לימודים בישראל

לימודי משפטים בצפון

הצפון נחשב, ובצדק, לאזור היפה בארץ, ובהתאם רבים מאיתנו מרבים לטייל בו ולא מעט ישראלים אף עברו בשנים האחרונות להתגורר באזור זה ונהנים מאיכות החיים שהוא מציע. גם סטודנטים רבים מעניקים ליופיו של הצפון משקל נכבד בהחלטה איפה ללמוד, ובפרט ניכרת מגמה בולטת של חיפוש אחר אופציות של לימודי משפטים בצפון.

איפה מתקיימים לימודי משפטים בצפון?

למבקשים לזכות בתעודת תואר ראשון במשפטים ולעשות זאת באזור הצפון יש 3 אפשרויות: אוניברסיטת חיפה, המרכז האקדמי כרמל ומכללת צפת.

הלימודים, כמו בכל מקום אחר בארץ, נמשכים 7 סמסטרים (3.5 שנים), ועל מנת לקבל רישיון לעסוק בעריכת דין יש לעבור גם סטאז' ואת בחינות לשכת עורכי הדין.

עוד כדאי לציין שבאוניברסיטת חיפה מוצעות תוכניות לימוד גם לקראת תואר שני במשפטים.

מכללת צפת

מכללת צפת היא לא רק המקום הצפוני ביותר בו ניתן ליהנות מלימודי משפטים אלא גם נקודת ציון של ממש מבחינת לימודי המשפטים בארץ, שכן זוהי המכללה הציבורית הראשונה שקיבלה אישור מהמועצה להשכלה גבוהה להעניק תואר ראשון במשפטים.

על מנת להתקבל אל לימודי משפטים במכללת צפת (שהוקמה כבר בשנת 1970 ושוכנת ברח' ירושלים בעיר) יש צורך בבגרות מלאה וציון פסיכומטרי (הרף המינימלי משתנה באופן טבעי משנתון לשנתון) וכן נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה.

תוכנית הלימודים כוללת קורסי חובה (35 במספר בהיקף של 118 נ"ז), קורסי בחירה (בהיקף של 20-22 נ"ז) ושני סמינריונים (מתוך מגוון רחב הכולל בין השאר את "זכויות אדם", "מכר ומתנה" ו"פוקו והמשפט"). מבין קורסי הבחירה חובה ללמוד את "שילוב המשפט העברי במדינת ישראל", "המשפט המוסלמי" או "מעמדם המשפטי של הדרוזים בישראל", וקורסים אחרים לדוגמה הם "ניהול סיכונים ורשלנות רפואית", "הפשע המקוון" ו"סוגיות במקרקעין".

המרכז האקדמי כרמל

המרכז האקדמי כרמל שוכן ברחוב הנמל בחיפה, באזור סטודנטיאלי ותוסס (סמוך לתחנת הרכבת חיפה מרכז השמונה ולנמל חיפה), ומציע לימודי משפטים בצפון מסלול מרתק ומהנה.

אל בית הספר למשפטים של המרכז מתקבלים בעלי בגרות מלאה עם ממוצע משוקלל 90 ומעלה, או בני 30 ומעלה שעברו את המכינה של המרכז (גם צעירים יותר יכולים לנסות להתקבל ללימודי המשפטים דרך המכינה, אולם במקרה שלהם לא די במעבר המכינה אלא יש צורך בממוצע של 90 או יותר במכינה).

ייחוד של מסלול לימודי משפטים המוצע במרכז האקדמי כרמל הוא בשילוב בין עולם המשפטים לתחום מנהל העסקים – לצד קורסי הליבה מתחום המשפטים (דיני מיסים, המשפט הפלילי, דיני חברות ועוד, ובסך הכל 25 קורסי חובה), כולל המסלול גם חטיבה במנהל עסקים, וזאת מתוך התפישה שבעולם של ימינו ידע זה הוא חובה לכל משפטן.

בנוסף מציע המרכז האקדמי כרמל למעוניינים בלימודי משפטים בצפון בחירה בין מסלול לימודי בוקר למסלול לימודי ערב. הלימודים בכל מקרה נמשכים 3.5 שנים.

לימודי משפטים באוניברסיטת חיפה

על מנת להתקבל ללימודי משפטים באוניברסיטת חיפה יש צורך בבגרות מלאה עם ממוצע גבוה וכן ציון פסיכומטרי מרשים, שכן הביקוש ללימודים אלה גדול והיצע המקומות מצומצם.

יחד עם זאת החל מ- 2014 מאפשרת האוניברסיטה – הידועה ברב תרבותיות שבה ובמעורבות החברתית העמוקה – קבלה ללימודי משפטים על סמך מבחן התאמה מיוחד, המיועד למועמדים שהציון המשוקלל שלהם לא עומד בתנאי הסף אך קרוב אליו.

מי שמתקבל ללימודי המשפטים יכול לבחור בין מסלול חד חוגי לבין תוכניות משולבות (בין האפשרויות: משפטים וכלכלה, משפטים וסיעוד ומשפטים ופסיכולוגיה). כמו כן ניתן לבחור מקבץ קורסים בנושא ספציפי, וכך להתמחות בו. האשכולות המוצעים: משפט אזרחי, משפט ציבורי, משפט פלילי, משפט וטכנולוגיה ומשפט ומדעי החברה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן