לימודים בישראל

לימודי ספורט

כבר לפני אלפי שנים טבעו חז"ל את המשוואה המפורסמת, נפש בריאה בגוף בריא, וכיום – אחרי אינספור מחקרים מדעיים בתחום – רובנו ככולנו כבר השתכנענו שאכן כך, ובהתאם פעילות גופנית היא אבן יסוד בחיים בריאים ומפתח לאיכות חיים של ממש. החינוך לאהבת הספורט מתחיל כבר בגיל צעיר, ועל כן חשיבותם של מורים לחינוך גופני הולכת ועולה, ובעקבות כך גדל גם הביקוש ללימודי המקצוע. תואר ראשון בספורט מאפשר למי שחפץ בכך להפוך למורה לחינוך גופני או למדריך בענפי ספורט ספציפיים כשדרך אחרת היא לימודי תעודה בתחום החינוך הגופני.

הפופולאריות של לימודים אלה כאמור נמצאת במגמת עלייה מתמדת, וניתן לראות בכך מקבילה של עליית קרנם של לימודי רפואה משלימה שגם הם מכשירים בוגרים שבסופו של דבר מסייעים ליותר ויותר בני אדם ליהנות מבריאות מלאה ומאיכות חיים גבוהה, גם ללא עזרת רופאים ותרופות (שכבודם כמובן במקומו מונח).

תואר ראשון בספורט בוינגייט – ללמוד מהמקצוענים

וינגייט הפכה זה מכבר לשם נרדף ללימודים בתחום הספורט, ואכן המכללה מציעה לימודי תואר ראשון בספורט.

על מנת להתקבל לתוכנית האיכותית נדרש ציון פסיכומטרי של 475 ומעלה, בגרות מלאה כשהממוצע הוא לפחות 85, מעבר ראיון אישי שבו מתמקדים בעיקר בבדיקת הרקע בתחום הספורט של כל מועמד, בדיקת מאמץ (שכן הלימודים, באופן טבעי, מחייבים לא רק מאמץ שכלי אלא גם פיזי) וכן מבחן מעשי. בנוסף יש צורך בבגרות באנגלית של 4 יחידות או יותר עם ציון של מינימום 60, מתמטיקה ברמה של 3 יחידות או יותר (וגם כן ציון 60 ומעלה) ורמה נאותה של עברית.

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בספורט (או כפי שהיא נקראת תואר ראשון בחינוך גופני) מורכבת מקורסים בהיקף של 96 שעות שבועיות, על פי הפירוט הבא: 60 שעות בתחום החינוך הגופני והספורט (מבוא לאנטומיה של מערכת התנועה, מבוא לפעילות גופנית ובריאות בחברה המודרנית, מבוא לפילוסופיה של הספורט ועוד), 6 שעות של מדעי יסוד ועוד 30 שעות של קורסים בתחום החינוך וההוראה (פסיכולוגיה התפתחותית, מדידה והערכה בחינוך ובחינוך גופני, דרכי הוראה – משחקי כדור, ועוד).

בנוסף ניתן ללמוד בוינגייט גם לימודי תעודה המשלבים לימודי רפואה משלימה עם ספורט, וכך למשל קורס שחייה שיקומית והידרותרפיה, שהיקף הלימודים בו הוא קרוב ל- 500 שעות, מעניק 5 תעודות ובהן הוראה ביסודות השחייה, הידרותרפיסט מוסמך והלוויק בסיס.

סמינר הקיבוצים – לימודים עם דגש על איכות ההוראה ועל גישה מדעית

תואר ראשון בספורט (הנקרא תואר בחינוך גופני ותנועה) מוצע גם על ידי סמינר הקיבוצים.

גם בסמינר הקיבוצים הלימודים בתוכנית נמשכים 4 שנים, כשהשנתיים הראשונות מוקדשות ללימודי היסוד ובנוסף לקורסי בחירה המקנים תעודת מדריך (למשל לחדר כושר, כדורעף, אתלטיקה ועוד). בשנתיים האחרונות בוחר כל סטודנט בהתמחות באחת משלוש מגמות אפשריות: פעילות גופנית של הגיל הרך, פעילות גופנית לאוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים וטיפוח היציבה.

באופן כללי מושם במהלך הלימודים דגש רב על גישה מדעית (בכל הקשור לגוף האדם ולהשפעות הפעילות הגופנית והתנועה עליו), וכן ישנה התייחסות רחבה לחינוך לפעילות גופנית ולאורח חיים נכון (כולל, למשל, תזונה בריאה). בנוסף לתואר הראשון זוכים הבוגרים גם לתעודת הוראה המאפשרת להם ללמד הן בבתי ספר יסודיים והן בתיכונים (וכאמור גם לתעודות מדריך).

מכללת אוהלו

במכללת אוהלו פועל בית ספר למקצועות הספורט, אשר בו ניתן לקבל תואר ראשון בהוראה ותעודת הוראה (בתחום כמובן).

במסגרת הלימודים ניתן להתמחות בלימודי ספורט ימי, בפנאי ונופש פעיל (כלומר מורים לספורט המתמחים בפעילויות פנאי) או בקידום בריאות במעגל החיים (מגמה המכשירה מורים לחינוך גופני המתמחים בעבודה עם מבוגרים).

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן