לימודים בישראל

לימודי משפטים במכללת ספיר

בית הספר למשפטים במכללת ספיר פועל משנת 2010 והוא בית הספר הצעיר ביותר למשפטים באקדמיה הישראלית. ככזה, חרט בית הספר על דגלו את ערכי החדשנות, התעוזה והמעוף, במקביל לערכי מצוינות אקדמית ומחויבות עמוקה למעורבות חברתית. סגל ההוראה כולל משפטנים בעלי תואר שלישי או שעומדים על סף קבלת התואר השלישי, ובעלי ניסיון עשיר בהוראה. מספר התלמידים מוגבל מראש לעד שמונים תלמידים בכל שנה. זה מאפשר יחס אישי מחד, וסינון קפדני מאידך.

תנאי הקבלה ללימודי משפטים במכללת ספיר

כדי להתקבל ללימודי משפטים במסלול הקבלה הרגיל נדרשים תעודת בגרות מלאה בציון 85 ומעלה, ארבע יחידות לימוד באנגלית בציון 70 ומעלה, ציון פסיכומטרי של 600 נקודות ומעלה, ציון מבחן אמי"ר של 185 נקודות ומעלה או לחילופין ציון של 85 ומעלה בחלק האנגלית של הפסיכומטרי.

תנאי הקבלה ללימודים לבעלי תואר ראשון הינם ממוצע של 75 ומעלה בתואר ריאלי או ממוצע של 80 ומעלה בתואר במקצועות הרוח והחברה, אנגלית אקדמית ברמת פטור וציון של 600 ומעלה במבחן הפסיכומטרי. תנאי הקבלה לבוגרי המכינות הקדם אקדמיות כוללים סיום מכינה קדם אקדמית בציון של 85 ומעלה (בוגרי מכינת 30+ נדרשים לממוצע של 90 ומעלה), ציון פסיכומטרי של 600 נקודות ומעלה, וציון מבחן אמי"ר של 185 נקודות ומעלה או לחילופין ציון של 85 ומעלה בחלק האנגלית של הפסיכומטרי.

משך הלימודים

משך הלימודים הוא 3.5 שנים, שלושה ימים בשבוע. בתום הלימודים זכאים הבוגרים לתואר "משפטן", אך כאן לא הסתיימה דרכם לתואר הנכסף "עורך דין". על מנת שיוכלו לעסוק במשפטים נדרשים בוגרי התואר לעבור שנת התמחות ובסופה לעבור בהצלחה את מבחן לשכת עורכי הדין.

שכר לימוד ומלגות

שכר הלימוד במכללת ספיר הינו שכר לימוד אוניברסיטאי. החל משנת 2010, שנת הלימוד הראשונה ניתנת בחינם למשוחררי שירות צבאי ולאומי. מדי שנה מעניקים הנהלת המכללה ודיקן הסטודנטים מלגות סיוע בהתאם לקריטריונים הכוללים את מצבם הסוציו אקונומי של הסטודנט ומשפחתו והיקף לימודיו. מלגות הצטיינות מוענקות לסטודנטים על ידי משרד הדיקן. בנוסף ניתן להגיש בקשה למלגות מקרנות פרטיות ומוסדיות שונות, בסיוע משרד הדיקן.

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים כוללת לימודי מקיפים של המשפט והחקיקה, ביניהם לימודי מקורות המשפט, משפט אזרחי, פלילי, בין לאומי ומסחרי, וכן דיני חוזים, דיני משפחה, דיני עבודה, דיני עונשין ודיני מקרקעין, משפט פלילי ועוד.

הכנה לכניסה לעולם העבודה

במסגרת לימודי משפטים בספיר פועל מערך פיתוח קריירה אשר מלווה את הסטודנטים מהיום הראשון ללימודים. בשנה הראשונה משתתפים הסטודנטים בסיורים בבתי המשפט במחוז דרום, נחשפים לדיונים ופוגשים שופטים ובעלי תפקידים בכירים בפרקליטות ובסנגוריה הציבורית. בשנה השנייה נפגשים הסטודנטים עם עורכי דין ומתמחים מענפים שונים ומשרדים מגוונים. במסגרת השנה השלישית לומדים הסטודנטים כיצד לכתוב קורות חיים ולהתראיין בראיונות עבודה. בסוף השנה השלישית נערך בבית הספר יריד השמה בשיתוף עם מחוז דרום של לשכת עורכי הדין ובנוסף מסייע המערך לסטודנטים להתקבל לראיונות במשרדי עריכת דין במרכז הארץ. לאחר סיום הלימודים פועל המערך להכנת הסטודנטים לקראת בחינות הלשכה ותומך בהם.

הקליניקה לזכויות חברתיות

חלק משמעותי מלימודי משפטים בספיר הוא עבודה בקליניקה לזכויות חברתיות של בית הספר למשפטים. הקליניקה היא מרכז סיוע משפטי המופעל על ידי הסטודנטים ונותן מענה לאנשים אשר זקוקים לסיוע משפטי במיצוי זכויותיהם החברתיות. מרכזי הסיוע פועלים בשדרות, אופקים ובאר שבע.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן