד להקנות לבוגרי לימודי ראיית חשבון וכלכלנים כלים מעשיים בתחומים כמו דיני מיסים, משפט מסחרי ודיני עבודה, כך שיוכלו להתמודד בהצלחה מרבית עם סוגיות מסחריות ומשפטיות.

הלימודים נערכים פעמיים בשבוע, ביום חמישי החל משעות הצהריים ועד שעות הערב וכן ביום שישי בבוקר, וכוללים קורסים דוגמת אתיקה הלכה ורפואה, תורת המשפט ודיני מכרזים, וסמינריונים דוגמת זכויות יוצרים מול זכויות הציבור וקפיטליזם סביבה ומשפט.

אופציה נוספת המוצעת באוניברסיטת בר אילן היא תואר ראשון במשפטים ובכלכלה וחשבונאות גם יחד, כשלאחר תום הלימודים הנמשכים 4 שנים ניתן להמשיך שנה נוספת המכינה את הבוגרים לבחינת ההסמכה של הלשכה לרואי חשבון.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן