לימודים בישראל

לימודי ערב במשפטים

לימודי משפטים הם אופציה פופולרית מאוד בישראל (ובהתאם גם שיעור עורכי הדין ביחס לגודל האוכלוסייה גבוה ביחס למדינות אחרות בעולם). לא רק סטודנטים צעירים יחסית מבקשים לזכות בתואר ראשון במשפטים אלא גם תלמידים מבוגרים יותר המתכננים לבצע הסבה מקצועית או שחפצים לרכוש מקצוע יוקרתי ולא נותנים לגיל להוות מכשלה.

מטבע הדברים, למי שכבר נמצא בעיצומה של קריירה ומקדיש את שעות היום לעבודה, הזמן הטוב ביותר ללימודים הוא שעות אחר הצהריים והערב, ואכן ישנן לא מעט מכללות המציעות לימודי משפטים בחלקו השני של היום ובימי שישי. בדרך כלל הלימודים הם לתואר ראשון במשפטים, אולם ישנם גם לימודי משפטים לתואר שני בשעות הערב.

האם ישנו הבדל בין לימודי בוקר ללימודי ערב במשפטים?

תוכן הלימודים אינו משתנה, שהרי לא יעלה על הדעת משפטן שאינו שולט בתחומים כמו משפט חוקתי, דיני חוזים, דיני קניין, משפט פלילי וכו', כך שלימודי ערב במשפטים מכילים את אותם תכנים של המסלולים ה"רגילים" וכוללים בין השאר גם דיני תאגידים, משפט בינלאומי, דיני נזיקין, דיני עונשין ועוד. בחלק מהמסלולים של לימודי משפטים בשעות הערב מושם דגש רב יותר על התנסות מעשית ולא רק על רכישת ידע תיאורטי.

בדרך כלל נדרשים הסטודנטים שבחרו במתכונת לימודי ערב – בין אם מי שעובד במשרה מלאה במשך היום, בין אם אמהות שמבקשות לרכוש תואר מכובד ופותח דלתות, בין אם חיילים ובעצם כל מי שלא יכול לפנות את הבקרים ללימודים – ללמוד גם בסמסטרי הקיץ.

מכללות ללימודי משפטים בערב

המכללות המציעות את האופציה של לימודי ערב במשפטים הן הקריה האקדמית אונו, המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן, המרכז האקדמי כרמל ומכללת שערי משפט.

לימודי ערב במשפטים בקריה האקדמית אונו

מכללה שהוקמה לפני כ- 20 שנה כשלוחה של אוניברסיטה בריטית (אוניברסיטת מנצ'סטר) והפכה עם השנים למוסד אקדמי עצמאי – ניתן ליהנות מלימודי משפטים בשתי דרכים: אופציה אחת היא יומיים בשבוע בין השעות 16:00 ל- 22:00 ובנוסף יום ו' בין השעות 8:00 ל- 14:00 כשהלימודים מתפרשים על פני 3.5 שנים שכוללות סמסטרי קיץ. אופציה שנייה היא 3 ימי לימוד במהלך השבוע, בין השעות 16:00-22:00, ללא ימי שישי, וגם בתוכנית זו הלימודים נמשכים 3.5 שנים כולל סמסטרי קיץ.

עוד אפשרות העומדת בפני מי שבוחר בלימודי משפטים בקריה האקדמית אונו היא לימודי תואר ראשון במסלול מורחב במשפטים ותואר שני במנהל עסקים במקביל, כשלשם כך יש להקדיש יום בשבוע ללימודי מנהל העסקים.

לימודי ערב במשפטים במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן

מכללה שהוקמה אף היא לפני כ- 20 שנה ומתהדרת בשיעור הצלחה גבוה במיוחד של בוגריה בבחינות ההסמכה ללשכת עוה"ד – לימודי הערב מחייבים פינוי 2 ערבים מדי שבוע (בין השעות 17:00 ל- 22:00) ואת יום שישי (בין השעות 8:00 ל- 14:00). בנוסף משתתפים הסטודנטים בסמסטרי קיץ לאורך הלימודים.

לימודי ערב במשפטים במרכז האקדמי כרמל

לימודי המשפטים בשעות הערב נמשכים 3.5 שנים, כוללים סמסטרי קיץ, ומחייבים את פינוי ימי שישי, כשבימי החול בהם מתקיימים לימודים שעת ההתחלה היא 17:00.

לימודי ערב במשפטים במכללת שערי משפט

מכללה השוכנת בהוד השרון, והלימודים בה נחלקים לשני מסלולים: לימודי ערב "רגילים" שבהם לומדים פעמיים בשבוע בין השעות 17:00-22:30 וכן ביום שישי (8:30-14:00), ולימודי ערב לאקדמאים שבהם לומדים רק פעם אחת בשבוע (החל מ- 14:30 ועד 22:30) ובימי שישי.

מכללת שערי משפט מציעה גם מסלולים ל- M.LL במשפטים (כלומר תואר שני) שנמשכים 4 סמסטרים במתכונת של יום אחד בשבוע אחה"צ + יום ו' בבוקר.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן