לימודים בישראל

לימודי סייבר

המרחב המקוון נעשה למקום שבו הכל קורה. ברשת לומדים, מקבלים מידע, משחקים, קונים, מבצעים פעילויות פנאי, מעבירים כספים, מכירים אנשים. ברשתות תקשורת ובמחשבים שמורים פריטי מידע מהותיים לאנשים, לחברות, למדינות. אותו מרחב ווירטואלי ואותם מחשבים ומאגרי מידע מהווים מוקדים אפשריים לתקיפה. המרחב הווירטואלי הפך למקום שוקק פעילות אך גם עתיר איומים. המודעות לאיומים ולסכנות הפכה את מומחי הסייבר למבוקשים מתמיד. התמחות בסייבר נחשבת כיום לדבר החם ביותר בהייטק ובתחום הטכנולוגיה בכלל, גם בארץ וגם בעולם הרחב.

קורס סייבר

למי יתאים ללמוד קורסם בתחום הסייבר ואבטחת מידע? התחום יתאים בראש ובראשונה לאנשים בעלי רקע במחשבים, ברשתות תקשורת, פיתוח תוכנה או אפליקציות. הקורס מתאים לאנשים שקוראים נכון את המפה ומבינים שמומחי סייבר ומומחי אבטחת מידע נדרשים כיום בכל חברה רצינית וכן גם לתפקידים ממלכתיים (לרבות במערכת הביטחון). קורס ראוי לשמו מציע לא רק תכנים עיוניים כי אם גם מספק מגוון רחב של כלי עבודה מעשיים והתמחות מעשית או פרויקט גמר מקיף. בנוסף, ההכשרה הראויה לשמה צריכה להכין את הסטודנט להסכמה בינלאומית מוכרת, שתאפשר התברגות מהירה בשוק העבודה. ומהו משך הזמן שנדרש מתחילת הקורס ועד לבחינה מסכמת? כשנה.

תנאי קבלה לקורס סייבר

על מנת להתקבל לקורס לימודי סייבר נדרש ידע קודם שיכול להיות מעשי או עיוני. למשל, ידע על סמך עבודה בתחום אבטחת מידע או ניהול רשתות. ידע בפיתוח תוכנה, תפעול מערכות. גם בעלי ידע בהנדסה, הנדסאים, בוגרי תואר במדעי המחשב יתקבלו ללא קושי לקורס סייבר. התאמה נבדקת בריאיון קבלה ולעיתים גם במבחן מקצועי.

נושאי לימוד בקורס סייבר

אילו נושאי לימוד נכללים בקורס? למשל, ניתוח איומים דינאמיים, אבטחת מידע ברשתות תקשורת, סייבר ומערכות הפעלה שונות, טכנולוגיית אבטחה במובייל. סריקה וזיהוי איומים, דרכי הפעולה של האקרים, טכניקות תקיפה תוך שימוש בהנדסת אנוש ורשתות חברתיות. השתלטות על מחשבים וחסימת הרשאה למשתמש, חומות אש ו"מלכודות דבש", הצפנות מתוחכמות, איומי חומרה ואיומי תוכנה, זיהוי נקודות תורפה בארגונים ובמערכות תקשורת ומחשוב מורכבות. תקיפת מטרות במובייל והתגוננות תוך שימוש בהנדסה לאחור.

לימודי סייבר לתואר ראשון

סייבר הינו תחום מקצועי, מקיף אומנם, אך כזה שעדיין לא קיבל הכרה אקדמאית משל עצמו. יחד עם זאת, במוסדות לימוד מסוימים השכילו להציעו קורסים מקצועיים בסייבר כחלק ממסלולי ללימודים גבוהים כגון הנדסאי או במסגרת תואר ראשון במדעי המחשב. שילוב של סייבר עם תעודת הנדסאי ניתן ללמוד בתוך שנתיים בעוד שתואר במדעי המחשב עם התמחות בסייבר אורך כשלוש שנים (זאת, בעוד שקורס סייבר רגיל אורך כשנה).

עבודה לאחר הלימודים

לימודי סייבר הינם לימודים מכווני מקצוע. הם כוללים כלים מעשיים שמאפשרים להשתלב במיטב החברות במשק, חברות הייטק, מוסדות פיננסיים, רשויות שונות, בתי חולים וכל גוף שעשוי להיות מותקף על ידי גורמים עוינים, וירוסים, רוגלות, סוסים טרויאניים, האקרים (לרבות טרור ממוחשב). הבוגרים שסיימו בהצלחה את הלימודים יכולים לעבוד כפרילנסרים, עצמאיים או שכירים. הבוגרים יכולים להתקדם לתפקידים בכירים כמנהלי אבטח מידע, הם מהווים פונקציה חשובה בכל ארגון לצורך זיהוי נקודות חולשה במערכות אבטחה ממוחשבות ויכולים לתפקד גם כמנהלי סיכונים בטכנולוגיות מידע או מרצים מבוקשים.

מוסדות לימוד מובילים ללימודי סייבר

המעוניינים בהכשרה איכותית במסגרת לימודי סייבר יוכלו למצוא את מבוקשם בבתי ספר ומכללות טכנולוגיות וכן במוסדות אקדמיים. האקר יו, מדיאטק ג'ון ברייס, אוניברסיטת אריאל, הטכניון, מכללת סלע – כל אלה הם שמות מוכרים המציעים קורס איכותי ומקיף ומעל לכל – עדכני ומתאים לימינו אלה.

 • לימודי סייבר בהאקר יו – קורס לאבטחת מידע וסייבר שמתחיל בלימודים כללים, רקע, ומבוא לתחום. רק מי שיעבור את השלב הזה בהצלחה ימשיך לקורס המורחב, שנמשך כשנה. במדיאטק ג'ון ברייס קורס לאבטחת מידע, סייבר והאקיניג, שפותח בשיתוף חברת אבטחת מידע ידועה.
 • לימודי סייבר באוניברסיטת אריאל – מסלול לימודי סייבר כחלק מתוכנית הלימודים לתואר הראשון במדעי המחשב. בתוכנית התמחות בהגנה של רשת אלחוטית, צפנים, איומים, סדנאות ופרויקטים מעשיים.
 • לימודי סייבר בטכניון – מגוון מסלולים אפשריים ללימודי סייבר, למשל מסלול להכשרת מומחים לאבטחת מידע, בהתאמה להסמכה בינלאומית. בנוסף, מסלול נוסף מיועד לבכירים ומנהלי פרויקטים שרוצים להתקדם לתפקידי ניהול בסייבר.
 • לימודי סייבר במכללת סלע – מסלול לימודים מקיף לטכנולוגיות לוחמת סייבר, עם אפשרות להסמכה כקצין אבטחת מידע.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן