לימודים בישראל

לימודי משפטים וקרימינולוגיה

רבים ממוסדות הלימוד בישראל מכשירים לאורך שנים עורכי דין ומשפטנים. כיום, לאור ההיצע הרב של בוגרי תואר במשפטים, תואר יחיד כבר איננו מספיק. סטודנטים המתעניינים בלימודים מחפשים אחר שילובים אפשריים. אחד השילובים המעניינים והמספקים הינו השילוב בין לימודי משפטים לבין לימודי קרימינולוגיה.

שילוב של משפטים וקרימינולוגיה

מדוע השילוב בין משפטים לבין קרימינולוגיה יכול להפוך לשילוב מנצח? כל זאת מכיוון שבמידה רבה אלו הם שני צדדים של אותה המטבע. מדע הקרימינולוגיה עוסק בשאלות מפתח כגון "מדוע קיימת תופעת הפשע בחברה?" או "האם ניתן לנקוט צעדים כדי להפחית באמת את רמת הפשיעה?" קיימת כמובן גם התייחסות לסיבות האינדיבידואליות הגורמות לפשע ברמה האישית וכן דרכי שיקום וענישה. במקביל לכך, קיים התחום המשפטי, שמתרכז בדרך כלל בכל הנושא של חקיקה ושמירה על סדר באמצעות כלים משפטיים.

התחום המשפטי מרבה להתמודד עם היבטים מנהליים וסעיפי חוק כאלה ואחרים, עם הסדרי טיעון, חוזים והסדרים חברתיים מקובלים שבמסגרת החוק.

סטודנט המקבל הכשרה הן בתחומי חוק ומשפט וסדר ציבורי והן בסוגיות יסוד בנושא הפשיעה, המניעה והשיקום, זוכה לתמונת מבט מקיפה יותר ויוכל לתרום יותר בכל תחום בו יבחר לעסוק – עריכת דין וקרימינולוגיה גם יחד.

» למידע נוסף על: לימודי קרימינולוגיה

תוכנית הלימודים

מה כוללת תוכנית הלימודים במשפטים ובקרימינולוגיה? בין היתר לומדים קורסים יסודיים בתחומי תורת המשפט ויסודות המשפט, לרבות עקרונות במשפט קדום ובמוסר. לומדים על דיני העונשין ועל המשפט העברי כפי שהתבסס בעבר וכי שמשתקף במקורות. בנוסף, לומדים על דיני החוזים, כיצד ניתן לכרות חוזה, מהו עקרון תום הלב ומהו חוזה שאיננו חוקי.

הלימודים כוללים גם קורסים בדיני עבודה, לומדים על המשפט הפלילי ועל המשפט האזרחי, על עוולות אזרחיות ועל דיני קניין, דיני משפחה ועקרונות במשפט בינלאומי וכן ניתן ללמוד גם על עקרונות הליטיגציה. נוסף על כך, לומדים קורסים בתחום האחריות הפלילית, לומדים על תפקידם של חוקים ונורמות בענישה ובפשיעה, לומדים עם השפעת הסביבה על הנטייה לפשע ושיטות שונות של התערבות חברתית.

בנוסף, לומדים גם על היבטים פסיכולוגיים של הפשיעה וכן יסודות סוציולוגיים, גורמים והיקף של פשיעה במשפחה, פשיעה מאורגנת, פשיעה בישראל ובעולם, התפשטות נגע הסמים. כן מקבלים הכשרה לגבי דרכים שונות לשיקום עבריינים ופעילות מניעתית ברמת הפרט והחברה.

תנאי קבלה לתואר במשפטים וקרימינולוגיה

תנאי הקבלה לתואר במשפטים ובקרימינולוגיה מבוססים על ציוני הבגרות והפסיכומטרי. בחלק ממוסדות הלימוד ישנם מסלולי קבלה למצטיינים, עם אפשרות לקבלה אוטומטית על סמך ציון משוקלל.

משך זמן הלימודים

למרות שמדובר בתואר משולב, המבוסס על שני תחומי דעת במקביל, משך הלימודים במרבית מוסדות הלימוד מבוסס על שלוש שנים מלאות.

אפשרויות תעסוקה לבוגרים

בוגרי התואר במשפטים המשולב עם קרימינולוגיה יכולים להשתלב במגוון רחב של תחומי עיסוק. מצד אחד, ניתן לבחור להתמקד בעריכת דין, ניתן לייצג חשודים, ניתן לעסוק בתחום החוזים, ניתן לעבוד בפרקליטות או לספק ייעוץ משפטי פרטי וכן לגורמים שונים – עסקיים ואחרים. מצד שני, ניתן לעסוק גם בתפקידים מגוונים מטעם גופים שיקומיים, ניתן לשאת תפקידים בכירים ברשויות האכיפה ובבתי הסוהר, ניתן לסייע בהכנת תסקירים לפושעים ולמשתקמים.

מוסדות לימוד מובילים

לימודים משולבים במשפטים ובקרימינולוגיה ניתן למצוא במוסדות לימוד שונים שבהם פקולטה למשפט ופקולטה לקרימינולוגיה. במרכז האקדמי למשפט ולעסקים קיימת חטיבה למשפט הפלילי ולקרימינולוגיה. באוניברסיטה העברית בירושלים קיים גם המכון לקרימינולוגיה. במוסדות ללימודים גבוהים שבהם מוצעים לימודי משפט ולימודים קרימינולוגיה, ניתן לפנות לרכזי הלימודים לבדיקת אפשרות להתאמת מסלול לימודים אישי ומשולב.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן