לימודים בישראל

לימודי משפטים במכללת צפת

מכללת צפת היא לא רק המקום הצפוני ביותר בו ניתן ליהנות מלימודי משפטים אלא גם נקודת ציון של ממש מבחינת לימודי המשפטים בארץ, שכן זוהי המכללה הציבורית הראשונה שקיבלה אישור מהמועצה להשכלה גבוהה להעניק תואר ראשון במשפטים.

היתרונות הייחודיים של לימודי משפטים בצפת

בעבר, לימודי משפטים נתפשו כיוקרתיים במיוחד והיה קשה מאוד עד כמעט בלתי אפשרי להתקבל אליהם. רק האוניברסיטאות הגדולות הציעו מסלולים המובילים לתואר ראשון בתחום (וממנו לעיסוק כעורך דין, שהיה אז חלומם של רבים) כשלמעשה ב-1990 עדיין היו רק 3 מוסדות לימוד אקדמיים בהם ניתן היה ללמוד משפטים (אוניברסיטת תל אביב, שהחלה להציע את האופציה כבר ב-1935, האוניברסיטה העברית שפתחה בית ספר למשפטים מעט לאחר קום המדינה ואוניברסיטת בר אילן).

אולם בשלהי המאה ה-20 הוחלט על שינוי מגמה, וזאת על מנת להפוך את השירותים המשפטיים שמעניקים עורכי דין ומשפטנים לנגישים יותר. הצעד הראשון והעיקרי היה באופן טבעי להגדיל, במידה ניכרת, את היצע הלימודים בתחום כך שיותר אנשים יוכלו ללמוד משפטים. אוניברסיטת חיפה החלה להציע אף היא תואר ראשון במשפטים, אולם המהפכה המשמעותית יותר הייתה מתן האפשרות למכללות השונות להציע לימודים אקדמיים בתחום – וכיום יש כבר כ-10 מכללות שהצטרפו לאוניברסיטאות הגדולות ומכשירות אף הן את דור העתיד של המשפטנים. המכללה האקדמית צפת – השוכנת לא הרחק מהיציאה הראשית של העיר לכיוון מערב – ואשר החלה לפעול ב-2007, היא אחת מהן וכדאי לשקול את האופציה של לימודי משפטים בצפת.

פתיחתו של בית הספר למשפטים במכללת צפת בשנת 2008, שנה לאחר שהמכללה פתחה את שעריה, היוותה תקדים של ממש – אמנם עוד קודם לכן הציעו מכללות רבות לימודי משפטים אולם היו אלה מכללות פרטיות בעוד המכללה הגלילית הינה מכללה מתוקצבת.

מבחינת הסטודנטים מדובר בהבדל משמעותי מאוד: במכללות הפרטיות שכר הלימוד גבוה, ולעתים אף במידה ניכרת, ביחס לשכר הלימוד האוניברסיטאי הקבוע בחוק, ואילו במכללות המתוקצבות – אשר נהנות כמובן מתמיכה ממשלתית – הסטודנטים משלמים כמו באוניברסיטה, כלומר כ-11,000 ש"ח בשנה בלבד.

יתרון חשוב אחר של המכללה האקדמית צפת הוא המיקום שלה: זוהי האופציה הצפונית ביותר נכון להיום ללימודי משפטים, ומי שבוחר בה נהנה מהאווירה הקסומה של הגליל בכלל וצפת בפרט. הנופים הנשקפים מבנייני המכללה – הפרוסים לאורך אחד הרחובות של העיר על מנת לחזק את הקשר אליה – תורמים אף הם להנאה, וגם היותה של המכללה חדשה יחסית מדרבן את אנשי הצוות שלה להתאמץ יותר ולהעניק לכל סטודנט יחס אישי ולכולם יחד חווית לימודים מתגמלת במיוחד.

תנאי קבלה ללימודי משפטים במכללת צפת

על מנת להתקבל ללימודי משפטים בצפת יש להציג בגרות מלאה וציון פסיכומטרי. כמו כן נדרשת שליטה נאותה הן בעברית והן באנגלית, ובנוסף עוברים המועמדים ראיון קבלה. ישנם גם תנאים מיוחדים במסגרת לימודי משפטים לאקדמאים בעלי תואר ראשון שרוצים לבצע הסבה מקצועית.

מרכז ההכוונה וההרשמה של המכללה ישמח לספק מידע מפורט וספציפי לכל מועמד.

תוכנית הלימודים

לימודי משפטים בצפת נמשכים 3.5 שנים, וכוללים 34 קורסי חובה, 2 סמינרים (מתוך מגוון אפשרויות ובהן למשל ביואתיקה, מכר ומתנה, בוררות ועוד) וקורסי בחירה בהיקף של 26 נקודות זכות (כשמתוכם לפחות 6 נקודות הן מקורסים בתחום המשפט הדתי – משפט עברי, משפט מוסלמי, משפט נוצרי, דיני אישות משפחה: מוסלמי, דיני אישות משפחה: עברי).

בין קורסי הבחירה הכלליים: מבוא לקרימינולוגיה, דיני תעבורה, ירושות וצוואות, נשים בריאות ומשפט, משא ומתן ותקשורת בינאישית למשפטנים, לשון הרע והגנת פרטיות ועוד. קורסי החובה מקנים באופן טבעי את כל היסודות החיוניים לעבודת המשפטן: דיני חוזים, דיני עונשין, דיני נזיקין, משפט האיחוד האירופי, סדר דין אזרחי, קניין רוחני ועוד ועוד.

בוגרי לימודי המשפטים במכללה האקדמית צפת רשאים לגשת לבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין וכן להגיש מועמדות ללימודי תואר שני בכל מוסדות הלימוד המציעים אופציה זו.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן