לימודים בישראל

לימודי נדל"ן

שגשוגו של שוק הנדל"ן בשנים האחרונות הביא לעליה בביקוש לאנשי מקצוע העוסקים בתחום הנדל"ן. באופן טבעי כחלק מגמה זו אנו רואים בשנים האחרונות עליה בביקוש ללימודים מקצועיים בתחום הנדל"ן. הלימודים בתחום זה הם מגוונים ומציעים אפשרויות לימוד והסמכה שונות, כאשר המקצוע שבדרך כלל מתכוונים אליו כשמדברים על לימודי נדל"ן הוא לימודי תיווך נדל"ן.

מוסדות הלימוד השונים מציעים מגוון של קורסים נוספים העוסקים בעולם הנדל"ן, כגון שמאות מקרקעין, ייעוץ נדל"ן וכן קורסים טכניים יותר להסמכת בעלי מקצועות כגון מודדים מוסמכים, ניהול פרויקטים בבניה, קורס תמ"א 38 וקריאת תכניות בניה.

» למדריך המלא על: קורס נדל"ן

למה מיועדים לימודי נדל"ן?

חוק המתווכחים קובע כי העיסוק בנדלן מחייב מעבר בחינת הסמכה של משרד המשפטים. לימודי נדל"ן אשר מתמקדים בתיווך נדל"ן מעניקים לסטודנטים את בסיס הידע הדרוש כדי לעבור בהצלחה את בחינת ההסמכה ולעבוד כמתווכים מורשים. מעבר למתווכי נדל"ן אשר מחויבים במעבר בחינת ההסמכה, תעודת מתווך נדל"ן מורשה מהווה יתרון עבור כל איש מקצוע בתחום הנדל"ן ומשפרת עמדות בכל הנוגע להשתלבות בשוק העבודה, ההשקעות בנדל"ן ובפרויקטים בנדל"ן.

למי זה מתאים?

הלימודים מיועדים למתעתדים לעבוד בפועל כמתווכי נדל"ן ומחויבים בבחינת הרישוי על פי חוק, לאנשי שיווק ומכירות המעוניינים לשווק נדל"ן, לאנשי שיווק ומכירות פרויקטים נדל"ניים ולכל מי שמעוניין להשתלב בתחום הנדל"ן באשר הוא.

מה כוללים לימודי נדל"ן?

לימודי תיווך נדל"ן אורכים בדרך כלל בין 50 ל 60 שעות אקדמיות, וברוב המקרים מדובר בלימודי ערב, פעם או פעמיים בשבוע. לימודי הנדל"ן כוללים את גוף הידע התיאורטי הנדרש כדי לעבור את בחינת ההסמכה וכדי לדעת כיצד לעבוד בעולם הנדל"ן אשר מפוקח באופן הדוק על ידי מערך של חוקים ותקנות. איש נדל"ן מקצועי חייב לשלוט בכל החוקים והתקנות וכוללים בתחום הנדל"ן, אשר כוללת הן את החוקים והפקודות המותווים על ידי תקנות המתווכים במקרקעין, והן את החוקים הבאים: חוק המתווכים, חוק הגנת הצרכן, חוק החוזים, חוק המכר, חוק הגנת הדייר וחוק העונשין. עוד נלמדים בקורס דיני מיסוי ומקרקעין וחוק התכנון והבניה. בנוסף כוללים הלימודים פיתוח מיומנויות מכירה, לימודי יסודות השיווק, מימון ומשכנתאות. הקורסים אינם דורשים רמת אנגלית גבוהה ואינם כוללים לימוד אנגלית.

מהם המבחנים הממתינים לבוגרי קורס לימודי נדל"ן?

הקריטריונים לקבלת רישיון מתווך הם גיל מעל 18, ללא עבר פלילי, תושב ישראל וציון עובר בבחינת ההסמכה. על מנת לקבל תעודת סוכן נדל"ן מורשה, על הסטודנטים לעבור בהצלחה את בחינת ההסמכה של משרד המשפטים. בחלק מהקורסים נערכת בחינה פנימית מטעם מוסד הלימודים, בנוסף לבחינת משרד המשפטים, ובחלק מהמוסדות לא נערכת בחינה פנימית שכזאת. מעבר לתעודת ההסמכה מטעם משרד המשפטים, סטודנטים שסיימו את לימודיהם ועמדו בדרישות הקורס יקבלו תעודה מטעם המוסד הלימודי בו למדו.

היכן ניתן ללמוד לימודי נדל"ן?

קורסים ללימוד תיווך נדל"ן מתקיימים לכל אורכה ורוחבה של הארץ במסגרת מוסדות לימודים שונים וכן במסגרת חלק מסוכנויות תיווך הנדל"ן הגדולות כגון חברת רימקס וחברת אנגלו סכסון. בין המכללות המציעות לימודי נדל"ן תוכלו למצוא את המכללה למנהל, מכללת פסגות המציעה לימודי שוק ההון וקורסים בנדל"ן, המרכז האקדמי כרמל, מכללת תמורה, רשת אל-הנכס ועוד.

ביחידה ללימודי המשך של הטכניון תוכלו ללמוד קורסים מקצועיים בתחום הנדל"ן שאינם קשורים ישירות בתיווך נדל"ן: קורס מודדים מוסמכים, קורס לימודי שמאות מקרקעין, ניהול פרויקטים בבניה וקריאת תכניות בניה. אם תרצו להתפתח עוד בתחום, תוכלו גם למצוא מגוון של קורסים משלימים בתחום הנדל"ן ברוב המכללות שמנינו, ועוד רבות אחרות.


» לרשימה המלאה של: מוסדות לימוד נדל"ן

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן
מועדי ימים פתוחים