לימודים בישראל

לימודי משפטים ומנהל עסקים

בוגרי תואר במשפטים – יש הרבה. כך גם בוגרים של תואר במנהל עסקים. לימודי משפטים ומנהל עסקים במסגרת תואר משולב בשני התחומים יכולים להעניק לבוגר הטרי את היתרון שהוא זקוק לו בכדי להתקבל למקומות עבודה נחשבים, במקביל להשכלה רחבה החשובה לכל נושא תפקיד בכיר. ללא ספק, תואר כפול מסוג זה מעניק נקודת פתיחה מצוינת לקראת קריירה ניהולית, גם בתפקידים בכירים.

לימודי משפטים בשילוב מנהל עסקים

לכאורה, השילוב בין משפטים לבין מנהל עסקים איננו ברור מאליו. אך למעשה, זהו שילוב יוצא מן הכלל. מחקרים מראים שאחוז ניכר מעורכי הדין כלל לא עוסק בתפקידים משפטיים כי אם בתפקידים ניהוליים. במקביל, עורכי דין רבים נתקלים במסגרת תפקידם בבתי המשפט או מול לקוחות פרטיים ועסקיים במונחים ובהקשרים ניהוליים וכלכליים.

במידה רבה, ניתן לראות את שני התארים המשולבים הללו כמשלימים זה את זה. עורך דין בעל ידע בכלכלה ובחשבונאות (שניהם נלמדים בלימודי מנהל עסקים) יהיה ללא ספק עורך דין טוב יותר. מנהל כללי, מנהל כספים או כל נושא משרה בכיר ירוויח מכך שיש לו ידע וכלים משפטיים.

תוכנית הלימודים

מהי בעצם תוכנית הלימודים המשולבת, תואר במנהל עסקים ובמשפטים? בתוכנית לימודים כזאת מקבלים הכשרה מקיפה לא רק ביסודות המשפט וביסודות הניהול כי אם גם בקורסים מתקדמים רבים ומגוונים. בין היתר לומדים קורסים בתחומי הראיות, דיני החוזים, נזיקין. לומדים על דיני קניין, משפט בינלאומי, משפט בעסקים.

לימודי מנהל עסקים כתואר אקדמאי כוללים מגוון רחב של קורסים למשל בתחום משאבי האנוש, מימון וחשבונאות, כלכלה ברמת המיקרו והמקרו, קריאת דוחות כספיים, בנקאות וניירות ערך. בנוסף מקבלים כלים בתחומים כמו ניהול משא ומתן, שיווק ומכירות, אתיקה עסקית ועוד.

יש לציין שבמוסדות לימוד מסוימים קיימת אפשרות בחירה בקורסים מתקדמים רבים בעוד שישנם מסלולים שבהם מרבית הקורסים מוגדרים מראש ורק מיעוטם – ניתן לבחירה.

תנאי קבלה לתואר כפול במשפטים ומנהל עסקים

מכיוון שמדובר במסלול שהולך ונעשה מבוקש, חלק ממוסדות הלימוד מעמידים דרישות קבלה גבוהות למדי. ככלל, תנאי הקבלה במכללות מקלים יותר לעומת האוניברסיטאות, כאשר קיימת עדיפות לבעלי בגרות מתמטית ברמה של ארבע יחידות לפחות. ציון הקבלה הינו בדרך כלל שקלול של ציוני בגרות ופסיכומטרי. לחסרי ידע מספק במתמטיקה, עשויה להידרש מכינה. מעל גיל 30, יש אפשרות לקבלה גם ללא בגרות, על סמך מבחן פסיכומטרי בלבד.

משך הלימודים

במרבית מוסדות הלימודים, בין אם אוניברסיטאות ובין אם מכללות, ניתן להשלים את לימודי התואר הכפול הזה בארבע שנים. ישנם מסלולים שבהם ניתן לפרוס את הלימודים לתקופה נוספת.

אפשרויות תעסוקה לבוגרים

בוגרי תואר משולב במשפטים ובמנהל עסקים נהנים ממגוון רחב של אפשרויות תעסוקה רלוונטיות. ניתן להשתלב בתפקידים כגון יועצים משפטיים בחברות, ניתן להשתלב בתפקידי ניהול שונים וכן לעסוק בעריכת דין בקליניקה פרטית, במשרד קטן או להיקלט במשרד עו"ד גדול. יש אפשרות להשתלב בהתמחויות בבתי המשפט ובמשרדים מובילים וכן לעסוק בתפקידים מרתקים כגון מנהל כספים, מנהל בתחומי המימון ובהמשך ניתן להשתלב בתפקידים בכירים כגון סמנכ"לים, מנכ"לים, דירקטורים וכן לשאת בתפקידי יעוץ, כיועצים חיצוניים בשכר.

מוסדות לימוד למשפטים ומנהל עסקים

היכן ניתן ללמוד את התואר הכפול, במנהל עסקים ובמשפטים גם יחד? יש לא מעט מוסדות לימוד שמציעים שילוב שכזה. בין המובילים ביותר ניתן למנות למשל את המסלול האקדמאי של המכללה למנהל, האוניברסיטה העברית בירושלים, הקריה האקדמאית קריית אונו. גם במכללת רמת גן ניתן ללמוד שילוב זה (בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה) וכן במרכז האקדמאי כרמל.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן