לימודים בישראל

לימודי סיעוד לבעלי תואר ראשון

עבודה בתחום הסיעוד דורשת תעצומות נפש ניכרות וגם מהבחינה הפיזית מדובר במקצוע שוחק – אולם מצד שני רמת הסיפוק בו גבוהה עד מאוד, שהרי אין סיפוק רב יותר מלעזור לאנשים ברגעי מצוקה אמיתיים, ובנוסף מדובר בתחום שמציע ביטחון תעסוקתי, עובדה שבימינו מהווה יתרון של ממש. בהתאם לא מעט אקדמאים מבקשים לבצע הסבה מקצועית ועם הביקוש נוצר גם היצע וכיום ישנם לא מעט מסלולים המנחילים את הידע הנדרש ואת המיומנויות החיוניות בתחום הסיעוד למי שכבר השלים לימודים גבוהים בתחום אחר.

האפשרויות השונות של לימודי סיעוד לבעלי תואר ראשון

בפני אקדמאים פתוחים שני מסלולים שונים של לימודי סיעוד:

 • לימודי הסבה שמובילים לקבלת תעודת אח/ות מוסמכ/ת.
 • לימודים המקנים הן תואר ראשון בסיעוד (B.SN) והן תעודת אח/ות.

חשוב להדגיש כי בכל מקרה על מנת לעבוד כאח/ות מוסמכ/ת חובה להירשם בפנקס האחים והאחיות מטעם משרד הבריאות, וכי על מנת להירשם בפנקס זה יש לעבור בחינות הסמכה. עוד כדאי לדעת כי לא רק בארץ קיים ביקוש רב לאחים ואחיות מוסמכים ומוסמכות אלא גם במדינות רבות בעולם ובהן למשל קנדה ועוד.

מה לומדים במסלול זה?

לימודי סיעוד לבעלי תואר ראשון כוללים הן קורסים עיוניים והן לימודים קליניים בתחומי האנטומיה, הפיזיולוגיה, הגנטיקה, הכירורגיה, הכימיה, האימונולוגיה, המיקרוביולוגיה, האפידמיולוגיה והפסיכולוגיה, וכן בתחומים ספציפיים כמו מילדות, ילדים ורפואה דחופה.

הסבת אקדמאים לסיעוד בכללית

אחת האופציות של הסבת אקדמאים לאחים ואחיות היא בבתי הספר של קופת חולים כללית – ביה"ס האקדמי לסיעוד דינה שבפתח תקווה (במרכז הרפואי רבין), בית הספר שבמרכז הרפואי קפלן ברחובות ובית הספר לסיעוד שבמרכז הרפואי מאיר שבכפר סבא.

תוכנית הלימודים המוצעת בבתי ספר אלה נמשכת שנתיים ובסיומה מקבלים האקדמאים תעודת אח/ות מוסמכ/ת. מסלול זה לא מקנה תואר ראשון בסיעוד.

לימודי סיעוד לאקדמאים באוניברסיטת תל אביב

לימודי סיעוד לבעלי תואר ראשון באוניברסיטת תל אביב מתקיימים בשיתוף פעולה עם ביה"ס לסיעוד "שיינברון" שבמסגרת המרכז הרפואי איכילוב.

הלימודים פרושים על פני 7 סמסטרים רצופים (כלומר כולל סמסטרי קיץ) ובתום 2.5 שנות לימודים אינטנסיביים זוכים הבוגרים לקבל תואר ראשון בסיעוד וגם תעודת אח/ות ולאפשרות לגשת למבחני ההסמכה של משרד הבריאות בדרך לקריירה מתגמלת מאוד.

אופציה אחרת היא לפרוש את הלימודים על פני 3 שנים וללמוד בימי חול בין השעות 8:00-13:00. מסלול זה מתאים בעיקר להורים והחופשות בו מותאמות לחופשות משרד החינוך.

תנאי הקבלה למסלול זה הוא השלמת לימודי תואר ראשון עם ציון 75 ומעלה. בנוסף עוברים המועמדים ראיון אישי.

ביה"ס האקדמי לסיעוד ע"ש זיוה טל בתל השומר

גם במרכז הרפואי תל השומר פועל בי"ס אקדמי לסיעוד, ותוכנית הלימודים שלו נמשכת שנתיים וחצי במתכונת של 4 ימי לימוד שבועיים (בין 8:00 ל-15:00).

על מנת להתקבל למסלול יש לעבור בחינת מיון וראיון קבלה, ומי שחותם על התחייבות לעבוד במרכז זה זוכה למלגה בגובה 50% משכר הלימוד.

המרכז הרפואי הלל יפה

במרכז הרפואי הלל יפה שבחדרה פועל בית ספר לסיעוד שמציע לימודי סיעוד לבעלי תואר ראשון אשר נמשכים שנתיים וחצי במתכונת של 3 או 4 ימי לימוד מלאים בשבוע.

הסבת אקדמאים לסיעוד בשערי צדק

גם בית החולים הירושלמי המוכר שערי צדק מציע תוכנית להסבת אקדמאים לסיעוד, במרכז לימודים המאפשר התנסויות, סימולציות והכשרה מעשית מקיפה. הלימודים נמשכים שנתיים וחצי במתכונת של 4-5 ימי לימוד מלאים בשבוע, וחשוב להדגיש כי המועמדים נדרשים להציג רמה נאותה של שליטה בשפה העברית.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן